HearthStone

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.265
Поени од реакции
22.492
Ај и Voidlord нека тргнат :semolam::cuc:
Тоа ќе биде март 2019 кога ќе излезе новата ера со нови 3 експанзии, а до тогаш silence .
p.s. мислам на картите со елфот и буфчето да не ме сфатиш погрешно :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1519827288][/DOUBLEPOST]
Геј е брат, подобро да играм фудбал менаџер.
Па да ти кажам искрено и ја од мука ја играм играва дур не излезе WarCraft 4.
 
D

Daedalus

Гостин
Ај оваа шаренава игричка за деца, мене посмешни ми се тие бубалиците кога ќе се соберат и као еден им раскажува приказна, а овие играат во неговата приказна, имаат ли живот тие будали? Волшебници се во играта бе. :pos:
Не знам, јас мрзам такви нереални работи како фантазии со змејови. Ко деца некои!

Како еден многу почитуван член на форумов (бијонс), јас мислам дека добри игри се тие што го стимулираат мозокот да расте, не знам, судоку, шах...
 
D

Daedalus

Гостин
bega be gay oj bidi bdsm dungeon master d&d
d&d е за неинвентивни нубови што сакаат да цртаат мапи, да прават генерични квестови и да гледаат све механички! Почнувате сите у меана, ве наоѓа тажниот Елф, што си го бара мажот и идете низ мапа да тепате и да кампате дур ве напаѓаат волци.
Играј WоD, да те види Госпот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.916
И не, не е боље од четворката, петката и шеската !!! :mad:
Изглеа не си играл баш многу ти Хироус.[DOUBLEPOST=1519992809][/DOUBLEPOST]Четворката врска нема со животот. Тоа најчесто ќе го сретнеш во комјунитито и е објективен став.
Петката покушава да опраи, али консензус е дека тројката е најбоља.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Се случи и тоа чудо, да стигнам до леџенд со првата партија за леџенд што ја играм месецот :icon_mrgr:

Одамна не сум ставил декови. Моментално мислам дека е најдобар Паладин за брзо качување ранк. Минатиот месец стигнав до леџенд со Dudeadin, а месецов од ранк 5 играв со мурлоци, и сега на крај на ранк 1 со Прист дека видов на рду одлично му одеше. Еве ги дековите.

upload_2018-3-5_18-6-14.png upload_2018-3-5_18-4-48.png

Со пристот завршив 6-1, а со Паладин 35-17, ама со него имав многу подобар скор пред да стигнам на ранк 1 каде што вчера цело време играв победа, пораз, победа, пораз. Од ранк 5 имав 11 победи по ред кога почнав да го играм.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.265
Поени од реакции
22.492
Дали некој има направено математика за дастот што може да се исфарма со почетоков на новава ера ?
По мојата весела математика испаѓа дека може да се заработи нешто :
За 6000 даст крафтам 3 златни епика (3 х 1600) и 3 обични (3 х 400) ( 2 џина и 1 ајс блок зошто веќе еден имам).
ХС на почеток на ерата ми дава 4800 даст за златните епици и плус ги дисеншантам златните за 1200 даст. Со дастот доаѓам на 0 но 3 обични епици ми испаѓаат гага.
Ако на ова ги додадам 400 даст за крафтање 2 златни мурлоци , 400 даст на почеток на ерата и доаѓам на 0. Ги дисеншантам 2 златни мурлоци за по 50 даст и на крај испаѓам со 100 даст гага.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Дали некој има направено математика за дастот што може да се исфарма со почетоков на новава ера ?
По мојата весела математика испаѓа дека може да се заработи нешто :
За 6000 даст крафтам 3 златни епика (3 х 1600) и 3 обични (3 х 400) ( 2 џина и 1 ајс блок зошто веќе еден имам).
ХС на почеток на ерата ми дава 4800 даст за златните епици и плус ги дисеншантам златните за 1200 даст. Со дастот доаѓам на 0 но 3 обични епици ми испаѓаат гага.
Ако на ова ги додадам 400 даст за крафтање 2 златни мурлоци , 400 даст на почеток на ерата и доаѓам на 0. Ги дисеншантам 2 златни мурлоци за по 50 даст и на крај испаѓам со 100 даст гага.
Математиката е ако ги немаш картите тогаш се исплати да ги искрафташ голден за или да си добиеш бесплатни голден копии, или да добиеш нешто плус даст ако ги бришеш. Доголку веќе ги имаш картите во нормална верзија, не ти се исплати да правиш било што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom