homeoterapija

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
neodamna slushnav za homeoterapija-medicina nad medicinata.nemam mnogu informacii samo znam deka treba da pomines edno dolgo intervju so banalni prashanja i vrz osnova na toa intervju te procenuvaat i ti davaat lek vo forma na kapki sto vsushnost te predstavuva tebe vo smisla-pies toa sto si,i podsvesno dur go pies lekot ti se vrakaat sekakvi sekavanja za koi ne sme bile svesni,slucki i postapki koi sme gi zanemarile,gi stava na povrshina site raboti sto ne sme gi znaele za sebe so cel celosno da se zapoznaeme i da go isfrlime seto ona negatvno od sebe
tolku znam jas za ovaa tema megutoa me zainteresira,ako znae nekoj nesto poveke neka napishe i dali mislite deka seto ova deluva?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Колку треба да се плати?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
http://mk.wikipedia.org/wiki/Хомеопатија
Дали знаете како се вика алтернативната медицина за која е докажано дека функционира? - МЕДИЦИНА.
Прескокнете ги овие работи. Ретко кој тип ваква медицина функционира. Повеќе се сведува на моќта на умот, нешто за што не мора да давате пари на разни надрилекари кои лечат се', од уроци, до гЕнИколошки болести. :tapp:
 
G

galaxy

Гостин
Хомеопатијата е сосема различно од тоа што е опишано во првиот пост. И со еден збор ќе го кажам моето мислење за тој начин на лекување - ЛАГА.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Хомеопатијата е сосема различно од тоа што е опишано во првиот пост. И со еден збор ќе го кажам моето мислење за тој начин на лекување - ЛАГА.
jas toa shto go znaev go doznav od licnost sto se lekuva na toj nacin,najverojatno celta bese da me ubedi i jas da probam poradi toa sto imame slicen zdravstven problem,bas poradi toa ja otvoriv temava da vidam dali ima luge koi probale vakvo nesto i za sto vsushnost stanuva zbor
 
G

galaxy

Гостин
jas toa shto go znaev go doznav od licnost sto se lekuva na toj nacin,najverojatno celta bese da me ubedi i jas da probam poradi toa sto imame slicen zdravstven problem,bas poradi toa ja otvoriv temava da vidam dali ima luge koi probale vakvo nesto i za sto vsushnost stanuva zbor
Главната филозофија на хомеопатијата е Слично - слично лекува, се употребуваат супстанци кои предизвикуваат симптоми како симптомот кој се лекува. Најпросто, за против повраќање се употребува силно растворен екстракт од ипекакуана, супстанца која предизвикува повраќање, сама процени дали успева. Најновите истражувања докажуваат дека единствена причина поради која успеваат некои вакви третмани е плацебо ефект.
Не ти требаат лекови да се пронајдеш себеси, седни и размислувај.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Хомеопатијата е сосема различно од тоа што е опишано во првиот пост. И со еден збор ќе го кажам моето мислење за тој начин на лекување - ЛАГА.
Истото е:
ho·me·o·ther·a·py (h
m
-
-th
r
-p
) or ho·me·o·ther·a·peu·tics (-th
r
-py
t
ks)

n.
The treatment or prevention of disease using homeopathic principles.

Како и да е, се согласувам со тебе за тоа дека е лага.
 
G

galaxy

Гостин
Истото е:
ho·me·o·ther·a·py (h
m
-
-th
r
-p
) or ho·me·o·ther·a·peu·tics (-th
r
-py
t
ks)

n.
The treatment or prevention of disease using homeopathic principles.

Како и да е, се согласувам со тебе за тоа дека е лага.
А не, мислев на начинот на опишување на хомеотерапијата, со силен осврт на парапсихолошкиот дел, а многу малку на биолошкиот.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Треба да размислите и подобро да се информирате пред нешто да тврдите. Хомеопатијата е сосема легален начин на лечење во неколку европски земји вклучувајќи ги Британија, Германија, Австрија каде во некои од нив е дел од здравственото осигурување и секое тврдење дека е плацебо е неточно и погрешно.

Реултатите од хомеопатијата се потврдени и несомнени но кај нас за се што е ново мора да се мрчи и да се негира.

Нема ништо парапсихолошко во хомеопатијата, се знае зашто и како делува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom