HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
Па и со нетфликс е исто, исто ќе биде и со дизни стриминг сервисот, ти мислиш дека нетфликс у америка и во европа е ист ? нц, исто имаш кратење драстично на содржините во европските земји. Сега и некој нов закон се донесе во ЕУ, сите вакви сервиси ќе мораат да имаат и содржини од европското говорно подрачје и тоа со далеку поизразен процент, ама ова е друг муабет, поентата за хбо ми е таа, вакво какво што е кај нас, е и во бугарија, србија, хрватска и во другите европски земји, со извесни незначителни промени.
Еве конкретно за бројки, погоре на @Almeida му спомнав 200 филмови, бројката е многу поголема, од жанр комедија имаш преку 150 наслови, од драма, преку 400, акција, 100, и тн и тн, да не глеам бројки од другите, плус што се ставени и филмови од дизни продукција каде исто има доста квалитетни наслови.
Од сериите, сега гледам, има преку 150, до 200 наслови ... Ставени се сите легендарни серии на hbo и плус други кои не се нивна продукција, ко на пример castle rock, која е нова серија и ред други.

Така да муабетов твој, со терминот Срање, е претеран, ова е повеќе од доволно за некој што е од Македонија, каде изборот на канали на тв, оние домашните, му е мизерен, содржините се мизерни, така да повеќе од 500 филмски наслови на лагер, у секој момент од денот, да ти се достапни ( притоа истите да се апдејтираат ), плус повеќе од 200 серии, е све, само не Срање, па колку сака нека е разликата небо и земја со америка што е и нормално, и тоа е случај и со сите други вакви пакети и сервиси.

И плус, тука е и hbo Go пакетот, за кој е дискутирано погоре од друг член али јас искрено никогаш го немам користено, а можам, и бесплатен ми е.

Така да уште еднаш, @Almeida , покрај спортскиот пакет, хбо пакетот дефинитивно вреди да го имаш, во ситуација да можеш да си го дозволиш.
Па и со нетфликс е исто, исто ќе биде и со дизни стриминг сервисот, ти мислиш дека нетфликс у америка и во европа е ист ? нц, исто имаш кратење драстично на содржините во европските земји. Сега и некој нов закон се донесе во ЕУ, сите вакви сервиси ќе мораат да имаат и содржини од европското говорно подрачје и тоа со далеку поизразен процент, ама ова е друг муабет, поентата за хбо ми е таа, вакво какво што е кај нас, е и во бугарија, србија, хрватска и во другите европски земји, со извесни незначителни промени.
Еве конкретно за бројки, погоре на @Almeida му спомнав 200 филмови, бројката е многу поголема, од жанр комедија имаш преку 150 наслови, од драма, преку 400, акција, 100, и тн и тн, да не глеам бројки од другите, плус што се ставени и филмови од дизни продукција каде исто има доста квалитетни наслови.
Од сериите, сега гледам, има преку 150, до 200 наслови ... Ставени се сите легендарни серии на hbo и плус други кои не се нивна продукција, ко на пример castle rock, која е нова серија и ред други.

Така да муабетов твој, со терминот Срање, е претеран, ова е повеќе од доволно за некој што е од Македонија, каде изборот на канали на тв, оние домашните, му е мизерен, содржините се мизерни, така да повеќе од 500 филмски наслови на лагер, у секој момент од денот, да ти се достапни ( притоа истите да се апдејтираат ), плус повеќе од 200 серии, е све, само не Срање, па колку сака нека е разликата небо и земја со америка што е и нормално, и тоа е случај и со сите други вакви пакети и сервиси.

И плус, тука е и hbo Go пакетот, за кој е дискутирано погоре од друг член али јас искрено никогаш го немам користено, а можам, и бесплатен ми е.

Така да уште еднаш, @Almeida , покрај спортскиот пакет, хбо пакетот дефинитивно вреди да го имаш, во ситуација да можеш да си го дозволиш.
Jas imam moznost da gogledam orgilnalniot hbo sto e od amerila zayoa kazav sranje razlikata e ogromna...ako imas moznost da go sledis orgilnalniothbo ke vidis zasto zboramsranjeso ovoj hbo sto e za balkanove sranje
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Teлеком на МаxTV частат бесплатно гледање прва епизода од новата Хрватска серија Успех која на HBO треба на 6-ти јануари да е премиерата.

Еве ви ја првата епизода од серијата.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Дали некој од вас има 5.1 и дали на видеотеката на телеком добива сараунд звук?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Дали некој од вас има 5.1 и дали на видеотеката на телеком добива сараунд звук?
Треба да се провери ова. Имам дома звучници сараунд 5.1 ама никогаш не сум ги поврзал на телевизорот за да гледам филм од HBO OD видеотеката на MaxTV.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Треба да се провери ова. Имам дома звучници сараунд 5.1 ама никогаш не сум ги поврзал на телевизорот за да гледам филм од HBO OD видеотеката на MaxTV.
Ако си во можност пробај и кажи резултат. Исто и како го поврза, дали само звук со оптички во сараунд или со HDMI во телевизор па во сараунд со HDMI ARC :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ако си во можност пробај и кажи резултат. Исто и како го поврза, дали само звук со оптички во сараунд или со HDMI во телевизор па во сараунд со HDMI ARC :)
Имам кабелче што ми остана од стар одамна расипан фотоапарат со оние банана приклучоци или како и да се викаат што се во боја. Две има такви банана приклучоци и едно е обичен како на слушалките од телефон. Тој приклучокот како од телефон го приклучувам на телевизорот а тие банана приклучоците во двд плеерот. На Двд плеерот одбирам опција Video или Аudio мислам беше и така вадам звук од телевизорот преку DVD плеерот на звучниците.

Не знам дали со ова вади добро 5.1 звук, треба да се проба. Постар модел ми е телевизорот и DVD плеерот уште кога беа актуелни првите модели на телевизори Sony Bravia LCD пред едно 10 или 11 години тогаш татко ми го има купено се комплет.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Има ли и некој друг проблеми со најавување на HBO GO денес?

Сабајле бев одлогиран и кога пробувам да се логирам ми јавува: „Се појави интерна грешка во текот на процесот на автентикација. Ве молиме, обидете се повторно подоцна, а доколку проблемот и понатаму е присутен, контактирајте го вашиот оператор.(4.11)”. Точен е пасвордот (напраив и ресет).
 
Член од
19 април 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
Само што се претплтив на ХБО ГО мк, директно, без оператор и ја инсталитав апликацијата на смарт тв меѓутоа кога ќе се обидам да пуштам филм се појавува некоја си грешка 5.1.
Дали некој од вас имал сличен проблем?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Реков ај на мобилен да ставам HBO GO Нема Северна (y)
Screenshot_20201018-151806.jpg

Туку се немав воопшто регистрирано на HBO GO од како сум претплатник на HBO премиум на Tелеком и сега пробувам нешто не сака. Друг некој имал ваков проблем? Пробував со матичен број и мој телефонски број но не сака да ме регистрита.
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Реков ај на мобилен да ставам HBO GO Нема Северна (y)
Прегледај го приврзокот 270927

Туку се немав воопшто регистрирано на HBO GO од како сум претплатник на HBO премиум на Tелеком и сега пробувам нешто не сака. Друг некој имал ваков проблем? Пробував со матичен број и мој телефонски број но не сака да ме регистрита.
Обрати се во Телеком, они ќе ти помогнат со акаунтот. Мене од А1 ми регистрираа јер мака мачев извесно време.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Обрати се во Телеком, они ќе ти помогнат со акаунтот. Мене од А1 ми регистрираа јер мака мачев извесно време.
A нема ли да ми прави проблем тоа што ми е истечен договорот со Телеком? Истечен ми е ама поради коронава и други причини не отидов да го продолжам.

Исто ме интересира дали може сите од семејството да направат свој налог? Дека сега кога ќе активирам ќе го направам на мое име и мејл.
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
A нема ли да ми прави проблем тоа што ми е истечен договорот со Телеком? Истечен ми е ама поради коронава и други причини не отидов да го продолжам.

Исто ме интересира дали може сите од семејството да направат свој налог? Дека сега кога ќе активирам ќе го направам на мое име и мејл.
Превише прашуваш ко да работам за ХБО или Телеком. :facepalm:
Па по логика на нештата би требало да влијае истекувањето на договорот, не може свој налог, еден се праи и тој си е.
Прашај на фб за хбо или кај телеком.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
@MARCELLO , ти треба конто број од сметка од Телеком и телефонски број на кој ти е регистриран пакетот. Ако си на Магента 1, главниот телефонски број на кој ти се врзани сите. Матичен не ти треба. 1 акаунт е, ама можат да го користат повеќемина истовремено. И не, нема врска што ти е истечен договорот, ако плаќаш сметки се е ОК.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
@MARCELLO , ти треба конто број од сметка од Телеком и телефонски број на кој ти е регистриран пакетот. Ако си на Магента 1, главниот телефонски број на кој ти се врзани сите. Матичен не ти треба. 1 акаунт е, ама можат да го користат повеќемина истовремено. И не, нема врска што ти е истечен договорот, ако плаќаш сметки се е ОК.
Последна сметка или не е тоа битно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom