HearthStone

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас играв неколку пати и уште немам поминато ниедно. А на Америка уклучив за да ги земам бустерите и од прва поминав со Паладин :D
Кога ќе ги научиш веќе босовите и што можеш да очекуваш, доста полесно е. Како и да е, секако ќе ме чека за понатаму, кога ќе ми здосадат веќе новите декови. Сега се напнав за ранк. Не знам дали е до мене, ама потешко е сега во споредба со претходни експанзии. Се измачив до ранк 5 дур стигнав, ќе видам дали ќе имам доволно време да грајндам до леџенд.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ако имате проблеми со cubelock на ladder пробајте го деков, ги брише. Јас не сретнав многу во climb-ot месецов ама има над 50% win и против други декови.Имаш и партии ко оваа пример, turn 3 lethal xD
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ако имате проблеми со cubelock на ladder пробајте го деков, ги брише. Јас не сретнав многу во climb-ot месецов ама има над 50% win и против други декови.Имаш и партии ко оваа пример, turn 3 lethal xD
Јас со Кјуб стигнав во ранк 2 и 2-3 пати играв за ранк 1 ама неуспешно. Ќе мора да сменам стратегија затоа што сите таму сега играат Прист, единствената класа против која ептен тешко се победува :D

Ама ептен беше потребен ваков дек, кој буквално им се смее во фаца на сите агро декови.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Јас со Кјуб стигнав во ранк 2 и 2-3 пати играв за ранк 1 ама неуспешно. Ќе мора да сменам стратегија затоа што сите таму сега играат Прист, единствената класа против која ептен тешко се победува :D

Ама ептен беше потребен ваков дек, кој буквално им се смее во фаца на сите агро декови.
Во ранк 1 имаше буквално само раза прист и агро паладин/хантер/мејџ декови што се коунтераат меѓусебно затоа и мислам дека успеа деков, има доволно римувл карти за агро но и карти за да го изненадиш контрол декот. На асмодаи е листата, го следам деновиве пробува ранк 1 легенд да фати со деков.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
Ама не е он, многу ботовски играше.

Прегледај го приврзокот 181779
И ``оргиналниот `` Амаз си има нубски потези. Погледни едно ВТФ видео го има барем еднаш.[DOUBLEPOST=1513642296][/DOUBLEPOST]
igra nekoj dungeons? mene mi se epten teski ama se zainaetiv

Со ворлок, друид и шаман изгубив од последниот (најтешкиот) бос. А со прист на предпоследниот тоа собата со сикрети. ОД предходните порази у последната партија се напнав и со другиве класи немам пробано.[DOUBLEPOST=1513642343][/DOUBLEPOST]Кој сака да му го продадам акаунтов за 1000 денари ? :icon_mrgr:
Hearthstone Screenshot 12-17-17 20.36.18.png
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Screenshot_20171219-080055.png


Mene uste priest mi ostana.
Epten zabavno, bravo za ekspanzijava.[DOUBLEPOST=1513671612][/DOUBLEPOST]Edit :D

Donef kazuvaj sea sto e meta prakjaj i tvojot deck :D
Osven raza, koi se tier 2, 3 dekovi atm?

Screenshot_20171219-091748.png
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас моментално ги пробувам сите варијации на Кјублок, што го сметам за најсилен дек после Раза Прист, ама секој нареден ден се повеќе му смислуваат каунтер декови. Јас се мачам од ранк 2 да скокнам на ранк 1 веќе три дена. Моментално ја играм оваа верзија:
upload_2017-12-19_15-5-11.png

Оригиналната наместо твистинг го има принцот од 3 мана, ама го немам тој и додадов твистинг за да имам плус начин да се извадам во тесни ситуации, посебно пред да изиграм Гулдан.

И пристот горе што го постираше @TheTimi може да извади ептен добри резултати, во зависност од тоа против што играте.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Hearthstone Screenshot 12-28-17 14.11.27.png

Месецов ми беше најтежок до сега за леџенд и пред некој ден се откажав, дека паднав од 1 на 3. Ама вчера пробав уште еднаш и тргна со Роуг, па денес еве конечно успеав :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
Блазесиви какви кинези сте :icon_mrgr:
Јас до сега максимум ранк 12 и 8 победи во арена.
Лич Кинг со уште 4 класи го немам победено , а ова кобалдиве со друид,ворлок и прист изгубив кај последните босови и се откажав.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Блазесиви какви кинези сте :icon_mrgr:
Јас до сега максимум ранк 12 и 8 победи во арена.
Лич Кинг со уште 4 класи го немам победено , а ова кобалдиве со друид,ворлок и прист изгубив кај последните босови и се откажав.
Dungeons se trial and error, koa ke gi naucis bossovite polesno stanue.
Inace i ja sum noob ko tebe. :D
Rank sum stignal 6ti, 7mi max... a arena redovno me saltaat, i tamu 6 pobedi max.

Ima dosta moznosti igrava i najdobro e da si najdes zabava kaj imas najvise...

Ja poso igrava mi e za relax, a i opsto ne sum kompetitiven, rank nikad nema da gonam mislam.

Momentalno igram Big Spell Mage so Jaina, Alana aka Kalisi, Medivh i site golemi spells i se vrtkam okolu rank 10 laganko :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
Dungeons se trial and error, koa ke gi naucis bossovite polesno stanue.
Inace i ja sum noob ko tebe. :D
Rank sum stignal 6ti, 7mi max... a arena redovno me saltaat, i tamu 6 pobedi max.

Ima dosta moznosti igrava i najdobro e da si najdes zabava kaj imas najvise...

Ja poso igrava mi e za relax, a i opsto ne sum kompetitiven, rank nikad nema da gonam mislam.

Momentalno igram Big Spell Mage so Jaina, Alana aka Kalisi, Medivh i site golemi spells i se vrtkam okolu rank 10 laganko :D
Па највише забава имам изгледа во колекционирањето на карти хахахахахха (најозбилно).
Ќе фармам 1 месец даст за леџендари . Ќе го искрафтам . Ќе го ставам во дек и за 5-6 саата ќе истепам све до 14-13 ранк и после цел месец нема да играм ранкед. После следниот месец некој нов дек ќе стане актуелен . Ќе го составам . Пак ќе стигнам 12,13,14 ранк во еден ден и толку. :icon_mrgr:

Арена немам седнато да играм уште од Гаџетсан. А и тоа драфтањето ме нервира кога некоја карта ќе ја имаш 3-4 пати драфнато и у 7-8 партии ниеднаш нема да ти се падне.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom