HearthStone

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Јас сум сега на 4900 голд и околу 4000 даст. Ја купив унгоро и планот ми беше секоја втора да ја купувам, ама ако извадат ептен јаки карти, се е можно :D
Моментално не ми е во план.

Ти можеш уште околу 1000 голд да собереш ако не трошиш се на арена и со дастот може и доволно да имаш за сите релевантни карти :D
Не можам да не трошам на арена зошто сум навлечен ко наркоман на хероин :icon_mrgr: ама може ќе ми се посреќи па да ќарам нешто од арената.Последниве 10 тина арени сум околу 200 голд во плус (имав една добра серија 8,8,10,9 )така да сега за сега ми се исплаќа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.957
50 евра или долари за 50 пака се уште ми се многу пари за давање. Со дастот и голдот до сега се надевам дека ќе имам доволно за сите карти.
п.с. За предходната експанзија (унгоро) кога излезе имав само 2000 голд и 500-600 даст. До сега сите карти што се играат ги имам (освен по 2-3 реар и епик што немам копии) а од квестовите го имам само на Хантерот што ми се падна во последниов брол. Од останатите квестови само тој на вориорот ми фали. На друидот , пристот и на шаманот гледам дека не се играат често а на мејџот и роугот не ни планирам да ги крафтам зошто наслабо знам да ги играм тие две класи.
На паладинот и ворлокот тотално непотребни се квестовите.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.957
Лајк за идејата ама многу климава карта за констракшн декови.
Ако си составил комбо од елементали ќе добиеш срање дек налик арена дековите со 70-75 поени квалитет и најважното некој јаки магии или леџендари може да ти ги промени со комон глупости.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Лајк за идејата ама многу климава карта за констракшн декови.
Ако си составил комбо од елементали ќе добиеш срање дек налик арена дековите со 70-75 поени квалитет и најважното некој јаки магии или леџендари може да ти ги промени со комон глупости.
Затоа нема да ја играш во било каков дек. Иволв/диволв шаман декот е моментално најдобар шаман дек и одлично си функционира од кога излезе Унгоро. Што значи дека механиката си е добра. Е сега дали ова ќе помогне дополнително да се подобри декот, ќе видиме.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.957
Затоа нема да ја играш во било каков дек. Иволв/диволв шаман декот е моментално најдобар шаман дек и одлично си функционира од кога излезе Унгоро. Што значи дека механиката си е добра. Е сега дали ова ќе помогне дополнително да се подобри декот, ќе видиме.
Ако со еволуцијата (во случајов со леџендарито на Трал) се задржи и квалитетот на картата ,тогаш би требало да е ок . Но ако го нема тогаш или може да биде многу ОП или многу катастрофа .
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307


Добро ќе беше да се по 8 мана со Мејџ, ама сигурно го тестирале тоа и било прејако. Вака може да е ептен спора, ама сепак доста јак ефект за Роуг. Зависи од метата.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
И последниот :love: Сите преку пак од арена ги добив :pos:

Hearthstone Screenshot 08-06-17 15.33.37.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307



Ако успееш сите четири Хорсмен да ги имаш, автоматски тепаш :D

Целава експанзија им е правена за доста поспора мета. Се надевам дека ќе успеат стварно да ја успорат, иначе многу слабимпакт би имале. Излага на 11ти.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom