HELP! КАКО може да ја враќам ФБ страницата која ми ја затвори фејсбук

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
А ова е демек причината зашто ми е избришана страницата:
Your page has been unpublished
Promote or facilitate online gambling, games of skill or lotteries, including online casino, sports books, bingo or poker, unless the Page has obtained prior authorization from Facebook.

 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.366
Поени од реакции
3.466
Poz

Procitaj:
https://www.facebook.com/page_guidelines.php

B. Pages that promote or facilitate online gambling, games of skill or lotteries, including online casino, sports books, bingo, or poker, are only allowed in specific countries with prior authorization from Facebook.

Сеа сигурно ти дале некоја опција за Appeal, таму жали се.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Можеш да направиш Appeal со изговор дека индиректно ти биле вметнати некои реклами за gambling etc. и дека немаш врска со тоа, односно не си affiliate за таква компанија, и ако имаш среќа ќе ти ја вратат, ама ако споделуваш ист контент очекувај за 1 месец дека ќе ти ја избришат целосно нема ни да добиеш пенал...
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
664
Поени од реакции
1.483
И јас сум за ова со дронов :pos::aplauz:.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
А да му правиме шарена револуција и да БАРАМЕ ДА НИ ГИ ДАДЕ СИТЕ ПАСВОРДИ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.577
Поени од реакции
83.520
А ова е демек причината зашто ми е избришана страницата:
Your page has been unpublished
Promote or facilitate online gambling, games of skill or lotteries, including online casino, sports books, bingo or poker, unless the Page has obtained prior authorization from Facebook.
Изгуглај how to contact Facebook, и ако најдеш мејл/лајв чет или нешто такво во кое што често враќаат ( а искрено фејсбук се ОЧАЈ кога станува збор за вакви работи, 50-50 им е системот на unpublishing, утре некој ќе се слика кур ќе стави на фб нема да го избиршат, а на друга слика мајка како дои бебе ќе избришат и така...рандом е све на фејсбуков така да......јбг не си имал среќа те пронашле за нешто глупо..)

И обавезно ако ќе ги исконтактираш да им вртиш малце одоколу дека ете "Во македонија кладењето е легално, не сум промовирал ништо незаконски и слично" ....ма да пак, не знам што страна си имал.....ако е нешто со продавање на дојави...кажи дека кладењето е законско и дека ти не си тврдел дека се местени утакмиците туку дека ти си го продавал твоето знаење за кладилница.....ако си го правел тоа...не ни знаеме што ти е страната....ама да...гугл му е мајката :D
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Изгуглај how to contact Facebook, и ако најдеш мејл/лајв чет или нешто такво во кое што често враќаат ( а искрено фејсбук се ОЧАЈ кога станува збор за вакви работи, 50-50 им е системот на unpublishing, утре некој ќе се слика кур ќе стави на фб нема да го избиршат, а на друга слика мајка како дои бебе ќе избришат и така...рандом е све на фејсбуков така да......јбг не си имал среќа те пронашле за нешто глупо..)

И обавезно ако ќе ги исконтактираш да им вртиш малце одоколу дека ете "Во македонија кладењето е легално, не сум промовирал ништо незаконски и слично" ....ма да пак, не знам што страна си имал.....ако е нешто со продавање на дојави...кажи дека кладењето е законско и дека ти не си тврдел дека се местени утакмиците туку дека ти си го продавал твоето знаење за кладилница.....ако си го правел тоа...не ни знаеме што ти е страната....ама да...гугл му е мајката :D
Фала брате никогаш не сум продавал само така од кејф ја држев страната ама се изнервирав многу кога ми ја блокираа ја имав од 2011 година :(
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.554
Поени од реакции
10.682
Те пријавил некој друже. Чим ти дава причина за онлајн коцкање или што и да е друго, те пријавиле да знаеш.
Ама за друг пат горе над страната прави паблиш, ту пабликувати, објавити, објава итн...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.069
Поени од реакции
7.105
Mене ми се има десено на една моја фејсбук страна некој ме извадил од aдминистратор и не можев ништо да објавувам од името на самата страна а и не можеше да се избрише таа страна остана мислам дека сеуште. Нити јас нешто ги контактирав од фејсбук нити ништо, единствено ја направив од ново истата страна и до ден денес си ја работам онака од ќејф и мерак а се започна колку да пробам да направам страна.

Дури ден денес не знам кој го сторил тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom