HearthStone

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Посто сум нуб и тапа во креирања декови, одлучив да го пробам Flames of The Phoenix дек рецептата на Близард. Но, ми фалат 3 карти од декот. Сите леџендерис всушност: Bloodmage Thalnos, Pyros и Озрук. Која од овие мислите дека е најдобро да се крафта прва?

И колку е компетитивен деков? До кој ранк би можел да терам?
http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/deck-recipes-mage-flames-phoenix/
Не мора тие баш карти, земи некои слични.
Нема да е исти декот или исто силен ама нема веза почни од негде, може нема да ти се сфиѓа
Пример место бладмејч талнос земи некој 2 мана спелпауер или 2 мана дроу како лут хордер.
За пирос нема замена ама земи нешо од од 2 мана шо ќе ти врши работа.
А озрук е ужасен хаха, реално не ти ни треба. Боље огре стави.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
60 пакови само два леџенд.У пм нека иде,се надевав на повеќе дека ги платив паковите ама џабе.:mad:
И мене од тие што ги купив само два ми се паднаа. Па после со голд што земав уште 50, ми се паднаа 4. Ама имав среќа, ми се паднаа скоро сите епик карти, плус многу голден ми се паднаа и на крај имав доволно даст за да искрафтам се што ми треба. Вчера цел ден играв, пробав над 15 декови, денес имам уште што сакам да ги пробам :D
Мејџ и Роуг квестовите најинтересни се, премногу ми се свиѓаат дековите. Кога ќе се направат оптимални верзии за недела-две, мислам дека уште појаки ќе бидат. Хантер квестот сите очекувавме да е ептен силен, ама потфрли, но мидрејнџ Хантер е добар. Елементал Шаман е исто јак, а и Елементал Паладин играв и добар беше. И неколку варијации на Агро Друид исто така има што се добри. Уште Ворлок и Прист немам пробано.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ја до сега не видов некој прист со quest, изгледа ептен го дотепаа пристот. Немав многу даст и тој што го имав го поебав на хантер и друид декови. Хантерот сега за сега потфрлува ептен, друидот е добар ама цело време време се паѓаам против некој мочан роуг. Мора некоја измена на тој quest да направат, нека стават бројка од 5-6 миниона со исто име да фрлиш, вака со четири многу е лесен за извршување.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја до сега не видов некој прист со quest, изгледа ептен го дотепаа пристот. Немав многу даст и тој што го имав го поебав на хантер и друид декови. Хантерот сега за сега потфрлува ептен, друидот е добар ама цело време време се паѓаам против некој мочан роуг. Мора некоја измена на тој quest да направат, нека стават бројка од 5-6 миниона со исто име да фрлиш, вака со четири многу е лесен за извршување.
Ja 5 по ред пристови со квест па сеа...
xD
Серка се
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
И јас ниту еден Прист немам видено.
А против Роуг треба со агресивни декови, и да го убиеш додека да го заврши квестот, а секако и да не му оставаш ништо на борд пред да го изигра квестот. Може да се тепа, само мора цело време контрола да имаш.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
374
Ја играм Priest со quest ама е спор у пизду матер...
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Јас играм со Роуг декот на DOG стримерот ама само една играв и тепав, 2-3 карти ми фалат за да биде комплетен, јак е. Од 28 пака ниедно леџендери не ми се падна, што ксмет ќе имав..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Јас играм со Роуг декот на DOG стримерот ама само една играв и тепав, 2-3 карти ми фалат за да биде комплетен, јак е. Од 28 пака ниедно леџендери не ми се падна, што ксмет ќе имав..
И јас прво неговата верзија ја пробав и ок резултати имав. Прееска ја пробав оваа верзија што ќе ја постирам и засега ми делува подобро. 5-1 сум.



А сега ми текна дека може не мислиш на квест верзијата, али добро :D
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
И јас прво неговата верзија ја пробав и ок резултати имав. Прееска ја пробав оваа верзија што ќе ја постирам и засега ми делува подобро. 5-1 сум.



А сега ми текна дека може не мислиш на квест верзијата, али добро :D
Со квестот е ама ми фали Пачес и уште некоја карта, неам многу време за играње ништо не сум пробал :(
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.482
Ај ако може некој принтскрин од Друид дек
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ја го
И јас прво неговата верзија ја пробав и ок резултати имав. Прееска ја пробав оваа верзија што ќе ја постирам и засега ми делува подобро. 5-1 сум.



А сега ми текна дека може не мислиш на квест верзијата, али добро :D
Донев,фала ти за деков.Нема споредба тој на Дог со овој.Страшно добар дек со безброј комбинации (y)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
5 пакој јас имав од тверна само...ми даде 2 квестој за вориор и мејџ :pos: Дајте бе некој предлог за воиор дек?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.482
Со квестот не играв, али овој добар беше завчера.

Ваков сличен видов ег друид но мислам дека нема да биде долготрајна мета.
Ја BTW имам 5000 даст и незнам што леџендари да крафтам,чекам да видам што ќе биде мета и затоа барам некој совет. Немам ни еден квест а од леџендари само тој кај паладинот го имам што сите ги претвора во 3/3 со статовите.
п.с.Овие ракчињава изгледа џабе ги направија ,кога никој веќе не игра пират вориор и шаман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom