Hollywood Undead

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Hollywood Undead e Американски рап-рок бенд од Los Angeles, California. Зад себе имаат 2 Албума ( Swan Songs (2008) и American Tragedy (2011) )
Сите од бендот користат псевдоними и носат своја уникатна маска.

Информации
 • Жанр: Alternative rock, rap rock,rap metal, nu metal, hip hop
 • Формиран: 2005г.
 • Website: www.hollywoodundead.com
 • Оформувачи на бендот: Deuce,Shady Jeff
Членови
 • Charlie Scene – vocals, backing vocals, lead guitar (since 2005)
 • Da Kurlzz – drums, percussion, screams (since 2005)
 • Danny – clean vocals (since 2009)
 • J-Dog – rhythm guitar, keyboards, synthesizers, programming, vocals (since 2005); bass guitar (since 2011)
 • Johnny 3 Tears – vocals, screams (since 2005)
 • Funny Man – vocals (since 2005)
Најслушани Песни
 • "Young"
 • "Everywhere I Go"
 • "Undead"
 • "Been To Hell"
 • "No.5"
.
American Tragedy
Број/Должина
1.
Jorel Decker, Daniel Murillo, George Ragan, Jordon Terrell Don Gilmore
3:23
2.
"Apologize"
Decker, Murillo, Ragan, Matthew St. Claire, Terrell Griffin Boice
3:27
3.
Dylan Alvarez, Murillo, Terrell Griffin Boice
3:43
4.
"My Town"
Alvarez, Murillo, Ragan, St. Claire Sam Hollander, Dave Katz
3:36
5.
"I Don't Wanna Die"
Decker, Murillo, Ragan, Terrell Griffin Boice
3:59
6.
Decker, Murillo, Ragan Sam Hollander, Dave Katz
3:34
7.
"Gangsta Sexy"
Alvarez, Murillo, Terrell Don Gilmore
3:54
8.
"Glory"
Decker, Murillo, Ragan Don Gilmore
3:34
9.
"Lights Out"
Alvarez, Decker, Murillo, Terrell Ben Grosse
3:51
10.
Decker, Murillo, Ragan Kevin Rudolf, Jeff Halavacs, Jacob Kasher
3:23
11.
"Bullet"
Decker, Murillo, Ragan, Terrell Griffin Boice
3:18
12.
"Levitate"
Decker, Murillo, Ragan, Terrell Kevin Rudolf, Jacob Kasher
3:24
13.
"Pour Me"
Decker, Murillo, Ragan Don Gilmore
4:03
14.
"Tendencies"
Decker, Murillo, Ragan, St. Claire Griffin Boice
3:32

Swan Songs

Број/Должина
1.
"Undead"
4:25
2.
"Sell Your Soul"
3:14
3.
"Everywhere I Go"
3:30
4.
"No Other Place"
3:17
5.
"No. 5"
3:05
6.
"Young"
3:16
7.
"Black Dahlia"
3:46
8.
"This Love, This Hate"
3:57
9.
"Bottle and a Gun"
3:22
10.
"California"
3:17
11.
"City"
3:34
12.
"The Diary"
4:35
13.
"Pimpin'"
3:07
14.
"Paradise Lost"

Charlie Scene


Da Kurlzz


Danny


Funny Man

J-Dog


Johnny 3 Tears (J3T)


Johnny 3 Tears in Jail !?
Ова е сеуште многу дискутабилно .. Впрочем никој не се ни осмелува да каже нешто околу Ј3Т и зошто тој беше во затвор но тој наводно удрил papparazzi во бар една ноќ додека бил пијан.. доколку ова е вистина.. очигледно убаво го закачил .. моментално J3T e на слобода по 3 години одлежана затворска казна во L.A .. тој излезе на 3ти Февруари
Google Translate текст ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Доколку има некој нешто + што мисли дека треба да го додадам нека постира или нека ми прати на ПП !
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
589
Ко прво немаат ни р од рок, ко второ се тиње. Ко трето не заслужуваат тема и слушатели. Незнам што се палите толку на кловнови со маски, емо-поп-кидз-уит-слајт-рајмс.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
За кого како.. а за тоа дека не заслужуваат тема и слушатели незнам зошто така мислиш.. можеби ги хејташ одкога си отиде Deuce..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.347
Поени од реакции
3.654
Metal fan: Knock, knock.
OP: Who's there?
Metal fan: Trash!
OP: Trash what?
Metal fan: Trash-CAN!!!
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
589
За кого како.. а за тоа дека не заслужуваат тема и слушатели незнам зошто така мислиш.. можеби ги хејташ одкога си отиде Deuce..
Кој дус бе дечко? Ни ги знам членовите, ни ме интересираат. Едноставно тиње се, сум им слушнал песни, срање. Ни дус, ни мус. И не ги хејтам, глеам реално како стојат работите, ЉОЉ.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Okay. секој си гледа на работите како што сака.. во случајов тебе не ти се свиѓаат.. небитно само сакав да ти објаснам дека не се тиња али чим несакаш океј ..
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.810
Поени од реакции
3.850
Ако има ваква тема модераторот нека брише,спојува.... тоа си е негово :)

Hollywood Undead се американски рап-рок бенд од Лос Анџелес,калифорнија.Формиран е во 2005,а првиот студиски албум Swan Songs е издаден на 2 септември 2008 година.Вториот студиски албум е наречен American Tragedy кој е издаден на 1 април 2010 година,а летото 2012 треба да излезе и трет албум.
Бендот се состои од 6 члена и тоа:
Charlie Scene – vocals, backing vocals, lead guitar
Da Kurlzz – drums, percussion, screams
Danny – clean vocals, rhythm guitar
J-Dog – rhythm guitar, keyboards, synthesizers, programming, vocals bass guitar
Johnny 3 Tears – vocals, screams
Funny Man – vocals
Исто така,во бедот беше и Deuce,но во 2010 тој е избркан од бендот и на негово место е повикан Daniel Murillo (Danny).
Карактеристика на бендот е тоа што тие пеат под маски речиси на секој настап.
Еве некој од песните,за да сулшнете како звучат:
Инаку песната Story of a Snitch е направена од Deuce по напуштањето на бендот,нешто како саркастично ,,фала“ по се што има направено за нив:

Очекувам да не сум сам кој ги слуша и ги почитува :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Дјус ја оформи групата така му кажаа фала.

Инаку најјаки нивни ми се Андед и НО.5
 
P

PewDiePie

Гостин
Да точно,ама бара батлер за 800$ неделно за на турнеја...што е многу
Абе може и тој ја претерал а може и не.....тешко дека ќе се дознае вистината зошто двете страни своја приказна си кажуваат.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Добра продукција срање у живо. Случајно го најдов бендов пред една година и добра песна ми е Paradise Lost.
 
На врв Bottom