Huawei Mate 10 lite

Член од
21 јануари 2016
Мислења
5
Поени од реакции
3
Телефонот го имам еден месец и можам да кажам дека до сега функционира најдобро.Има 4 GB RAM и ги извршува сите дадени задачи. Има и 64 GB меморија доволно за складирање на слики, музика, видеа и се што ви треба. А за камерата немам зборови. Прави прекрасни слики.....[DOUBLEPOST=1515086218][/DOUBLEPOST] IMG_20171231_131031.jpg
 
S

staycalm

Гостин
Телефонот го имам еден месец и можам да кажам дека до сега функционира најдобро.Има 4 GB RAM и ги извршува сите дадени задачи. Има и 64 GB меморија доволно за складирање на слики, музика, видеа и се што ви треба. А за камерата немам зборови. Прави прекрасни слики.....[DOUBLEPOST=1515086218][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 183049
едитирај си го првиот пост и додај го текстот :)
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Знам само дека многу го форсираат овој телефон, времето ќе показже...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
@Zdravko1980 дали имаше некакви проблеми со камерата и менуваше сетинзи? Јас имам проблем, сликите имаат некоја портокалова нијанса, не знам дали е до камерата или сетинзите.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Јас ја земав про верзијата пред 3 недели од Т-мобиле и пред една недела телефонот заврши на сервис....тотално неочекувано за таков телефон и за спецификациите кои ги има. Имено, доколку добиев порака на messenger додека youtube апликацијата беше пуштена телефонот се замрзнуваше, па требаше да се рестартира. Колку што чепнав на интернет дознав дека не сум единствена, ќе видиме како ќе е кога ќе го вратат од на сервис, но во секој случај лошо искуство.
 
S

staycalm

Гостин
Јас ја земав про верзијата пред 3 недели од Т-мобиле и пред една недела телефонот заврши на сервис....тотално неочекувано за таков телефон и за спецификациите кои ги има. Имено, доколку добиев порака на messenger додека youtube апликацијата беше пуштена телефонот се замрзнуваше, па требаше да се рестартира. Колку што чепнав на интернет дознав дека не сум единствена, ќе видиме како ќе е кога ќе го вратат од на сервис, но во секој случај лошо искуство.
Место да го праќаш одма на сервис проба само фактори ресет да направиш? :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Телефонов мислам дека би успеал на пазарот. Убави перфоманси, не е скапа цената за перфомансите што ги нуди. Убав дизајн.
Иначе колку за информација, поголемиот Про модел, освои телефон на годината за 2017.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Совет меѓу овој ичи htc u11 plus? Слични ми се во перформанси.
Бев загреан за u11 plus ама во Европа го нема во силвер боја и незнам дали и лпгс би го имал, а црн неќам :)
А тековниот телефон ми иди да го фрлам така да мора нов
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Совет меѓу овој ичи htc u11 plus? Слични ми се во перформанси.
Бев загреан за u11 plus ама во Европа го нема во силвер боја и незнам дали и лпгс би го имал, а црн неќам :)
А тековниот телефон ми иди да го фрлам така да мора нов
Слични??? U11 Plus го прави партали M10L, какви слични.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom