HearthStone: Heroes of Warcraft

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од HeRbEs, 21 октомври 2013.

 1. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
  Па Малигос Друид е меѓу најдобрите декови моментално. Јас го најдов овој плус со Тогвагл и ми беше интересен, а и доста добар дека имаш повеќе начини за да победиш. Тебе зависи дали ти се игра, ама секако во секоја мета има бар по еден Малигос дек.
   
 2. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
  Hearthstone Screenshot 08-22-18 15.39.36.png

  Најдобриот и најинтересен сингл плеер контент што го имаат извадено до сега (y)
   
  На The Sensible Considerate, esquimaux и wot им се допаѓа ова.
 3. Psycore

  Psycore

  Член од:
  26 ноември 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  42
  Озбилен си дека ти имаат паднато 5 од 10те најдобри карти од експанзијата, а ти сакаш едно од трите најлоши????!

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 4. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.932
  Допаѓања:
  25.660
  Screenshot_20180821-211114.png

  Me pocastija i so ova za kraj, kako slag na sve... :D

  Mi izgledase zabavno zatoa sakav, drugo e sea koa se oformi metata. Nesto slicno kao koa izleze Darkness.
   
 5. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
  Hearthstone Screenshot 09-17-18 21.42.27.png
   
  На wot, The Sensible Considerate и Redhead им се допаѓа ова.
 6. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  24.776
  Допаѓања:
  29.221
  Чекам во играва in-game tournaments уште од closed beta.
  Пред пола година се појави MagicArena и намалив со HS, што сега премина во само еднаш-два пати неделно играње.
  Денес видов дека официјално ги баталиле in-game tournaments, така да добар тајминг сум избрал за откачување од играва, која ја играв уште одкај 2006 (или пред тоа, чинам), само што тогаш се викаше WoW tcg и беше за нијанса покомплексна, но суштински иста. (во првата едиција на HS користеа слики од WoW tcg.)

  Со откачувањето на in-game tournaments, нема више ништо за мене овде, после толку време. И така бев/сум доста лош играч.

  im outta here 5000gs


  Sent from my N3DS using Mario Kart 7
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606


  IMG_20181102_204106.png
  IMG_20181102_204110.png

  Оверкил е нов клучен збор кој значи ако имаш повеќе напад од хелтот на минионот кој го напаѓаш. Или во овој случај ако нападнеш минион со три или помалце хелт, можеш пак да нападнеш.

  IMG_20181102_204112.png
  IMG_20181102_204115.png

  Експанзијата излага на 4ти декември.
   
  На zokizoze и wot им се допаѓа ова.
 8. TheTimi

  TheTimi Veni Vidi Vici

  Член од:
  11 јануари 2010
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  37
  Дечки и дојде крај на играва за мене, имам толку време потрошено на неа и не би сакал да е целосно бадијала, знаете дали постои некој сајт за продавање бнет акаунти или да не бара некој тука хартстоун акаунт со да не кажам скоро се, 125 леџендарис(од стандард само) и скоро сите од останатите реритис. Чувам и слики за 2017та фул легенд година со ранкови до 74ти. Дали знаете каде би можел да го продадам и колку би вредел еден ваков акаунт, според странава за многу али не знам колку е легитимно ова.
  [​IMG] [​IMG]
   
 9. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.932
  Допаѓања:
  25.660
  Epten tapa od 50 packs...
  Ne sledam so se desava, ke pustam sea nekoe streamce

  Screenshot_20181206-140414.jpg

  Screenshot_20181206-135426.jpg

  Screenshot_20181206-140547.jpg

  Screenshot_20181206-140606.jpg
   
  На Донев му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
 11. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.932
  Допаѓања:
  25.660
  Uf...

  Ke probam sea shirvallah sea otk paladin
   
 12. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
  Просекот е 1 од 20, така да ти си над просек :D

  Иначе се играат доста нови декови, ама уште не знам дали е само затоа што е почеток на експанзија или стварно се добри. И мене Ширвала баш прееска ми се падна па ќе го пробам паладинот.

  Вчера со Шаман изиграв 14-0 од ранк 8 до 4.

  upload_2018-12-6_14-58-28.png
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: