Image од училишните компјутери

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Не е за ништо нелегално не се секирај. Од лани беа расипани, партициите беа скршени од насилни исклучувања, па со наставникот по информатика се договоривме да се обидеме да ги поправиме. Администраторот треба цели месеци да го чекаме да дојде. План Б ни беше да направиме Image од некој што работи, но за среќа откако директорот го однесе во 3 пизде материне, администраторот дојде за 2 часа и ги среди. Сега си направивме Image и кога ќе ни притреба може веднаш да си ги вратиме. Како и да е, ако мислиш дека можеби и некому друг ќе му притреба, може да споделиш.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.675
Поени од реакции
602
ne e beta, jas go imam instalirano i testirano, na 10.04 bolje im raboti nego na 7.04 kaj sho i vekje nema repository za apdejti i programi.
Хмм, очигледно не се разбираме што подразбирам под бета - мислев на драјверот што ги вози терминалите ... иначе некаде по школи може и да е инсталиран бидејки администраторите обично ги имаат новите верзии ...

Сепак има разлика дали се компјутерите 6+1 (средни школи) или 13+1 (основни школи) бидејки различни верзии на картичките и терминалите што се во школите ...
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Хмм, очигледно не се разбираме што подразбирам под бета - мислев на драјверот што ги вози терминалите ... иначе некаде по школи може и да е инсталиран бидејки администраторите обично ги имаат новите верзии ...

Сепак има разлика дали се компјутерите 6+1 (средни школи) или 13+1 (основни школи) бидејки различни верзии на картичките и терминалите што се во школите ...
14+1 се X550, 6+1 се X350 терминали
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
704
Поени од реакции
199
Стара тема но дали може некој да даде image од едубунтуто?
 
На врв Bottom