HearthStone

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Незнам дали е некој проблем со играва ама ова што ми се деси не е можно.Бев 2 ранк и ми фалеа две победи за прв.И почнав да губам и губам и губам и губам и сега сум 7 ранг без ниедна победена партија.Значи сум изгубил околу 35 партии по ред.Како е ова можно стварно не ми е јасно.Ќе им пишам на близард да се носат у три лепе пизде материне.Па не може преку ноќ да сум заборавил да играм.Ги откинав живциве од нервоза.:mad:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Што ќе ги прашаш?
Зашто губиш?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Незнам дали е некој проблем со играва ама ова што ми се деси не е можно.Бев 2 ранк и ми фалеа две победи за прв.И почнав да губам и губам и губам и губам и сега сум 7 ранг без ниедна победена партија.Значи сум изгубил околу 35 партии по ред.Како е ова можно стварно не ми е јасно.Ќе им пишам на близард да се носат у три лепе пизде материне.Па не може преку ноќ да сум заборавил да играм.Ги откинав живциве од нервоза.:mad:
Еј постов го видов од телефон тогаш и си реков кога ќе се приберам дома ќе ти пишам, ама скроз заборавив :D

На кратко, до тебе е. На сите истото ни се случува и едноставна е причината. Кога победуваш имаш самодоверба, добро размислуваш и правиш правилни потези. Штом изгубиш една, дури и да не го осеќаш, имаш некаков притисок кој прави да играш полошо. И со секој пораз се полошо и полошо играш. Затоа на високи ранкови штом изгубиш една, одма изгаси и направи пауза, сконцентрирај се пак убаво и после продолжи.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Кога ќе изгубиш неколку по ред, олади малце, не играј ранкед, крени самодоверба преку класик. Ако не ти иде и послем тоа, тогаш тоа ти е максимумот со дековите што ги играш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.537
Ја кога ќе почнам да губам на ранкед , доколку 2 по ред изгубам се гасам и толку за дента или наредните 4-5 сааата. Доколку изгубам една па пак победам , па пак изгубам терам додека не дојдам на 2 порази.
Се зависи од денот некогаш 2 порази по ред ги мавам у 15 мин у првите 3 партии. Некогаш и 5 саата ми требаат ( ова кога ми се случи со 1 или 2 пораза стигнав од 23 до 15 ранк).
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Go otvori nekoj secret levelot u posledniov brawl?
Ja gubam pred malku edna i mi go otvara i me nosi kaj cow king. Pojma nemav so se desavase, morav odposle da guglam. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Go otvori nekoj secret levelot u posledniov brawl?
Ja gubam pred malku edna i mi go otvara i me nosi kaj cow king. Pojma nemav so se desavase, morav odposle da guglam. :D
Secret level?
Ја го тепав, го добив тоа card backот и мислев дека тоа е тоа.
Што има во тоа secret level, ај подобјасни ако не те мрзи.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Secret level?
Ја го тепав, го добив тоа card backот и мислев дека тоа е тоа.
Што има во тоа secret level, ај подобјасни ако не те мрзи.
Ако е тоа што мислам, мене првата партија ми отиде кај тој. Требаше двајцата да имаме под 15 хелт, и се мења тој против кој што играш, прави рестарт кај него на 30 хелт и плус активира twisting nether.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ако е тоа што мислам, мене првата партија ми отиде кај тој. Требаше двајцата да имаме под 15 хелт, и се мења тој против кој што играш, прави рестарт кај него на 30 хелт и плус активира twisting nether.
Donef pro :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
I don't always open Ragnaros, but when I do, it's golden :D

Screenshot_2017-01-13-15-07-15-042_com.blizzard.wtcg.hearthstone.png

Два пати имам отворено Рагнарос, двата пати голден. Ќе си остане единствената голден карта што ја чувам :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Играм арена и го драфтав тој драгонот 5/6 за 4 мана, што му раѓа на противникот за 1 мана кричр.
Уште ми трае арената и до сега четири пати го изиграв драгонот и сите четири пати му самонуваше ист кричр на противникот - оној вориорскион кричр 1/3 со енрејџ.
Сеа чекм пети пут коа ќе му го изиграм, да видам дали пак ќе биде тој, али у ствари сигурен сум дека им е некој баг и дека пак тој ќе ми се појави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom