IBFF сертификат за персонален тренер

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од X3m, 1 септември 2016.

 1. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  394
  Допаѓања:
  138
  Тоше Зафиров на неговиот фб профил напиша:

  IBFF MAKEDONIJA VO SORABOTKA SO IBFF SVETSKA FEDERACIJA ZAPOCNUVA SO KURS ZA --PERSONALNI TRENJERI --
  KURSOT KE SE ODRZUVA DVA MESECI PODELEN NA TEORETSKI I PRAKTICEN DEL .
  PREDAVACI NA KURSOT KE BIDAT ISTAKNATI NASI TAKMICARI OD KOI STO KE IMA MNOGU DA SE NAUCI .
  ZORAN KOLEVSKI - -PRAKTICCEN DEL
  ZAFIROV TOSE -IBFF PRO- PRAKTICEN DEL
  DR. STOJMENOV ALEKSANDAR -TEORETSKI DEL
  I USTE NEKOLKU RENOMIRANI IMINJA OD NASATA DRZAVA.
  PRIJAVUVANJE DO 10-10-2016 GOD
  BROJOT NA GRUPITE E OGRANICEN .
  SEKOJ STO KE GO ZAVRSI KURSOT SE ZDOBIVA SO IBFF SERTIFIKAT KOJ STO OSVEN VO R.M E PRIZNAT NIZ CEL SVET I MOZE DA SE RABOTI SO NEGO .
  INFORMACII NA 078 444 443

  Јас пробав да најдам инфо за овој сертификат (лиценца) на нет ама слаба работа... едино има за ифбб а не ибфф.
  Некој поупатен да пише нешто ако знае ?
  Инаку обуката ке трае 2 месеци (8 предавања секоја недела по едно) и се плаќа 400 евра.
   
 2. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.381
  Допаѓања:
  11.265
  па пиши им на некој од тие тројца ќе ти одговорат сигурно и точно.

  Се знам со сите тројца многу добро и одговараат на пораки,само пиши им што те интересира
   
 3. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  394
  Допаѓања:
  138
  Јас сакам непристрасно мислење, сигурно ако ги прашам нив ќе кажат се нај нај...
   
 4. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.381
  Допаѓања:
  11.265
  Пиши му на докторот тогаш,тој не е никогаш пристрасен верувај ;)
   
  На X3m му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.146
  Допаѓања:
  814
  Во државичкава наша постојат закони, па и закон за спорт, во кој во член 10 во четвртиот пасус стои вака:
  "Спортска школа може да работи ако се исполнети следниве услови:
  - програмата за реализација на спортската школа да е одобрена и прифатена од Државната спортска федерација;
  - да се обезбедени просторни услови за нејзина реализација;
  - да се обезбедени основна опрема и реквизити, кои ги пропишува Државната спортска федерација и
  - програмата ќе ја реализираат стручни лица утврдени во членот 27 од овој закон."

  Членот 27 вика вака:
  "Стручни кадри во смисла на овој закон, се лица кои имаат завршено најмалку више образование во областа на спортот, или стекнато лиценци добиени од соодветна меѓународна спортска асоцијација.
  Спортски тренинг и натпревари на репрезентациите на државните спортски федерации, можат да водат само стручни лица кои ги исполнуваат условите утврдени во ставот 1 на овој член."

  Соодветна меѓународна федерација призната од страна на агенцијата за спорт на Македонија е IFBB.
  Мислам дека нема потреба од повеќе објаснување.
   
  Последно уредено: 14 септември 2016

Сподели преку: