HearthStone

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.650
Pusta arena.... :'(

Srekja 6-7k dust iam, pa ako treba ke se skrsi drugo za da iam nekoja nova karta. :D

Inace odlicen art od toa so gleam...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.438
Само што ја објавија новата експанзија, Kobolds & catacombs.


Уште во понеделник секој што ќе се логира бесплатно добива леџендери, Marin the Fox.




Ќе има нов keyword - Recruit: Cards with the Recruit keyword immediately summon minions from your deck and put them into play. Some cards recruit minions that match certain conditions; others recruit randomly chosen minions.

Продолжуваат со истата шема како и другите експанзии годинава, па повторно ќе има по две леџендери карти за секоја класа. Во оваа експанзија секоја класа ќе добие леџендери оружје. Го покажаа за Прист.




Најавија и нов сингл плеер моуд, Dungeon Runs. Само не сфатив дали тоа ќе биде авантурата за оваа експанзија, или тоа си е скроз посебен моуд и плус ќе има авантура.

Повеќе информации, тука.
Овој Мартин Д Фокс сите ќе го добиеме како поклон ?
Зошто пред некој ден еден стример спомна нешто дека оваа карта е уствари златното леџендари што ќе го даваат поклон за сите учесници на Близкон .[DOUBLEPOST=1509753138][/DOUBLEPOST]
Pusta arena.... :'(

Srekja 6-7k dust iam, pa ako treba ke se skrsi drugo za da iam nekoja nova karta. :D

Inace odlicen art od toa so gleam...
Почни да собираш голд . Ја до сега 2000 голд имам и 3500 даст. Арените исто средно жалосно ги завршив со 4 и 2 победи, но од паковите и плус четирите поклон пакови со двете гага арени собрав 500 даст.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
^
Сите ќе го добиеме, а златно ќе добијат учесниците
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.438
^
Сите ќе го добиеме, а златно ќе добијат учесниците
Па шо кур тогаш тој стримерот шо го гледав се испосра од фалење дека ќе присуствувал на Близкон ќе ги добиел тоа поклоните - козметика (2 маунта за вов , скин за херој за овервоч и скин за пет за хироус оф д сторм) а наводно картата за ХС што ќе ја давале до отворањето денес не ја покажувале и наводно била некоја посебна што ние (што не сме биле на Близкон немало да ја имаме) ?
И тука мене одма ми дојде помислата дека таа карта ќе треба ние да ја купиме или крафтаме и дека играва полека ќе стане пеј ту вин .
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Па шо кур тогаш тој стримерот шо го гледав се испосра од фалење дека ќе присуствувал на Близкон ќе ги добиел тоа поклоните - козметика (2 маунта за вов , скин за херој за овервоч и скин за пет за хироус оф д сторм) а наводно картата за ХС што ќе ја давале до отворањето денес не ја покажувале и наводно била некоја посебна што ние (што не сме биле на Близкон немало да ја имаме) ?
И тука мене одма ми дојде помислата дека таа карта ќе треба ние да ја купиме или крафтаме и дека играва полека ќе стане пеј ту вин .

A Ben Brode eden strimer sho e... Bitno bikje zurkaaa so regrut kartive ysharj rage gomna da jade sea. Grupno gorenje ke mu praat i ke kraftaat doomsayer so dastot.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.650
Почни да собираш голд . Ја до сега 2000 голд имам и 3500 даст. Арените исто средно жалосно ги завршив со 4 и 2 победи, но од паковите и плус четирите поклон пакови со двете гага арени собрав 500 даст.
Vikam aj ke grindam malku.
2 dena po 100 gold maximumot go vadam so davat, plus questovite. :D

Agro hunter u casual mode. :D Do 5ti turn gi tepas i prodolzuvas. Tie sto se poseriozni gi priznavas.
Na koj mu se prai zlato za ekspanzijata samo taka. Ladder jok. :D 75 - 80% winrate ima u casual dekov. :D Mada ke se osekas valkano posle. :D

https://i.imgur.com/P5WIxzj.jpg
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Сакав така одма можеш да активираш пак. И да не си правел можеш да се регистрираш сега.
Направив и го земав,мислев 5 пака даваат така ти пишува на сликата. Иначе ми лапна доларче од сметка кога правев акаунт на амазон :boksix:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom