HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
27 јуни 2009
Мислења
193
Поени од реакции
89
ne e hbo max samo sad. vo svedska go koristev, valjda i po drugi go ima.

mi zavrsi godisna pretplata vo svedska skoroto.
onaka od radoznalost, kolku pari e HBO paket vo makedonija?
Okolu 350 den.mesecno na telekom,a imas videoteka na filmovi i serii i HBO max.Site se vo HD rezolucija.Zboram za telekom.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Okolu 350 den.mesecno na telekom,a imas videoteka na filmovi i serii i HBO max.Site se vo HD rezolucija.Zboram za telekom.
Ако во Телеком земеш HBO пакет имаш и можност за активирање HBO Max и во самиот ресивер HBO OD видеотека. HBO Max имаат повеќе содржини и подобар квалитет плус менување титлови и аудио.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.002
Поени од реакции
4.157
Постои ли некоја можност да се олесни филтрирањето на HBO MAX?

Катасторфа е, се едни исти филмови ти ги дава, а имаат стотици филмови. Ако сакам да видам што постари филмови има не можам , оскари не можам, рејтинзи неможам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.727
Поени од реакции
33.408
Постои ли некоја можност да се олесни филтрирањето на HBO MAX?

Катасторфа е, се едни исти филмови ти ги дава, а имаат стотици филмови. Ако сакам да видам што постари филмови има не можам , оскари не можам, рејтинзи неможам.
Не може, само по жанрови и по азбучен ред може да се подредат. Малце глупаво им е тоа, ама не се единствени така. И на SkyShowtime, Disney+ и Prime Video е слично. Единствено само на Netflix може да се пребарува по година на излегување или клучни зборови, на пример. Ваму клучните зборови мора да се содржат во името на филмот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
HBO MAX станува МAX на 21.05.2024


Интересноти е што ќе има и спорт во живо она што оди на Eurosport US OPEN, Roland Garros, Олимписките игри, Tur de France, Зимските спортови, Golf..


 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
HBO MAX станува МAX на 21.05.2024


Интересноти е што ќе има и спорт во живо она што оди на Eurosport US OPEN, Roland Garros, Олимписките игри, Tur de France, Зимските спортови, Golf..


Marcelo ke go ima li. Vo ponudata Discovery +?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Супер, ќе ја зголемат сега ценава за глупости од дискавери плус и стриминг сервисот за спорт…срање во боја.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Супер, ќе ја зголемат сега ценава за глупости од дискавери плус и стриминг сервисот за спорт…срање во боја.
Ќе има два пакети. Една е само со Full HD квалитет слика и верувам е поевтина а другата поскапа со 4К квалитет на слика и Dolbi Atmos квалитет на звук.

Само не знам што од ова добиваат оние што се претплатени преку операторите.

Во некој држави има и пакет кој содржи реклами Аds како на Јутуб. Во Македонија, Србија, Босна, Црна Гора и уште некој други држави засега таков пакет нема.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ќе има два пакети. Една е само со Full HD квалитет слика и верувам е поевтина а другата поскапа со 4К квалитет на слика и Dolbi Atmos квалитет на звук.

Само не знам што од ова добиваат оние што се претплатени преку операторите.

Во некој држави има и пакет кој содржи реклами Аds како на Јутуб. Во Македонија, Србија, Босна, Црна Гора и уште некој други држави засега таков пакет нема.
Сега за 6 или 7 евра колку и да е добиваш 4к без реклами, а после променава за истото сигурно ќе треба 12-20 евра.
Нетфликс поскапе, дизни плус исто, скај шоу тајм ќе поскапат за некој месец ми стигна меил пред некој ден… уште амазон прајм остана со нормална цена.
Како и да е колку и да не сакам ќе се навратам на пиратеријава.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Сега за 6 или 7 евра колку и да е добиваш 4к без реклами, а после променава за истото сигурно ќе треба 12-20 евра.
Нетфликс поскапе, дизни плус исто, скај шоу тајм ќе поскапат за некој месец ми стигна меил пред некој ден… уште амазон прајм остана со нормална цена.
Како и да е колку и да не сакам ќе се навратам на пиратеријава.
Помина времето на евтино. Се поскапе во светов.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Jas ne znam so se zamarate so platformive, ima iptv eden kup po 70-80 evra godisno so vrvni videoteki, tamu Imas Netflix, hbomax, apple, show time I ostala ekipa, bukvalno se sto izleguva posle 1-2dena go imas na iptv so zalepen prevod, napravete presmetka izleguva mesecna pretplata 350-400 denari

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom