IKEA (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516

Пишете ваши мислења за шветскиот бренд IKEА. Дали сте купувале од овој бренд ? Дали ви се допаѓаат нивните дизајни ? Искуства и се друго пишувајте во оваа официјална тема.​
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Скоро се ми е од Икеа. Дури и постелата на креветот. Се во кујната освен иверицата/медијапанот. Интересни работи има и не се скапи.И нај интересното е шо скоро се е скоцкано точно да го бери во багажник од кола. Најчесто одам Солун ама во Софија е поголем и поевтин.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Летово се отвара и во Србија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ќе биди и во Македонија за некое време.
Од каде информацијава ?

Во Србија е веќе е изградено IKEA и ова лето се отвара.Официјално за Србија веќе и сајт има.

Македонија не верувам дека во брзо време ќе има IKEA.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Имам искуство со ИКЕА, и мој скромен заклучок е дека се работи за добар продукт во однос на искористеноста на просторот. Значи ако целта ти е компактност на ентериерот за добра цена, тогаш ИКЕА е прав избор.
Е сеа ако бараш дизајн, уметност, луксуз... имаш и други опции.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ikea имаат добри дизајни. Брат ми купуваше некој работи за кај него дома и стварно се погодија добро и се фклопија со дизајнот како што му е дома уредено.

Порано кога ми го спомнувале Ikea некако сум бил скептик околу квалитетот но кога видов се уверив дека имаат добри и квалитетни работи

Каталози имаат интересни секоја година со интересни фотографии со производите кај што е се убаво декорирано, издизајнирани добро простории од кој може да добиеш и инспирација за дома како да уредиш.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Имам искуство со ИКЕА, и мој скромен заклучок е дека се работи за добар продукт во однос на искористеноста на просторот. Значи ако целта ти е компактност на ентериерот за добра цена, тогаш ИКЕА е прав избор.
Е сеа ако бараш дизајн, уметност, луксуз... имаш и други опции.
Македонските салони за мебел имаат поефтини и постилски продукти за разлика од шлајмот на ИКЕА
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Какви се цените во ИКЕА?
Најчесто се слични како во Македонија , но квалитетот е скоро стално подобар. А некогаш има и работи што се поскапи од Македонија со ист квалитет ко кај нас.
 
M

Moon Child

Гостин
Најчесто се слични како во Македонија , но квалитетот е скоро стално подобар. А некогаш има и работи што се поскапи од Македонија со ист квалитет ко кај нас.
Аха, значи многу се поефтини од ЈИСК. Пред некој ден гледав таму во несвест ќе паднев, еден подметач обичен за столче околу 400 денари. :confused:
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Аха, значи многу се поефтини од ЈИСК. Пред некој ден гледав таму во несвест ќе паднев, еден подметач обичен за столче околу 400 денари. :confused:
Само неколку пати имам одено во JYSK и цените на некој работи беа прескапи , а на некои нормални. ИКЕА е мислам поефтина скоро во се од JYSK. Инаку за подметачи ако ми зборуваш за вакви

прескапо е. Кога бев пред некоја недела купив вакви од Бугарија за 2 лева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom