HearthStone

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Фала курцу им текна Fiery War Axe да ја нерфнат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ocekuev poise druid da go nerfnat
Инервејт беше премногу битна карта. Со нејзиниот нерф би требало значително да опадне јачината и на другите карти, иако и јас очекував и ултимејт инфестејшн да ја нерфнат, ама викаат дека според нивната статистика не била оп. Би требало да падне друид колку толку, а Прист конечно да се искачи на престолот :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Ultimate Infestation мораа малце да ја нерфнат, јес да доаѓа до во 10ти круг али Друидот има толку многу карти што му даваат empty mana crystal што тоа го прави да дојде порано. Премногу работи дава картата и во многу случаеви била пресврт во партијата. Мораа да ја нерфнат, ма да ако ја нерфнеаа и таа воопшто веќе немаше да се игра Друидот како класа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
pa taka praai stalno
koa nerfaat unistuvaat cela meta ili kartite stanuvaat skoro neupotreblivi
vaka... tapa
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Почекајте, јас мислам дека мнооогу помалце ќе се игра друид :D
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Ако видите поубаво целта на нерфот е да се успори метата, односно да се ослабат агро декови, сакаат близард да има контрол мета во моментот и тоа е тоа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Дали со нрфовиве ќе добиеме подарок даст за секоја нрфната карта ?
BTW хексот во следната година на ХС ќе стане изгледа 6 мана како што почнале :tapp::facepalm:.
Се појави оверлоуд агро шаманот од 2 на 3 ја качија, се појави мурлок агро шаманот од 3 на 4 .
Зошто уствари таков квест со мурлоци ставија кај шаманот ако нејќат да има агро мета ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дали со нрфовиве ќе добиеме подарок даст за секоја нрфната карта ?
Тоа беше само за тие што ги ставија во hall of fame. За стандардно нерфање добивач фул даст ако ја дисенченташ картата.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ако видите поубаво целта на нерфот е да се успори метата, односно да се ослабат агро декови, сакаат близард да има контрол мета во моментот и тоа е тоа.
Ако е така, тогаш зашто nerf-аат Fiery War Axe? Тоа отсекогаш било едно од главните оружја на Control Warrior против aggro декови. Со ова го ослабеа и CW. Не знаат ни они кај тераат...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ако е така, тогаш зашто nerf-аат Fiery War Axe? Тоа отсекогаш било едно од главните оружја на Control Warrior против aggro декови. Со ова го ослабеа и CW. Не знаат ни они кај тераат...
Затоа што две копии од Fiery War Axe се играат и ќе се играа во буквално секаков Вориор дек. Со ова го ослабуваат и Pirate Warrior.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Фатив да читам од почеток и поима немам што зборите.

Туку ја играм играва 3 дена и погоден ми е пристот најмногу, па ме занима само една работа - како се добиваат сите карти од таа класа, без трошење кеш туку со играње само?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom