HearthStone

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Значи контрол ОТК дек треба да имам.
Ја ОТК дековите не ги сакам зошто ограничен си со потезите и зависен си од неколку карти. Посебно со ворлоциве со горење карти, мислам дека тапа ке биде декот.
Добар пример а ова е квест мејџот . Ако остане без порталот, Антонидас или едно од тие двете гномчиња за намалување мана 90% ја имаш изгубено партијата.

Инаку тоа гоблинот леџендари што рефрешира го немам и не мислам да го крафтам специјално за овој дек.
јас го имав гоблинот а и ги имав сите други битни карти што се за паладинот па и затоа го играм. И картата што ти дава парички е многу битна за тој дек. Иначе ептен често се дешава да тепам а да не ја активирам апокалипсата зошто паладинот е стварно јака контол класа ама многу слабо го играат на тој начин.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
И ја почнав да собирам, имам 3000 голд до сега :jeeee:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Headless-Horseman.jpg
Nakon što smo ovoga leta imali dva sjajna i osvežavajuća eventa u Hearthstoneu u vidu Fire i Frost Festivala, koje je publika sjajno primila, Ben Brode je obećao da će biti još takvih specijalnih perioda tokom godine, sa posebnim nagradama, Brawl igrama i još po nekim iznenađenjima.

Sada je tu Hallow’s End, koji Blizzard tradicionalno proslavlja u mnogim svojim igrama, a koji sada dolazi i u Hearthstone. On će početi 24. oktobra i trajaće dve nedelje.

Tokom njega naš specijalni “domaćin” biće Headless Horseman, koji će nam darovati dve karte za arenu i po jedan Old Gods i Frozen Throne pack, svake nedelje po jedan.

Takođe, Headless Horseman će biti naš protivnik u specijalnom Brawlu koji će trajati od 25. do 28. oktobra, u kome će on pustošiti krajolik, a mi ćemo pokušati da ga sprečimo tako što ćemo izabrati i obući specijalni kostim. Svaki od kostima donosi i specijalan multiklasni špil kao i novi pasivni Hero Power, tako da očekujemo puno zabave.
dvoklasna-arena.jpg
Tokom trajanja specijalnog Hallow’s End događaja u Hearthstoneu, od 24. oktobra do 6. novembra, Hearthstone arena će po prvi put dobiti specijalni dvoklasni mod.

O čemu se tačno radi?

Svaki pod kada tokom ovog perioda draftujete špil, počećete tako što prvo izaberete jednu od 3 nasumične klase, a zatim izaberete jedan od 3 nasumična Hero Powera. Tokom drafta ćete pored neutralnih dobijati karte obe klase koje ste izabrali, i one heroja, kao i one čiji je Hero Power.

превземено од klanrur.rs
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Kolku pakovi dobivte?
Jas ne ja sledam taa scena i ne znam koj odbrav, random nekoj, denes 4 paka me pocastija za izborot i dostignuvanjata mu.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Kolku pakovi dobivte?
Jas ne ja sledam taa scena i ne znam koj odbrav, random nekoj, denes 4 paka me pocastija za izborot i dostignuvanjata mu.
You happy bastard ;)
Ja гласав за Павлето (фаворитот на хартија) и само 2 пака добив, што значи дека у 1/8 финале изгубил.[DOUBLEPOST=1508680086][/DOUBLEPOST]
Имаше кај нас (Скопје или Македонија ) Таверна или играше на андроид со лажна гпс апликација ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
You happy bastard ;)
Ja гласав за Павлето (фаворитот на хартија) и само 2 пака добив, што значи дека у 1/8 финале изгубил.[DOUBLEPOST=1508680086][/DOUBLEPOST]
Имаше кај нас (Скопје или Македонија ) Таверна или играше на андроид со лажна гпс апликација ?
https://i.imgur.com/vYLTf4k.jpg
E mnogu malku nagrada... ja mislev nekoj mocko sum izbral i samo 4.
Ne sledev bidejki mislev deka treba redovno nesto da "cheer"-am. Ama vcera gledav bas finaleto a pojma nemav deka toj mi e izberan. I pak navivav za nego.

Mnogu retardirano inace za dobivanjeto herojot, mora u zivo, neka napraat online nekako... so prijateli. Da ne mora da iskacame. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Во Гоблин имаше вчера турнир, ама приметивме и доста со фејк гпс уклучени кои ни праќаа рандом челинџи :D

Ако не сте играле во живо против други играчи, исто ко да не сте играле. Посебно вчера тимски турнир 3 на 3, каде што тројца играте заедно и треба да се договорите за потезите и стратегиите, најдобар формат.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
https://i.imgur.com/vYLTf4k.jpg
E mnogu malku nagrada... ja mislev nekoj mocko sum izbral i samo 4.
Ne sledev bidejki mislev deka treba redovno nesto da "cheer"-am. Ama vcera gledav bas finaleto a pojma nemav deka toj mi e izberan. I pak navivav za nego.

Mnogu retardirano inace za dobivanjeto herojot, mora u zivo, neka napraat online nekako... so prijateli. Da ne mora da iskacame. :D
Како бе мала награда за прогноза по еден пак за секоја победена рунда ? !
Не ме сфаќај погрешно, за нас играчите е мала но за Близард е ``голема``.
Таа сликата што ја ставив горе (ако Павлето победеше секој ќе земеше по 6 пака и множи го тоа со 75 милиони играчи ( не сите активни и сите не гласале за него), тоа ќе беше банкрот за Близард).[DOUBLEPOST=1508850546][/DOUBLEPOST]
Во Гоблин имаше вчера турнир, ама приметивме и доста со фејк гпс уклучени кои ни праќаа рандом челинџи :D

Ако не сте играле во живо против други играчи, исто ко да не сте играле. Посебно вчера тимски турнир 3 на 3, каде што тројца играте заедно и треба да се договорите за потезите и стратегиите, најдобар формат.
Милсам кај репрезентациите дека го имаше овој формат , но таму тимот е со четворица и 1 игра а тројца му се коучови и го советуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
@Донев не сум баш активен на форумов али гледам играш по турнири hearthstone, а сакав да најдам некој добар наш играч за вежбање. Ако сакаш додади ме и пред турнири да испробуваме декови, styx#22531 . Иначе не сум бил по нашиве гоблин што ги организира главно cash i open cups сум играл. Ако има некој друг што би сакал слободно нека ме аддне.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
9
Hearthstone Screenshot 10-30-17 21.49.13.png Дечки, само да се пофалам на успехот, денес прв пат успеав во топ 200 да влезам во Европа... ќе видиме утре дали ќе можам да го задржам рејтингов...подоле го имате и декот со кој успеав. Поздрав
 

Attachments

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Само што ја објавија новата експанзија, Kobolds & catacombs.


Уште во понеделник секој што ќе се логира бесплатно добива леџендери, Marin the Fox.




Ќе има нов keyword - Recruit: Cards with the Recruit keyword immediately summon minions from your deck and put them into play. Some cards recruit minions that match certain conditions; others recruit randomly chosen minions.

Продолжуваат со истата шема како и другите експанзии годинава, па повторно ќе има по две леџендери карти за секоја класа. Во оваа експанзија секоја класа ќе добие леџендери оружје. Го покажаа за Прист.




Најавија и нов сингл плеер моуд, Dungeon Runs. Само не сфатив дали тоа ќе биде авантурата за оваа експанзија, или тоа си е скроз посебен моуд и плус ќе има авантура.

Повеќе информации, тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom