HearthStone

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Многу е добра играва бе! Губам како магаре и имам тиња бејзик карти ама па пак е интересно. :D
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Многу е добра играва бе! Губам како магаре и имам тиња бејзик карти ама па пак е интересно. :D
Секој почеток е тежок :D И мене ме млатеа ко нетресен тепих ама со време ќе навлезеш во креирање на декови.Еве ти еден основен паладин дек, како за стартер супер ми возеше,значи цел е со почетни карти.Види како ќе ти вози и уиграј го малце дур подсобереш нешто подобри картици.

Hand of Protection x2
Acidic Swamp Ooze x2
Bluegill Warrior x2
Novice Engineer x2
Razorfen Hunter x2
Shattered Sun Cleric x2
Wolfrider x2
Truesilver Champion x2
Blessing of Kings x2
Consecration x2
Hammer of Wrath x2
Frostwolf Warlord x2
Boulderfist Ogre x2
Guardian of Kings x2
Stormwind Champion x2

Ooze-то користи го против роглиња,паладини,вориори и евентуално некој хантери ако користат weapon.Сајленс нема во деков бидејќи не се основни картици.Доколку се домкнеш до Ironbeak Owl би било супер.Ако сакаш може да уфрлиш и некој таунтер ама имаш доста миниони со Charge така да би требало да контролираш board доста лесно.Тестај пробај види, со тек на време менувај пробувај картици "тјунирај" го декот :D во тоа е и убавината на играва.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.896
Знам, ама никако да ми се падне Mana Wyrm. А некако не ми се троши dust на common.
Даст изглеа само ќе трошам на леџендари, и евентуално на некој епик. Сметам дека ќе се паднат од бустери другиве.

Сајленс нема во деков бидејќи не се основни картици.Доколку се домкнеш до Ironbeak Owl би било супер..
Staple silence карта е оној 4/3 за 4 мана, и во арена и во констрактед (односно play).
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дечки некој да не има клуч? Ве молам :place:
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Конечно добив клуч :D
Пратете ми на пп никови вие што играте да ве аднам :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Кој сака да се испробаме некоја партија? Акаунтот ми е Fastforza #2491
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Ја играм околу една недела, заразна е доста.. add1ctus #2118 ако сака некој да изиграме некоја партија.
Моментално сум на 15ти ранк со половичен Beef Stew deck (ми фалат 5 карти - 500 dust). До 18ти ранк играв со Doctor Draw кој е целосно составен од почетнички карти (само лвл 10 Priest треба) и е доста добар.
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Ја играм околу една недела, заразна е доста.. add1ctus #2118 ако сака некој да изиграме некоја партија.
Моментално сум на 15ти ранк со половичен Beef Stew deck (ми фалат 5 карти - 500 dust). До 18ти ранк играв со Doctor Draw кој е целосно составен од почетнички карти (само лвл 10 Priest треба) и е доста добар.
Ја завчера ја почнав и стигнав до 17ти ранк со просечен Mage Deck. Играта е одлична и заразна ама некако ми е многу Pay to win...
Add RockMaster#2802
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ја завчера ја почнав и стигнав до 17ти ранк со просечен Mage Deck. Играта е одлична и заразна ама некако ми е многу Pay to win...
Add RockMaster#2802
Е pay2win колку и секоја друга TCG/CCG. Тоа се однесува на делот на достапноста на картите. Потоа следи делот на вештина на склопување на шпил со картите што ти е достапни. И на крај е вештината на играње на тој шпил. Вториот и третиот дел зависат целосно од играчот, од степенот на неговото разбирање на механиката на играта, синергијата на картите и слично. Така да не можеш да кажеш дека е pay2win, посебно поради фактот дека не мораш да дадеш ниедно евро. Можеш со in-game currency да купуваш бустери.
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Е pay2win колку и секоја друга TCG/CCG. Тоа се однесува на делот на достапноста на картите. Потоа следи делот на вештина на склопување на шпил со картите што ти е достапни. И на крај е вештината на играње на тој шпил. Вториот и третиот дел зависат целосно од играчот, од степенот на неговото разбирање на механиката на играта, синергијата на картите и слично. Така да не можеш да кажеш дека е pay2win, посебно поради фактот дека не мораш да дадеш ниедно евро. Можеш со in-game currency да купуваш бустери.
Џабе имаш вештина за склопување шпил и играње на тој шпил кога ги немаш потребните карти за да се токмиш со луѓе под 10ти ранк. А тоа дека можеш со in-game currency да купуваш експерт карти е точно ама мене ми треба година дена играње за да купам 100 еxpert packs, а некој ке лупне 100 евра и ги добива веднаш...
Иначе ја мислам дека воопшто не вреди да се купуваат експерт карти со златото, подобро искористено би било во арена модот каде противникот нема никакви pay-to-win предности. Ако составиш солиден шпил и одиграш добро имаш големи шанси да добиеш експерт карти или да си го вратиш златото + аркејн даст.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Џабе имаш вештина за склопување шпил и играње на тој шпил кога ги немаш потребните карти за да се токмиш со луѓе под 10ти ранк. А тоа дека можеш со in-game currency да купуваш експерт карти е точно ама мене ми треба година дена играње за да купам 100 еxpert packs, а некој ке лупне 100 евра и ги добива веднаш...
Иначе ја мислам дека воопшто не вреди да се купуваат експерт карти со златото, подобро искористено би било во арена модот каде противникот нема никакви pay-to-win предности. Ако составиш солиден шпил и одиграш добро имаш големи шанси да добиеш експерт карти или да си го вратиш златото + аркејн даст.
Сакаш да изиграме една?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom