Hellsing Ultimate (OVA)

2

~2A

Гостин
Доколку сте за возбуда, пресврти, акција, sci-fi, вампири... тогаш сте на вистинското место!

Серијата има 10 епизоди од кои 1 епизода трае дури 50 минути. Рангирана е високо, држи околу 35то место и оцената и е 8,7.

Hellsing е тајна британска организација која се бори против вампирите за безбедноста на луѓето. На чело на организацијата стои Integra Wingates, којашто зад себе има армија за да го елиминира непријателот. Во ракавот како главно оружје и е човекот (вампир) наречен (Nosferatu?) Alucard, но исто така го има батлерот Walter C. Dornez.

Но, исто така како непријател ги има и тајната организација од Ватикан, којашто му е долг ривал на Hellsing организијата.

Аниме серијата може да ти понуди добра акција, badass ликови, крв и пресврти, заеби љубовни кругови!




Еве и едно видео во вид на AMV


 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Има превод за серијава, српски или хрватски?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.121
царе мала исправка протагонистот во Hellsing (Alucard) е нај badass лик во аниме XD
The bird of The Hermes is my name eating my wings to make me tame
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
@~2A

Ја ја бев пробувал оваа? Шо ти бев рекол? Не ми се допандна? Ај ќе ја погледнам сеа па.. :D
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Само серијалот го имав изгледано пред 2 год за ultimate сеуште не, да завршам со Монстер next up Hellsing Ultimate OVA :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Само што ја завршив втората ова,многу подобри се овите отколку серијалот,дур ја гледав втората заприметив нешто многу интересно за пиштолот на Алукард дур му го даваше тој батлерот.Ете од што е составен:
Later on he also has the Hellsing ARMS 13 mm Auto "Jackal". It has a length of 39 cm and weighing at 16 kg, making this gun - made of black gunmetal - not a weapon a normal man could even hope to wield, but as its designer says, "It was never meant for a man." It fires custom 13 mm armor-piercing, explosive, blessed and baptized mercury-core bullets (with casings of Macedonian silver), powered by N.N.A.9 gunpowder, and is designed almost exclusively as a weapon to use against Iscariot's Alexander Anderson, who shrugged off the Casull's rounds with ease. The words "Jesus Christ is in Heaven now" are engraved upon it in mockery of a similar statement on Anderson's gloves.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom