Here and Now

Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
A multi-racial family made up of husband, wife, three adopted children from Somalia, Vietnam and Colombia and one biological child, find their bonds tested when one of the children begins seeing things which the rest cannot.
Тоа накратко би било сижето на оваа ептен нова серија.Да бидам искрен ,изгледав неколку епизоди од првата сезона,и,мислам дека добро изгледа.Првото што ме привлече кон оваа серија беше присуството на Тим Робинс кого го почитувам како актер.Уште на почеток да разјасниме ,ова не е серија која има акција во секоја минута,нема убиства,нема насилство.А сега малку објаснување подетално.Имено,Тим Робинс е 60 годишен професор по филозофија.Неговата фамилија е,како што вели тој - експеримент.Односот кон животот и кон фамилијата му е депресивен,и некако како да чувствува дека тој негов семеен експеримент е неуспешен.Трите посвоени деца се веќе пораснати и етаблирани во американското општество.Знаат дека ја напуштиле бедата во Колумбија,Сомалија,Виетнам,и,би рекол дека се чувствуваат среќни.Но,сите си имаат демони во себе,и тие демони во секој момент може да експлодираат.Постои и четврто дете,нивното регуларно.Е сега,од ова што е речено,серијата не би требала да биде нешто посебно.Но,се работи за едно фино нијансирано сценарио,каде излегуваат сите демони на мегурасното,и,мултинационалното општество.И.на некој начин,тоа што Тим го зборува за неуспешноста на неговиот експеримент,би требало да значи неуспех на американското општество.Не знам во кој правец ќе оди понатаму,првата сезона се уште е во тек,но мислам дека вреди оваа серија да ја имате на радарот.Топла препорака од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom