Huawei Honor 8 (или 7) или OnePlus 3?

I

INFECTED

Гостин
„Чесниот“ од хуавеи има 4 гига рам, уанплус тројката има шест. Хонорот има фингерпринт назад, каде што е подобро за отклучување, уанплас има напред. Кај уанплас ми се допаѓа што го нема emotion UI кој го има хонорот. Цените и нашите продавачи не ги знам, ќе ми треба информација доколку некој има. Истотака досеа не сум нарачувал онлајн па ако некој има такво искуство добро ќе ми дојде совет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
OP3 од тие 2. Рачунај си 20% + на платената цена, (данок) или на кратко 500 евра, цена за која се купува S7 кој е подобар избор, со овдешна гаранција, со подобра поддршка, со помалце багови, со осетно подобар процесор, камера, дисплеј, батерија итн - останува на тебе.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
OP3 и од мене. Јас за ЕМУИ софтверот мислам дека е одлично оптимизиран. Имам Хуавеи П9 и самсунг ноте 3 со тачвиз и емуито сметам дека е подобар.

Sent from my EVA using Tapatalk
 
I

INFECTED

Гостин
OP3 од тие 2. Рачунај си 20% + на платената цена, (данок) или на кратко 500 евра, цена за која се купува S7 кој е подобар избор, со овдешна гаранција, со подобра поддршка, со помалце багови, со осетно подобар процесор, камера, дисплеј, батерија итн - останува на тебе.
Ѕ7 за 500е?

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom