Image од училишните компјутери

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Ми треба Image за училишните компјутери, оние што се со 6 клиенти (6+1).
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Ако, ќе почекам, нема проблем. И онака пред понеделник не ми треба.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Ќе се нафати некој? Да чекам или не.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Премногу работа така, ќе направам следната недела image од некој компјутер што работи. Сигурен бев дека некој го има ама сум се излажал, или пак не сака да го сподели.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Премногу работа така, ќе направам следната недела image од некој компјутер што работи. Сигурен бев дека некој го има ама сум се излажал, или пак не сака да го сподели.
ако ти е премногу работа, што си се заебавал кога незнаеш
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
246
Поени од реакции
67
Погрешно си ме разбрал, јас во секој случај ќе дојдам до image и до целта, само барав полесен начин.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Погрешно си ме разбрал, јас во секој случај ќе дојдам до image и до целта, само барав полесен начин.
па најбрзо ти е вака, башка со понов едубунту ќе му ставиш нема да се заебаваш со тоа старото без поддршка
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.675
Поени од реакции
602
Погрешно си ме разбрал, јас во секој случај ќе дојдам до image и до целта, само барав полесен начин.
Можеби да ја кажеше целта некој ќе ти одговореше правилно ... ако мислиш да правиш будалештини ќе те посоветувам да не го правиш тоа, бидејќи тоа не баш им се допаѓа како идеа на професорите/директорите па може да си имаш проблеми во школо ...

Инаку за се што те интересира прашај - 99% ќе можам детално да ти одговорам ...

па најбрзо ти е вака, башка со понов едубунту ќе му ставиш нема да се заебаваш со тоа старото без поддршка
Поентата на верзијатае за да работи - ќе те разочарам ако ти кажам дека со понова верзија на Убунту не баш работи ... Ама ај млад си ќе научиш на потешкиот начин ...
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Можеби да ја кажеше целта некој ќе ти одговореше правилно ... ако мислиш да правиш будалештини ќе те посоветувам да не го правиш тоа, бидејќи тоа не баш им се допаѓа како идеа на професорите/директорите па може да си имаш проблеми во школо ...

Инаку за се што те интересира прашај - 99% ќе можам детално да ти одговорам ...Поентата на верзијатае за да работи - ќе те разочарам ако ти кажам дека со понова верзија на Убунту не баш работи ... Ама ај млад си ќе научиш на потешкиот начин ...

со 10.04 работат бидејќи и до толку е софтверот што е за ncomputing, до 10.04 им поддржува моментално.и гарантирам дека на тоа најубаво работи.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.675
Поени од реакции
602
со 10.04 работат бидејќи и до толку е софтверот што е за ncomputing, до 10.04 им поддржува моментално.и гарантирам дека на тоа најубаво работи.
Верзијата на тие во средните школи (оние со 7 терминали) и таа во основните (оние со 11 терминали) е различен... знам дека има бета драјвер заа 10.04, но не би рекол дека е најстабилен ...
Сепак пак напоменувам не прпеорачувам играње со компјутерите ...

П.С:
Не е баш паметно да гарантираш за нешто за кое не си 100% сигурен ... поготово не на личностите кои многу долго (да не речам од самиот почеток) вклучени во развојот на софтверот ...
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Верзијата на тие во средните школи (оние со 7 терминали) и таа во основните (оние со 11 терминали) е различен... знам дека има бета драјвер заа 10.04, но не би рекол дека е најстабилен ...
Сепак пак напоменувам не прпеорачувам играње со компјутерите ...

П.С:
Не е баш паметно да гарантираш за нешто за кое не си 100% сигурен ... поготово не на личностите кои многу долго (да не речам од самиот почеток) вклучени во развојот на софтверот ...

ne e beta, jas go imam instalirano i testirano, na 10.04 bolje im raboti nego na 7.04 kaj sho i vekje nema repository za apdejti i programi.
 
На врв Bottom