HearthStone

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307


Тоа од минатото значи од вајлд. Ептен ми се свиѓа дизајнот, и многу добра идеја ете во стандард да добиеш пристап до некои поранешни карти. Ама, штета што не ја направиле подобра за да може и компетитивно да се игра. Вака е ептен рандом и мислам дека шансите да добиеш нешто што би можел да го играш се ептен мали. Можеле да направат да е дискавер, и мислам дека тоа ќе беше одличен баланс затоа што си имаш шанса да избереш што ти одговара за партијата што ја играш, а не би било ептен јако затоа што сепак има многу леџендери минионс во вајлд, па нема ептен константно да можеш да добиеш нешто како Др. Бум, Силванас, Рагнарос, Лоатеб.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Мене гратис ми го даде Shudderwock. Викам кај ова ми падна коа вчера скоро сите го играа на стрим,картава лудило,на коментари нерф бараат а уште метава не почнала. :)

Еве поопширно на линков:
http://mesf.mk/mk-mk/Медиуми/Вести/default-186322
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Мене гратис ми го даде Shudderwock. Викам кај ова ми падна коа вчера скоро сите го играа на стрим,картава лудило,на коментари нерф бараат а уште метава не почнала. :)

Еве поопширно на линков:
http://mesf.mk/mk-mk/Медиуми/Вести/default-186322
Мене гратис ми го даде Shudderwock. Викам кај ова ми падна коа вчера скоро сите го играа на стрим,картава лудило,на коментари нерф бараат а уште метава не почнала. :)

Еве поопширно на линков:
http://mesf.mk/mk-mk/Медиуми/Вести/default-186322
Mene i ovaa plus gaga na start ali mislev site ja dobivaat, ne znam zaso. :D

Screenshot_20180413-131401.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Мене осум од 120 пакетчиња, меѓу кои и

Hearthstone Screenshot 04-14-18 11.59.00.png

Повеќе од една година чекав за голден, конечно дојде :X3:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Овие три дена ги тестирав скоро сите нови популарни декови и ниту еден не беше доволно константен. На крај испадна дека Ворлок е уште најдобриот дек, можеби и уште подобар е сега со неколку нови карти.

upload_2018-4-16_17-23-17.png

15-0 бев од ранк 3 со 0 ѕвезди и првиот пораз ми беше партијата за леџенд. После уште еднаш изгубив кога играв за леџенд, па третиот пат успеав.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ja gi napraiv najpopularnite na hrtpwn Odd Hunterot (cancer) i Spiteful Lady in White poso gi imav kartite za dvata ama ic ne mi se interesni za igranje. (n)

Sakam pojacan Mage!

I kolku ke cekaat da go popraat shamanot so battlecry-ot?
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ги направив сите декови што се играат и најак ми испадна Друидот. Најбалансиран е.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ja gi napraiv najpopularnite na hrtpwn Odd Hunterot (cancer) i Spiteful Lady in White poso gi imav kartite za dvata ama ic ne mi se interesni za igranje. (n)

Sakam pojacan Mage!

I kolku ke cekaat da go popraat shamanot so battlecry-ot?
Шаманот е далеку од потреба за нурф. Проблемот беше на почеток, кога луѓе испробуваа различни недефинирани декови, сега, кога сфатија дека dude paladin и cube warlock се сеуште overpowered, win ratеot на шаманот е под 50%, и моментално е најлошата игрива класа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom