House of the Dragon

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.450
Поени од реакции
18.446
Мислев ќе летаа глави.
Не знам како да се осеќам после епизодава, прошлата Рејнис можеше да ги сотре, оваа можеше да го остави Дејмон да го скине Ото, ама не остави детето и да и загине..
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.907
Поени од реакции
8.264
dremi sega do 2024 :mad:

sprema krajot na prva, vtora sezona na Donbas treba da snimat :pos:
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.512
Поени од реакции
32.807
Разликата помеѓу Вегар и Аракс, мајко мила.:vozbud:

Уште еден доказ дека слабоста на секој човек на ваква позиција, кошта многу.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.827
Поени од реакции
30.924
Дуелот Вегар vs. Аракс е практичен пример дека ако се закачаш со жена во ПМС, може да те појаде!
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
504
Поени од реакции
915
Само што а завршив 8-мата епизода и ќе кажам едно нешто, AEMOND Е ОПАСЕН МАЈКОЕБАЧ. И изгледот на глумецот ми е баш онаков каков што очекуваш да изгледа дете кое како мола го сокапале од заебавање и му се побркани жичките во главата.
 
C

confusion

Гостин
Баш ме занима кој ќе биде кастнат за Хју Хемер, треба да биде интересен лик ради сите дешавки.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
504
Поени од реакции
915
#TeamGreen, кој а ебе кучката Rhaenyra, колку и да ми беше јак лик Daemon, нема да сум на неговата страна во ваа војна, башка шо си имат и TeamGreen свој Daemon, а тоа е Aemond :roker:
 

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.177
Поени од реакции
10.336
Ептен глупо што ја прекинуваат на најслаткото. Барем да имаше 11та епизода ....

Само глупо испадна . Не ми се допадна замислата . Сега чекај следна сезона.

Можда ќе скине некој главен лик до тогаш irl па ќе бараат замена шо че биде уште поглупаво. :LOL:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.715
Поени од реакции
6.268
Ќе видиме во следните сезони како ќе се развие, дали ќе е од Алиекспрес или не xD.
Ќе ми го избришат мислењето ако пишам, знам веќе како ќе заврши. :D
Ејмон не е ни пола психопат колку Дејмон. :gjavol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom