HearthStone: Heroes of Warcraft

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од HeRbEs, 21 октомври 2013.

 1. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.398
  Ти се исплати. Искрафтај ги златни. Ќе добиеш исто даст од играта и после дисеншантни ги и ќар ке бидеш 4 обични епика и 2 обични реара .
   
 2. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Ако имаш и обични и голден, нема да ти даде за двата пара даст, туку само за голден копиите. Што значи дека веќе си потрошил даст за нормалните, и на крај на 0 ќе бидеш.

  • If you are missing a copy of any card, if possible, craft golden.
  • If you have a golden copy of the card, do nothing.
  • If you have a Normal copy of the card you have a choice to make:
   • If you want to upgrade to a golden copy for free, craft the golden copy.
   • If you want the most dust possible, do nothing.
  https://www.reddit.com/r/hearthston...r_hall_of_fame_nerfs/?st=jeecr5yp&sh=e9b79301
   
 3. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.398
  Брат слабо математикава а ?
  3200 даст трошиш за 2 златни епика и 800 за 2 обични . Тоа е 4000.
  ХС на почеток на ерата ти дава 3200 даст само за златните. Ги дисеншанташ златните за 800 даст и со дастот си дојден на 0, но 2 обични епик карти ти се гага.
  Истото важи и за другите карти.
   
 4. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Значи зборам ако веќе ги имаш како обични.
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.398
  И така си ќар. 3200 даваш - 3200 земаш и плус дисеншант 800 даст = 800 даст ќар а тоа се 2 обични епика гага.
   
 6. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Ама ќе ги добиеш тие 800 даст од обичните копии што веќе ги имаш :D
   
 7. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.398
  Како бе брат ?
  Јас ти кажувам за во твојата ситуација кога имаш 2 обични дека може да излезеш ќар уште 2 обични епика.
  3200 за крафтање + 3200 од играта = 0 даст у загуба
  800 даст од дисеншант на златните и можеш да крафташ за гага 2 епика од новата експанзија. :icon_mrgr:
   
 8. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Уште овој пост и не пробувам веќе :D

  Имаш два обични ајс блок. Не правиш ништо - добиваш 800 даст.
  Имаш два обични ајс блок. Правиш два голден за 3200, ти враќаат 3200, ги бришеш - добиваш 800 даст.
  800 == 800
   
 9. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Новата експанзија.



  [​IMG]

  Echo овозможува истата карта да ја играш повеќе пати во еден потег, значи ако имаш 6 мана можеш два пати да ја изиграш оваа од 3. А Rush е како Charge, ама можеш да напаѓаш само миниони.
   
  На zokizoze, Redhead и wot им се допаѓа ова.
 10. The Sensible Considerate

  The Sensible Considerate

  Член од:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  205
  "... a special expansion event will reward players with a card pack for each daily quest they complete on a given day.

  • There are 20 possible card packs available. Some of these may be a back-up in case they delay the expansion.
  • Days 3, 7, 10, and 16 are all flagged to reward you with a Witchwood Card Pack
  • The rest of the days reward you with a Kobolds Card Pack.
  • "Enjoy this bonus for completing a daily quest!"
  Not entirely sure if they have to be completed one day at a time or if you can let your daily quests build up and earn a bunch of extra packs on the same day. This should be announced in an upcoming blog post."
   
  На Донев и Redhead им се допаѓа ова.
 11. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.398
  По кардбекот што го покажаа кога ја најавија новата ера на гавранот мислев дека оваа експанзија ке биде нешто или со најтелф или со дрим оф јсера. На крај испадна дека е Јованче и Марика изгубени во шумата.
  Зошто секоја експанзија на ХС се повеќе детски изгледа (како игра за 5-15 години ) за разлика од Наксрамас и Блекрок Маунтн каде што во голема доза е пренесена ВОВ атмосферата ?!
   
  На The Sensible Considerate му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The Sensible Considerate

  The Sensible Considerate

  Член од:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  205
  Вчера го гледам трејлерот и коментар од жена ми: Шо бе,почна цртани да гледаш?
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Јас поима немам, Вичхуд нема никаква поврзаност со Воркрафт?
  А и тоа повеќе дека ти така си го интерпретирал, па си го сфатил како приказна за деца, иначе секако нема карактерите од картите да се некакви детски ликови :D
  Али секако Хартстоун од самиот старт си има таков профил направено, како цртан, па мене не ми смета воопшто каква ќе биде позадината на експанзиите, се дур има јаки карти.
  И секако не очекувајте понатаму цело време да имаат експанзиите поврзаност со Воркрафт. Очекувам многу повеќе да почнат да прават оригинален контент. Секако планираат играта да ја задржи популарноста долго време, па има кога да пуштат и нешто оригинално, и нешто од Воркрафт. Ако не сте приметиле веќе подолго време и официјалното име е сменето, го тргнаа тоа Heroes of Warcraft што нас ни стои уште во во името на темава.

  Иначе според твитови на Бен Броуд каде што откри дека картата која половично се гледа на крајот на видеото е нова херој карта за Шаман и ќе биде единствена херој карта, моја претпоставка е дека ќе си има посебни специјални леџендери за секоја класа. До сега имавме квестови, херој карти и оружја ама не можеше да ги направат добри за секоја класа, па некои не се играа воопшто. Би било добро доколку сега за секоја класа направат карта што ќе биде корисна, ете херој за Шаман, па на пример квестови за Ворлок, Хантер, оружја за Вориор, Паладин и слично.
   
  Ska Maniac, Redhead, wot и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. The Sensible Considerate

  The Sensible Considerate

  Член од:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  205
  Го трнаа тoа Heroes of Warcraft и плус имаше Diablo tavern brawl така да основата на играта се заснова на WoW но не значи дека нема да вметнат контент од друг "универзум".
   
  На Ska Maniac и Донев им се допаѓа ова.
 15. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  27.506
  Допаѓања:
  37.868
  Тоа ми е поентата, имаат веќе доволно популарност за да ја тераат играва во наредни 20 години и пак да има голема база на играчи, освен ако не заебат ептен нешто, ама шансите за тоа се минимални. Ќе имаат време да пројдат се од ВоВ, па и други игри и плус и оригинален контент да пуштат.

  Иначе еве и ова имало некоја поврзаност.
   
  На Redhead и The Sensible Considerate им се допаѓа ова.

Сподели преку: