Imagine Dragons

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261

Imagine Dragons, се рок/инди рок(некој вид на алтернативен рок) бенд, создаваат музика која е предобра и спремен сум да се расправам за нив цела ноќ. Потекнуваат од Las Vegas, Nevada. Релативно нов бенд формиран во 2008, така да немаат многу историја во нивното постоење. Веќе се прославија по одличните и незаборавни настапи во живо и концерти во Америка и Европа. На сцена звучат подобро и одколку во студио. Приметив дека почнаа да даваат некои нивни спотови и на MTV Rocks, ама немаат многу бидејќи за малку нумери имаат направено спот. Оние најпознатите како што се Radioactive и It's time, можат да те натераат да се заинтересираш за нив и веднаш да ги засакаш. Од последниот нивни албум , Night Visions, се прославија доста и мислам дека силно чекорат да станат еден од најдобрите бендови.

Доста брблав за нив, малце музика.


Имаат неверојатно добри текстови во песните и знаат да предизвикаат чуства во тебе кои нема да те остават да престанеш да ги слушаш.

Demons е ми е фејворит, ме остава без здив.


Не би било естетски да ги ставам сите нивни песни, ама верувам дека овие ќе ве натераат да се заинтересирате и да почуствувате дека има надеж во денешната музика, не е се толку лошо.

I am accustomed to sleep and in my dreams to imagine the same things that lunatics imagine when awake.

 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Штета што за вака добар бенд не се развила дискусија затоа што ние македонците сме научени да се ложиме на српски џган.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Три спота ислушав, од тие поставените, премногу нежно, на кај нежен поп за мене.
Не ме примија ни малку да бидам искрен. Ептен ми бегаат од матрицата на вкусот. Впрочем од тоа што чув, на памет ми идат сигурно 5 слични бендови, да не речам идентични. Ова иди нешто во стилот на уАн Рипаблик, оние како се викаа We are young и слично.
Ендру зошто бе омилен бенд :(
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Три спота ислушав, од тие поставените, премногу нежно, на кај нежен поп за мене.
Не ме примија ни малку да бидам искрен. Ептен ми бегаат од матрицата на вкусот. Впрочем од тоа што чув, на памет ми идат сигурно 5 слични бендови, да не речам идентични. Ова иди нешто во стилот на уАн Рипаблик, оние како се викаа We are young и слично.
Ендру зошто бе омилен бенд :(
моментално бе чоек, фатив женска со нив :giggle:
још ги слушам така и ја верувам дека има потенцијал у дечките. Какви уан рипаблик?????????? факју!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
моментално бе чоек, фатив женска со нив :giggle:
још ги слушам така и ја верувам дека има потенцијал у дечките. Какви уан рипаблик?????????? факју!
Скроз исти се, ама муабетот со женската те вади :D т.е филм ти се врзал и не можиш да ги процениш. Ајде че ти помини, белиеве ме :cool:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Скроз исти се, ама муабетот со женската те вади :D т.е филм ти се врзал и не можиш да ги процениш. Ајде че ти помини, белиеве ме :cool:
трај си, знам веќе, месец дена беа тоа ама сеа ко шо викаш филмчето ме маа.. :D ама не се исти!
Башка 90 посто од женските да им го пуштиш јорк наркоман ќе те напраат, треба осет да се има шо како и куга како нели? :D
види на ласт кај мене шо ти зборам..
ти дојде ли си бе?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ау, уште откако ги открив во лето 2012-та со Radioactive многу брзо ми станаа меѓу најомилените. Night Visions е предобро дело! Многу ми е мило што успеаа за релативно кратко време да станат доста познати.

Денес leak-на нов сингл кој официјално треба да излезе утре.

:cuc:
 
H

HoT IcE

Гостин
Помнам дека пред некој месец Radioactive константно ја вртев на youtube. Ама буквално секој ден, многу добра песна со интересен спот. После ја слушав и It's time кога ја вртеа по радио, и од тогаш навака немам слушнато ништо друго од нив. Не ми се нешто кујзнае што, ама се добри, солидни, не сум огромен познавач на музика за да ценам дали имаат потенцијал или не, и дали ќе ги биде или не, ама засега имаат океј песни за мој вкус, и баш сега ќе пуштам некои од песниве што ги постира за да видам нешто друго осим demons, radioactive & it's time.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom