House of Cards

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
Ne znam sto ocekuvavte, serijata se vrtese okolku Frank, glaven protagonist bese, on gi vlecese site konci, On bese serijata, ednostavno vladeese likot, 5 sezoni go gradea i se fokusiraa na nego i se sluci toa sto se sluci, so nego umre i serijava toa mene od start mi bese jasno, sve ostanato e samo edna losa improvizacija, ednostavno NEVOZMOZNO e da se popolni dupkata sto ja ostavi spejsi sto e i sosem normalno, nikoj ova ne go imal isplanirano.

Steta navistina, tolku godini trosis na vakva epska serija, i na kraj glumis nekoe ludilo, da ti se naseram u vremeto u koe ziveeme, koga ke mi tekne spejsi celosno go trgnaa i od veke snimen film, od all the money in the world, taka da nisto veke ne me iznenaduva, baska sto ridli skot go trgna, dobar prijatel na spejsi.
Na kraj site sceni gi presnimaa so kristofer plamer, odlozija i premierija, gi trgnaa site prvnicni trejleri, i istorsija milioni dolari samo za da mu ugodat na mrtvoto hipstersko opstestvo.

Sto e najtragicno nikade krivicno nikoj ne go gonel spejsi, tocno e deka najverojatno si teral ko sto si teral, ama nit e osuden za toa, nit pak ima nekoj aktiven sudski proces. Ti ebam mrtvite pederi.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ne znam sto ocekuvavte, serijata se vrtese okolku Frank, glaven protagonist bese, on gi vlecese site konci, On bese serijata, ednostavno vladeese likot, 5 sezoni go gradea i se fokusiraa na nego i se sluci toa sto se sluci, so nego umre i serijava toa mene od start mi bese jasno, sve ostanato e samo edna losa improvizacija, ednostavno NEVOZMOZNO e da se popolni dupkata sto ja ostavi spejsi sto e i sosem normalno, nikoj ova ne go imal isplanirano
Тоа се знаеше,нема дилема.Очекував да е нула,но ова е дефинитивно и под нулата.
Само Спејси ја правеше серијата,штета што се заврши како што се заврши.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Де, де. Иста по квалитет како претходната сезона, вие ја направивте бетер од Walking Dead ебате. Изгледав пет епизоди и едини глуп момент ми беше птичурината со звукот, цел ден не можеле да откријат што е (y) и глупостите со средниот прст. Си ги има и оваа сезона типичните House of Cards заврзлами и мерачки кадри. Нормално, првите три сезони се врв и се после нив ќе беше пропаст, јасно.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.812
Изгледав до третата епизода и дигнав раце од серијата. Немало потреба да ја прават оваа сезона, не со вакво глупаво сценарио.

Ај на страна што го нема Спејси кој беше главен фактор заедно со доброто сценарио, туку и приказната и заплетите се трета класа. Во претходните сезони приказната се развиваше многу покомплексно, заплетите и потезите од главните актери беа интелигентни, итри и пресметани. Сега од три епизоди гледам каша попара дешавки и ефтини приказни и потези кои во никој случај не би се десиле во претходните сезони, некои од нив (да не пишувам спојлер верувам знаете кои се) дури беа тажни за една таква серија.

Капак на се, очигледно е правена да им удоволи на ова движењево metoo и да биде политички коректна во склад со денешната политичка клима (комплетна спротивност на тоа што претставува серијата).

Го платија цехот за фактот дека серијата е склопена набрзина поради непланираните околности и изгледа како House of Cards нарачана од Али експрес или правена во Боливуд.

Требаше да ја прекинат или да ја одложат на уште една година дури не спремат добро сценарио.

Закопајте ја оваа сезона на гробиштата во Гафни.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мислев дека нема нешто поочајно од целиов концепт на сезонава и тогаш дојдоа последните 5 минути од финалево:tapp::tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Мислев дека нема нешто поочајно од целиов концепт на сезонава и тогаш дојдоа последните 5 минути од финалево:tapp::tapp:
Ајде напиши во спојлер што се случи сезонава. Не планирам да ја гледам серијава без Спејси.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
го избркаа Спејси, а цела сезона се вртеше околу неговиот лик, па дури и ликот на Клер кој што си имаше свои карактеристики, го изменија до тоа ниво да биде само бледа копија на Френсис...

#Мех #Бљак #Жмк
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ајде напиши во спојлер што се случи сезонава. Не планирам да ја гледам серијава без Спејси.
На кратко, фемнистички погледи на серијава фрлија, зошто жена не треба да е претседател. Бил Шепард и фамилијата не ја сакаа ич, пробаа да ја убијат, Даг ни самиот не знаеше што прави цела сезона. Френсис му го оставил цело наследство него, па Клер не сака тоа да се дознае. Сите ги уби последниве 2-3 епизоди, Кети Дурант, Хамершмит, таа плавата што не го сакаше Петров ич шо да ме убиеш не ми текнува како се вика сега. Френсис уште од старт се кажува дека е мртов, Клер цела сезона се сомнева дека некој го убил за на крај да се каже дека всушност Даг го убил него, бидејќи Клер сакала развод со него и Френсис се решил да признае се што се случило за да ја уништи неа, а Даг таков-каков што е, не сакал да види како се она што го граделе со години ќе биде уништено, го убива Френсис така што мислам дека некоја лоша комбинација на лекови му дава. На крај и го признава ова на Клер in the oval office и Клер го убива него на најјак можен начин, го прободува со нож за отварање писма и на крај го задушува.
Златна серија сјебаа ама а.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Само што ја догледав сезонава и втф беше крајов... :pos: Морав да проверувам дали има осум епизоди или не сум симнал некоја.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Коа едно видео од 3 минути е подобро од цела сезона, сфаќаш колку заебале работа. Со ликот на Клер што и да праат и уште 10 сезони да ја вртат нема да го стигне она на Френк.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.990
Хмммммм ова видео од Кевин Спејси, може да се однесува и на обвинувањата за кои ќе оди на суд, ама дефинитивно јак мада фака е :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom