House of Lies

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314


Од Showtime, телевизијата која ни ги донесе Dexter, Homeland и Californication доаѓа новата комедија, или поточно драмедија, House of Lies.

Во фокусот на серијата е тим на финансиски консултанти кои работат во втората најголема консултантска фирма во Америка. Тимот е предводен од Марти Кон (Дон Чидл), кој мрази да губи и е подготвен на се' за пари. Марти не е соочен со предизвици само во работата, туку и во приватниот живот. Неговата психотична поранешна жена работи во конкурентска фирма, а син му сака да се облекува во женска облека.

House of Lies е получасовна комедија која ја следи тенката граница помеѓу работата и домот во бурниот свет на консалтингот. Истовремено, серијата ни го прикажува светот на едниот процент и ги доловува економските проблеми на циничен начин.

IMDB

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
OMG, не уште една серија...

Тоа финансиски консултанти ме привлече, па ја ставам на вачлист.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Јас ја гледам, ќе ја пишев во предлог, многу кеф ми прави, од една страна е чил, релаксирачка и смешна од една е тензична. Досега 3 епизоди има излезено само. Чедл е ѕвер, плавата е премногу убава за гледање и харизматична, а не ги познавам другите двајца, ама goofy се. :icon_lol:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Чидл ептен е погоден за улогата, а Бел ја разубавува серијата. Очекувам во наредните епизоди да ги развијат повеќе карактерите и да покажат дека под алчноста се кријат вистински луѓе. Ми се допаѓа што серијата е искрена и не се обидува да се умилкува на пошироката народна маса. Плус е и тоа што се прикажува на Showtime, па затоа нема никаква цензура.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Искрено се мислам дали да ја загледам и оваа серија :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Искрено прекинете да отварате теми за нови серии, си ветив дека нема да гледам ниедна а вие како тргнавте со темиве уште 4-5 нови што ќе ги гледам испаднаа:cautious:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Искрено прекинете да отварате теми за нови серии, си ветив дека нема да гледам ниедна а вие како тргнавте со темиве уште 4-5 нови што ќе ги гледам испаднаа:cautious:
До сега се излезени 3 епизоди, вечер излегува четвртата. Понатаму таман ќе си гледаш една епизода неделно. Не си толку за жалење. Јас имам за гледање пет сезони од Six Feet Under и три сезони од Community.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
До сега се излезени 3 епизоди, вечер излегува четвртата. Понатаму таман ќе си гледаш една епизода неделно. Не си толку за жалење. Јас имам за гледање пет сезони од Six Feet Under и три сезони од Community.
Затоа јас почнав да ги глеам почетниве, и во тек сум со повеќето, вечерва и оваа ќе ја почнам. Лошо е кога ќе треба да гледаш 6-10 сезони од некоја серија.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Аааа срам да вие ме провоцирате и оваа серија да почнам да ја гледам :D
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Showtime денеска одлучи дека ќе има и втора сезона. Инаку, добро напредува серијата.

Бонус: мојот омилен дел од четвртата епизода
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ја изгледав правата епизода, лајт серија некако, не ми ветува нешто многу....
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Да, серијата е лајт, не е нешто сериозно, ама тоа не значи дека е лоша. Сега за сега ќе ја гледам секоја недела, за понатаму ќе видиме како се одвиваат работите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom