HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Како нетфликс, така и Хбо го, со различен маил поминува со иста виза картичка 1 месец тест период, мада имам 4 картички сега незнам кога последен пат сум имал со истава тест период на хбо ама важно пак пројде.
Сакав и јас да се регистрирам, ама ко дојдов до чекорот да мора картичка да внесам се откажав. Па според твоето искуство да им дадам ли информации од картичката? И дали одма штом се регистрирам има опција да го исклучам автоматското продолжување или мора таму пред крајот да откажувам претплата?

Ама така секој месец цело време да правиш нови мејл акаунти се додека не ти дојде преку глава и почне да те мрзи тоа секој месец да го правиш.
Ако ова функционира и не е казниво воопшто не е проблем еднаш месечно да седнеш и за 5минути да направиш нова регистрација. Фактички за 5минути заменуваш 300денари.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Сакав и јас да се регистрирам, ама ко дојдов до чекорот да мора картичка да внесам се откажав. Па според твоето искуство да им дадам ли информации од картичката? И дали одма штом се регистрирам има опција да го исклучам автоматското продолжување или мора таму пред крајот да откажувам претплата?


Ако ова функционира и не е казниво воопшто не е проблем еднаш месечно да седнеш и за 5минути да направиш нова регистрација. Фактички за 5минути заменуваш 300денари.
Да одма правиш деактивирање
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Decki aj use Ednas,sto se menja meilot ili kartickata od koga ke pomine test periodot

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
A зошто HBO GO го нема на Android телевизор преку Play store како што е Netflix ? Знам дека може да се инсталира APK преку USB или да се симне од web browser на некој сајт да се најде инсталација или да се користи оваа услуга преку web browser. Сепак апликација е подобро еднаш се логираш, отвараш одма а не да влегуваш на web browser-от да пишуваш сајтот па да чекаш ако ти е поспоро да ти се отвори.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
A зошто HBO GO го нема на Android телевизор преку Play store како што е Netflix ? Знам дека може да се инсталира APK преку USB или да се симне од web browser на некој сајт да се најде инсталација или да се користи оваа услуга преку web browser. Сепак апликација е подобро еднаш се логираш, отвараш одма а не да влегуваш на web browser-от да пишуваш сајтот па да чекаш ако ти е поспоро да ти се отвори.
Jas go instalirav preku playstore go ima

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
На мобилни и таблети го има на телевизорите со android го нема.
go ima za tv samo za americki pazar. za ostatok od svetot se uste go nema. samsung tv koj nema android, vo nivnata kolekcija na programi go ima hbogo!!!
cudno!!!

ovie od telekom vrska si nemaat ako gi prasas, ispracav mejlovi , mislam vo polska,slovacka, ceska... i tie mi kazaa deka seuste gi nemaat za neamericki pazar
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
go ima za tv samo za americki pazar. za ostatok od svetot se uste go nema. samsung tv koj nema android, vo nivnata kolekcija na programi go ima hbogo!!!
cudno!!!

ovie od telekom vrska si nemaat ako gi prasas, ispracav mejlovi , mislam vo polska,slovacka, ceska... i tie mi kazaa deka seuste gi nemaat za neamericki pazar
Може да се користи преку веб прелистувач или сигурно може да се инсталира APK aма не е тоа тоа. Ако инсталираш АPK инсталација на апликација нема да ја има апликација на почетнoто android tv мени бидејќи воопшто ја нема на Play store а преку веб прелистувач да се користи сигурно е поспоро и зависи се тоа и до телевизорот.

Јас ги имам прашано HBO MK и тие ми рекоа дека засега нема.

Безвезе е тоа на аndroid телевизориве што нема некој апликациии, ете и Google Chrome не го наоѓа на Play store па што се вика со "финти" мора да се инсталираат таквите апликации ама барем тaa апликација со "финта" ја наоѓа на Play store.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Денес добив ваква порака и тоа откако завчера пишував тука дека HBO GO нема подршка за Android Smart TV неамерички регион

Screenshot_20181214-000435.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
ете читај горе сликнато е :)

Денес пробав на Android smart TV Philips немаше во Play store HBO GO.
На мобилниот мој Samsung J5 2016 не може да се користи директна претплата без оператор. Имам јас дома HBO пакет на Телеком и ајде за мобилен и ќе средам но сакав да ја пробам услугава на Android smart tv од кај брат ми дома.

Можеби ова важи за веб верзијата, не знам.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
raboti konecno, philips ne go prepoznava, ce mora na laptop da ga simnes hbogo android tv, pa racno da go instaliras, u sekoj slucaj fala za update




slikive se od android mibox, ama sigurno ce raboti i na philips, ce go snimis preku stikce usb, opcija unknown sources ce ja cekiras (bidejci ne se pojavuva na playstore na philips sega za sega)





link do apk: https://hbo-go-android-tv.en.aptoide.com/
verzija 5.9
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Hbo go секогаш работел на андроид
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
ne zborime za mobilni, tuku za TV
druga verzija e ova, hbo go android tv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom