HP - (Hewlett-Packard)

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од Evaaa11, 7 септември 2017.

 1. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  55
  HP - (Hewlett-Packard) Sillicon Valley - USA
  Компанијата Hewlett-Packard (најчесто наречена HP) е Aмериканска мултинационална компанија за информатичка технологија со седиште во Palo Alto,California. Се разви и обезбеди широк спектар на хардверски компоненти, како и софтвер и услуги поврзани со потрошувачите, малите и средните претпријатија (SMBs) и големите претпријатија, вклучувајќи клиенти во владата, здравството и образованието.

  Компанијата е основана во автомобилска гаража во Пало Алто од страна на Вилијам "Бил" Редингтон Хјулет и Дејвид "Дејв" Пакард, и првично произведе линија на електронска опрема за тестирање.

  Facebook : https://www.facebook.com/HP/?ref=page_internal
  Instagram : https://www.instagram.com/hp/
  http://www.hp.com/country/us/en/welcome.html
   
  На Kris_GT и krkac им се допаѓа ова.
 2. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  55
  :)
   
  На krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 3. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  939
  не ги бива
   
 4. Воин без Коњ

  Воин без Коњ краток и јасен

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  849
  Допаѓања:
  1.201
  Пред години наназад купив принтер/скенер/копиер, марка HP. Никад више ништо не купувам од тоа срање шо има HP марка и лого на него.
   
  На FikoX му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  55
 6. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  55
  za kogo kako ;)
  --- Споено дупло мислење, 8 септември 2017 ---
  pa neznaci deka ako printerot ne e dobar se necinelo , stvarno ne ve sfakjam kako moze tuku taka da donesuvate mislenje ili da sudite , ali sepak vashe si e toa
   
  Последно уредено: 8 септември 2017
 7. Воин без Коњ

  Воин без Коњ краток и јасен

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  849
  Допаѓања:
  1.201
  Да де, ај да им даам втора шанса и да купам уште нешто, и да ризикувам 100 - 500 евра ако не чини. Бољи ќе си купам од некоја марка што знам дека ќе се погоди, бидејќи првите работи што сум ги купил - се погодиле. А и освен тоа - интернет. Луѓе пишуваат искуства од срања шо ги купиле од HP. Not good.
   
 8. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  55
  neznam jas do sega ova mi e vtor laptop od HP i ne sum imala nikakvi problemi do sega
   
 9. Boomerang

  Boomerang Немој CTRL+W.

  Член од:
  18 јуни 2006
  Мислења:
  3.708
  Допаѓања:
  808
  Hewlett Packard се тотална утка во последниве 6-7 години.
   
  На JB00F му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: