HearthStone

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Посто сум нуб и тапа во креирања декови, одлучив да го пробам Flames of The Phoenix дек рецептата на Близард. Но, ми фалат 3 карти од декот. Сите леџендерис всушност: Bloodmage Thalnos, Pyros и Озрук. Која од овие мислите дека е најдобро да се крафта прва?

И колку е компетитивен деков? До кој ранк би можел да терам?
http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/deck-recipes-mage-flames-phoenix/
Eve za do 10ti rank ovoj (semi) meta mage deck e top. Denes imav 80% win rate a me kostase 200 dust.
Poso drugite karti treba da gi imas kolku tolku. Inaku okolu 2k dust kosta.
Za budget deck super se spravuva i so quest rogue i so taunt warrior.

Za igranje so golemite momci kompetetivnost pojma neam, noob sum ja.

 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Новата мета е скроз промашена, играм секојдневно HS и можам да кажам дека Hunter со Dynomacy e непобедливо срање, у моментов играм Quest Tount Warrior и мислам дека е еден од најдобрите декови на метава заедно со Exodus Mage (unlimited fireballs).

У случај некој да сака да се пробаме нека пише :)))
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Новата мета е скроз промашена, играм секојдневно HS и можам да кажам дека Hunter со Dynomacy e непобедливо срање, у моментов играм Quest Tount Warrior и мислам дека е еден од најдобрите декови на метава заедно со Exodus Mage (unlimited fireballs).

У случај некој да сака да се пробаме нека пише :)))
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Новата мета е скроз промашена, играм секојдневно HS и можам да кажам дека Hunter со Dynomacy e непобедливо срање, у моментов играм Quest Tount Warrior и мислам дека е еден од најдобрите декови на метава заедно со Exodus Mage (unlimited fireballs).

У случај некој да сака да се пробаме нека пише :)))
Elemental Mage > Exodia.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Новата мета е скроз промашена, играм секојдневно HS и можам да кажам дека Hunter со Dynomacy e непобедливо срање, у моментов играм Quest Tount Warrior и мислам дека е еден од најдобрите декови на метава заедно со Exodus Mage (unlimited fireballs).

У случај некој да сака да се пробаме нека пише :)))
Зар некој игра со Dinomancy? Јас премногу играм од кога излезе експанзијата и буквално ниеднаш немам играно против таков дек :D

Требаше да пишеш таг иначе. Donev#2333
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Hearthstone Screenshot 04-18-17 21.30.25.png

Конечно бидна и месецов. Уште пред една недела стигнав до ранк 1 и 4-5 пати ја играв последната партија за леџенд, ама губев и на крај изгубив надеж и почнав да си експериментирам со декови, па паднав од ранк 1 до ранк 5 :D
Ама, завчера најдов добар Паладин со кој имав доста добри резултати. На почетокот не ми беше добар скорот и изгубив доста партии, ама после ми тргна и стигнав сабајле пак до ранк 1. Сега со Мејџ успеав конечно да стигнам до леџенд за втор пат во мојата Хартстоун кариера :D

Еве ги листите:


Мејџов има доста потенцијал, 9-3 ми е скорот, а поразите беа од Pirate Warrior и Aggro Druid со перфектни стартови. Само ќе пробам сега да го извадам Medivh, затоа што не ми помогна баш во ниту една партија, во неколку дури и ми стоеше во рака без да можам да го изиграм. Ваљда ќе ставам втор Pyroblast.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Прегледај го приврзокот 168675

Мејџов има доста потенцијал, 9-3 ми е скорот, а поразите беа од Pirate Warrior и Aggro Druid со перфектни стартови. Само ќе пробам сега да го извадам Medivh, затоа што не ми помогна баш во ниту една партија, во неколку дури и ми стоеше во рака без да можам да го изиграм. Ваљда ќе ставам втор Pyroblast.
На ваков дек тури си Yogg место Medivh :pos: Јас овде би стајл Greater Arcane Missiles или евентуално Cabalist's онака поинтересно да ми е xD Кај паладинов си требал да стајш бар еден Bluegill наместо Gnomish мада и вака не е лош. Ќе го склопев ама ми фалат Тарим и по еден Ворлидер и Примодиал. Moжда ќе искомбинирам неш ќе видиме.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
I ja ke go probam iam sve osven heropower murlock.

Mesto bubbling book eden arcaine giant moze. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
На ваков дек тури си Yogg место Medivh :pos: Јас овде би стајл Greater Arcane Missiles или евентуално Cabalist's онака поинтересно да ми е xD Кај паладинов си требал да стајш бар еден Bluegill наместо Gnomish мада и вака не е лош. Ќе го склопев ама ми фалат Тарим и по еден Ворлидер и Примодиал. Moжда ќе искомбинирам неш ќе видиме.
I ja ke go probam iam sve osven heropower murlock.

Mesto bubbling book eden arcaine giant moze. :D
Абе не се рандом листите, од про играчи се и направени се ко што треба. Мејџов се популаризира вчера и денес дека некој тип фати ранк 1 леџенд со него. Неговата листа мислам дека е Polymorph и Thalnos место Apprentice. Поентата е или од почеток да направиш добар board control и да го убиеш со мали миниони, или да собереш спелс и со Алекстраза да го утепаш. Медив е алтернативна опција доколку првиве две не успеат. Ама толку многу штета може да направи декот, што тепав и Прист кој после Алекстраза ми се врати на 30 :D

Сега сите играат агресивен мурлок паладин, тоа ми е на листата за тестирање денес.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Абе не се рандом листите, од про играчи се и направени се ко што треба. Мејџов се популаризира вчера и денес дека некој тип фати ранк 1 леџенд со него. Неговата листа мислам дека е Polymorph и Thalnos место Apprentice. Поентата е или од почеток да направиш добар board control и да го убиеш со мали миниони, или да собереш спелс и со Алекстраза да го утепаш. Медив е алтернативна опција доколку првиве две не успеат. Ама толку многу штета може да направи декот, што тепав и Прист кој после Алекстраза ми се врати на 30 :D

Сега сите играат агресивен мурлок паладин, тоа ми е на листата за тестирање денес.
Те боли кур имаш катаљарда карти и ќе си тестираш декови, а ние смртниците што да праиме? :')
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Те боли кур имаш катаљарда карти и ќе си тестираш декови, а ние смртниците што да праиме? :')
Абе има доста стварно ефтини декови со кои може и до леџенд да се стигне :D
Агро друид на пример, за Роуг само квестот ако го имаш, другото се е достапно. Мидрејнџ Хантер исто, со него стигнав до ранк 1 минатата недела, а само еден епик има. Еве ова е добра листа...

 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Те боли кур имаш катаљарда карти и ќе си тестираш декови, а ние смртниците што да праиме? :')
Зашо бе друже ја не сум нешо wow не можам да мрднам од ранк 17. Ама пример прист не милувам да играм и дискрафтнав све шо можеше од прист и нешо од неутрал шо не ги користам. Имав и малце среќа од гаџетан пакој на два пати гензо ми падна го дискрафтнав...онуксиа исто. можда пишман ќе сум некош ама не ги играм тие. На почеток зборај даст за еден дек и пробај да го завршиш ако немојш леџенд карти крафтај евтини алтернативи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Hearthstone Screenshot 04-29-17 16.58.33.png

7/9
Ми останаа уште Роуг (256/500) и Прист (117/500), а Прист не ми е ни левел 60 сеуште. Има време за нив, може после наредна експанзија :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Е ај биди паметен :pos: :pos:

Hearthstone Screenshot 05-02-17 00.49.58.png
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

Kajgana Shop

На врв Bottom