HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Za toa decki se kupue gol televizor nisto da nema,na Aliexpress imas za 40-50$ solidni Android TV box,mislam deka televizorite so Android I ne se pokazaa bas,vo neptun na happy days Imase Eden so 2 gram za 2600,kupues I brkas rabota

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Za toa decki se kupue gol televizor nisto da nema,na Aliexpress imas za 40-50$ solidni Android TV box,mislam deka televizorite so Android I ne se pokazaa bas,vo neptun na happy days Imase Eden so 2 gram za 2600,kupues I brkas rabota

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
мешаш баби и жаби. мобилен телефон е една работа, а тв или бокс се друга, хбого има две верзии, за мобилен телефон или за тв/бокс
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
мешаш баби и жаби. мобилен телефон е една работа, а тв или бокс се друга, хбого има две верзии, за мобилен телефон или за тв/бокс
Mobilen telefon normalno Android e isto so Android TV box, totalno isto,na televizorot dobivas ista maska kako na telefon t.e. televizorot go rakivodis isto kako na telefonot,toa mi bese I poentata,mnogu e lesen boxot za upotreba,mu doaga isto Kako telefon da koristis

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
мешаш баби и жаби. мобилен телефон е една работа, а тв или бокс се друга, хбого има две верзии, за мобилен телефон или за тв/бокс
Android box ресивер сакаше да пише дека функционира исто како мобилните и таблет уредите,
Аndroid smart tv e малку поразлично.

Али јас сум повеќе да е на еден телевизор и android и тв за гледање за да не се собираат многу уреди покрај телевизорот. Доволно е да се има еден телевизор,сараунд и што се мора ресивер од сателитска/iptv или од друг вид тв оператор.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Mobilen telefon normalno Android e isto so Android TV box, totalno isto,na televizorot dobivas ista maska kako na telefon t.e. televizorot go rakivodis isto kako na telefonot,toa mi bese I poentata,mnogu e lesen boxot za upotreba,mu doaga isto Kako telefon da koristis

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Абре не е исто човече....Некои апликации можеш да ги ставиш на андроид бокс, а некои не.
Конкретно ХБО ГО за мобилен ако го ставиш на бокс, ќе добиеш легната слика, буквите ќе ги читаш од доле нагоре наместо од лево на десно, и сликата ќе замрзне и толку. Има многу апликации кои не работаат на бокс.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Абре не е исто човече....Некои апликации можеш да ги ставиш на андроид бокс, а некои не.
Конкретно ХБО ГО за мобилен ако го ставиш на бокс, ќе добиеш легната слика, буквите ќе ги читаш од доле нагоре наместо од лево на десно, и сликата ќе замрзне и толку. Има многу апликации кои не работаат на бокс.
Da ne se raspravame :),imam Android TV box I se e OK ,instalirav hbo go I top e,nitu prevrteno nitu druga zaebancija,super e,nekoj pogore kaza Deka treba hbo go imalo verzija za Android TV ja najdov Koa aj vikam da instaliram mi kazue deka e veke instalirana e sea su praime :), da se se povtoruvame na telefonot imam hbo go ,istata verzija ja imam I na Android TV box, I na telefon I na Android mi funkcionira isto

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Da ne se raspravame :),imam Android TV box I se e OK ,instalirav hbo go I top e,nitu prevrteno nitu druga zaebancija,super e,nekoj pogore kaza Deka treba hbo go imalo verzija za Android TV ja najdov Koa aj vikam da instaliram mi kazue deka e veke instalirana e sea su praime :), da se se povtoruvame na telefonot imam hbo go ,istata verzija ja imam I na Android TV box, I na telefon I na Android mi funkcionira isto

U pravo si da ,nekoi aplikacii ne funkcioniraat na box ,mojo e 4.4.2. Android I nekoi ne saka I nema moznost da se instaliraat,i da ima po nesto nebitno sto ne moze da se instalira



Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
По повод не знам кој, каналот HBO го даваат free до 8 јануари 2019. Имам М пакет дома, со спортскиве канали. Што програма врти на каналов? Вреди да се замарам?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
По повод не знам кој, каналот HBO го даваат free до 8 јануари 2019. Имам М пакет дома, со спортскиве канали. Што програма врти на каналов? Вреди да се замарам?
vredi, 3 kanali se hbo, obicni i hd, plus imas pristap do videoteka kade sto imas 200 filmovi i serii, i istata ja apdejtuvaat.
ja licno sum zadovolen od hbo paketot, da, znam deka sve od toa moze da se simne i od net ali dobro e koga imas i na lager random film ili serija u bilo koe vreme na tv za tepanje vreme.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
vredi, 3 kanali se hbo, obicni i hd, plus imas pristap do videoteka kade sto imas 200 filmovi i serii, i istata ja apdejtuvaat.
ja licno sum zadovolen od hbo paketot, da, znam deka sve od toa moze da se simne i od net ali dobro e koga imas i na lager random film ili serija u bilo koe vreme na tv za tepanje vreme.
Ova nasive verzii na hbosesranje za razlika od amerikanskiot hbo koj e nebo i zemja za razlika od nasava verzija.....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
По повод не знам кој, каналот HBO го даваат free до 8 јануари 2019. Имам М пакет дома, со спортскиве канали. Што програма врти на каналов? Вреди да се замарам?
Најдобро ако ти е само заради видеотека легано со македонски превод ако имаш Android smart tv, Android box, Таблет, лаптоп, компјутер да си земеш HBO GO самостојна претплата да не е преку оператор и добиваш мислам еден месец бесплатно користење. Преку оператор мора да се претплатуваш и на тв каналите а сигурно нема да ги гледаш многу.

Преку оператор ако веќе имаш претплата пакет HBO канали, HBO GO e гратис само треба регистрација.

HBO GO има содржина повеќе од HBO OD.На HBO GO некој серии или филмови остануваат таму засекогаш достапни додека пак на HBO OD се бришат за да се направи простор за нови содржини.

Лошо е што од серии има само HBO продукција.

Јас ги имам HBO каналите на Телеком и ретко гледам преку тие канали филм, додека пак татко ми (постар човек) често гледа на тие канали филмови бидејќи полесно му е да начека филм на тв отколку да оди преку видеотека да бира филм.

Како и да е вреди да си пробаш нема да изгубиш пари и онака е гратис до 8ми јануари па на 8ми јануари треба сам да го исклучиш од претплата затоа што ќе ти наплатат.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Лошо е што од серии има само HBO продукција.
Не е точно ова. The Handmaid's Tale е на Hulu, па ја има на HBO, The Big Bang Theory на CBS, исто ја има на HBO, Dexter е на Showtime па ја има на HBO, Penny Dreadful е на Showtime и Sky, па исто ја има на HBO... Има уште многу такви, ама да, продукцијата на HBO е побројна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не е точно ова. The Handmaid's Tale е на Hulu, па ја има на HBO, The Big Bang Theory на CBS, исто ја има на HBO, Dexter е на Showtime па ја има на HBO, Penny Dreadful е на Showtime и Sky, па исто ја има на HBO... Има уште многу такви, ама да, продукцијата на HBO е побројна.
Не гледам многу серии, знам кога се појави HBO кај нас беше само со серии HBO продукција.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
Ova nasive verzii na hbosesranje za razlika od amerikanskiot hbo koj e nebo i zemja za razlika od nasava verzija.....
Па и со нетфликс е исто, исто ќе биде и со дизни стриминг сервисот, ти мислиш дека нетфликс у америка и во европа е ист ? нц, исто имаш кратење драстично на содржините во европските земји. Сега и некој нов закон се донесе во ЕУ, сите вакви сервиси ќе мораат да имаат и содржини од европското говорно подрачје и тоа со далеку поизразен процент, ама ова е друг муабет, поентата за хбо ми е таа, вакво какво што е кај нас, е и во бугарија, србија, хрватска и во другите европски земји, со извесни незначителни промени.
Еве конкретно за бројки, погоре на @Almeida му спомнав 200 филмови, бројката е многу поголема, од жанр комедија имаш преку 150 наслови, од драма, преку 400, акција, 100, и тн и тн, да не глеам бројки од другите, плус што се ставени и филмови од дизни продукција каде исто има доста квалитетни наслови.
Од сериите, сега гледам, има преку 150, до 200 наслови ... Ставени се сите легендарни серии на hbo и плус други кои не се нивна продукција, ко на пример castle rock, која е нова серија и ред други.

Така да муабетов твој, со терминот Срање, е претеран, ова е повеќе од доволно за некој што е од Македонија, каде изборот на канали на тв, оние домашните, му е мизерен, содржините се мизерни, така да повеќе од 500 филмски наслови на лагер, у секој момент од денот, да ти се достапни ( притоа истите да се апдејтираат ), плус повеќе од 200 серии, е све, само не Срање, па колку сака нека е разликата небо и земја со америка што е и нормално, и тоа е случај и со сите други вакви пакети и сервиси.

И плус, тука е и hbo Go пакетот, за кој е дискутирано погоре од друг член али јас искрено никогаш го немам користено, а можам, и бесплатен ми е.

Така да уште еднаш, @Almeida , покрај спортскиот пакет, хбо пакетот дефинитивно вреди да го имаш, во ситуација да можеш да си го дозволиш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Јас единствената разлика помеѓу HBO и Netflix ја гледам во тоа што Netflix ептен жестоко влегоа во филмската индустрија, не само во телевизијата. Еве, само годинава едно 5-6 филма кои се меѓу кандидатите за Оскар во различни категории, од кои едниот - еден од двата најголеми фаворити за главниот Оскар, се Netflix originals. HBO снима речиси исклучиво ТВ филмови, па затоа филмовите кои се достапни на HBO се малку постари за разлика од оние на Netflix. Инаку, по број на наслови мислам дека се тука некаде, или можеби HBO има нешто малку помалце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom