How to Get Away with Murder

Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41


How to Get Away with Murder е нова серија на АBC, сезона 2014/15. Серијата започна oдлично, секоја епизода се гледа во еден здив, одлична глума на Viola Davis и на останатите главни ликови. Во четврток беше финалето на првата епизода, вкупно се 15 епизоди кои ќе ги изгледате за два дена. Вреди да се гледа.

За што се работи:

Аналис (Виола Дејвис) е моќна жена и одличен адвокат. Таа работи како бранител и постојано се стреми кон победа без притоа да се грижи дали нејзиниот клиент е виновен или не. Бидејќи паралелно работи и на факултет, таа секоја година одбира по 4 студенти да работат за неа. Аналис не е типична професорка по право, таа наместо да предава според програмата ги носи студентите на терен каде што имаат можност од прва рака да учат како да бидат адвокати. Но, конкуренцијата е голема и токму затоа само оние кои имаат доволно знаење, храброст и среќа ќе можат да станат дел од нејзиниот тим.
Драмата започнува кога одбраните студенти ќе бидат вмешани во едно убиство и решаваат истото да го прикријат. Секоја епизода има флешбекови од ноќта на убиството и истите се тие што ја прават возбудлива и мистериозна.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Си ги барам назад петте саати што ги изгледав првите пет епизоди!

Ова е смешно ебате, какви дијалози, какви твистови :shook:

:yid::yid::yid:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Почнав да ја гледам серијава пред 2-3 дена, до 5та епизода сум.. сеа за сеа не сум нешто amazed, просечна серија ми делува, за мозок пасење шо се вика :cautious:
Имајте у предвид дека главен продуцент на серијава е онаа што ја пишува Grey's Anatomу :гомце:Очекувајте да премине у сапуница.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас изгледав точно две епизоди. Малку фалеше да побарам Збогум Румелијо да ја гледам потоа.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Нема да е лошо овие да му помогнат на Дедо Љубе... Шала на страна, не ми се допаѓа, самото име на серијата ми е ептен глупаво а не па да ја гледам.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Добар Хејт :D темава му ја срушија ахаахах :D
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
That escalated quickly хаххахаххаха, колку хејтери на едно место еј...изгледа само мене ми е прејака серијава :')
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
17
Мене ми е баш супер серијава, баш онака малку да се исклучиш и чилл :)
Едвај чекам втора сезона.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ме нервира како зборува и се понаша црнчево во главна улога што е...мамицата негова..
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Лоша серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom