HearthStone

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Имам 6700 даст плус за горење имам прист квест голден и голден валанар. Некој предлог за интересен дек хантер/друид? @Донев ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Имам 6700 даст плус за горење имам прист квест голден и голден валанар. Некој предлог за интересен дек хантер/друид? @Донев ?
IMG_20170918_014449.jpg

Може да има некои ситни промени после денешните нерфови, ама би требало хантер да е сега доста добар.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Прегледај го приврзокот 177524

Може да има некои ситни промени после денешните нерфови, ама би требало хантер да е сега доста добар.
Jas go imam deckov, - spellbreaker, + nesting roc taka neso, dzabe kraftaf bow-ot, 55 winrate iam so nego, ali ja sum nub :D
Hunter e najslab heroj spored mene i sega go upropastija so dobriot opening sto go imase
Ali fun e zombiests da praes, ako imas visak dust, ja go napraiv deckov poso mi padna rexxarot na otvaranje packovi
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Jas go imam deckov, - spellbreaker, + nesting roc taka neso, dzabe kraftaf bow-ot, 55 winrate iam so nego, ali ja sum nub :D
Hunter e najslab heroj spored mene i sega go upropastija so dobriot opening sto go imase
Ali fun e zombiests da praes, ako imas visak dust, ja go napraiv deckov poso mi padna rexxarot na otvaranje packovi
Добро сега, индивидуално е како ќе го играш. Има играчи што стигнаа до леџенд со деков, а и играчи што стигнаа до ранк 1 леџенд :D

Јас не го играв многу, само десетина партии и немав ни јас некои посебни резултати. Од друга страна, со паладин месецов стигнав до ранк 5 во најверојатно рекордно време :D

upload_2017-9-18_8-54-38.png

upload_2017-9-18_8-55-17.png
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.974
Фатив да читам од почеток и поима немам што зборите.

Туку ја играм играва 3 дена и погоден ми е пристот најмногу, па ме занима само една работа - како се добиваат сите карти од таа класа, без трошење кеш туку со играње само?
Фатив да читам од почеток и поима немам што зборите.

Туку ја играм играва 3 дена и погоден ми е пристот најмногу, па ме занима само една работа - како се добиваат сите карти од таа класа, без трошење кеш туку со играње само?
За вистински кеш немораш да трошиш зошто сигурно 99% од нас тука само од фармање имаат купено пакови.
Со златото од играта можеш да купуваш пакови од последните 3 експанзии а од постарите ке мораш да ги уништуваш дупликат картите и со дастот што ќе го собираш да ги крафташ картите од постарите експанзии. Истото важи и за картите од поминатите кампањи. Инаку златото се добива со вршење на секојдневните квестови и со 3 победи по 10 злато.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
18 победи од 21 игра. Набрзина го склопив деков прееска и ептен добар се погоди.


thearthstone_screenshot_09-21-17_221433.png
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Добро сега, индивидуално е како ќе го играш. Има играчи што стигнаа до леџенд со деков, а и играчи што стигнаа до ранк 1 леџенд :D
Me zainaeti i go igram poslednite 10tina denovi. Do rank 8 stignav i toa mi e izgleda maximumot.

So igrate sea site, priest li? :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Me zainaeti i go igram poslednite 10tina denovi. Do rank 8 stignav i toa mi e izgleda maximumot.

So igrate sea site, priest li? :D
Јас ептен се залетав низ ранковите, стигнав до 2, си реков ај ќе идам леџенд и месецов и после некако изгубив мотивација и си останав таму :D

Ги играв овие:
upload_2017-9-28_19-11-4.png
12-5

upload_2017-9-28_19-12-15.png
16-9

upload_2017-9-28_19-12-54.png
10-10 со овој, ама сите го фалат и би требало да вади подобри резултати :D

upload_2017-9-28_19-14-39.png
Немам статистика, ама солиден е.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.974
Ми се падна ова леџендари (изгледа срањево ?!). Да погодам - useless e за ранкед.
Има ли некој што го игра или од златна леџендари класа за Паладин да го претворам во обична класа за Ворлок ? Hearthstone Screenshot 10-02-17 20.11.04.png
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ми се падна ова леџендари (изгледа срањево ?!). Да погодам - useless e за ранкед.
Има ли некој што го игра или од златна леџендари класа за Паладин да го претворам во обична класа за Ворлок ?Прегледај го приврзокот 178302
Овој треба да го играш со она леџендерито што ти ја рефрешира моќта му го заборавив името иначе вака тапа е картава.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Ми се падна ова леџендари (изгледа срањево ?!). Да погодам - useless e за ранкед.
Има ли некој што го игра или од златна леџендари класа за Паладин да го претворам во обична класа за Ворлок ?Прегледај го приврзокот 178302
Ја го играм и мора да го имаш леџендарито што го спомна мартин погоре.Доста солиден контрол дек(иако немам сретнато некој друг да го игра:D), ја прошла сезона со тој од 10 фатив 5 ти ранк.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.974
Овој треба да го играш со она леџендерито што ти ја рефрешира моќта му го заборавив името иначе вака тапа е картава.
Ја го играм и мора да го имаш леџендарито што го спомна мартин погоре.Доста солиден контрол дек(иако немам сретнато некој друг да го игра:D), ја прошла сезона со тој од 10 фатив 5 ти ранк.
Значи контрол ОТК дек треба да имам.
Ја ОТК дековите не ги сакам зошто ограничен си со потезите и зависен си од неколку карти. Посебно со ворлоциве со горење карти, мислам дека тапа ке биде декот.
Добар пример а ова е квест мејџот . Ако остане без порталот, Антонидас или едно од тие двете гномчиња за намалување мана 90% ја имаш изгубено партијата.

Инаку тоа гоблинот леџендари што рефрешира го немам и не мислам да го крафтам специјално за овој дек.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
I mene mi padna na paladinot, izgleda go davaat poso nikoj ne go krafta. :P
Ja mislam mi gi dade site osven tie sto sakam da gi igram... priest, mage i warlock.
Dodusa jaina mi e samo arena interesna, mada i cel deck da ne ti e orientiran kon nea pak e jaka.
Go igrav rexarot malku, sea sakam mill warriorot so hero power kartata, fatique i dead mans hand deckot da go probam, koa veke go imam. Inaku se mislev tie so ne gi igram (hero power karti) da gi skrsam za dust ama neka stojat kojznae kakvi comboa ke izlezat natamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom