HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.411
Мислев на HBO понудата на анимирани филмови. У Хрватска знам дека се со хрватско аудио сите анимирани филмови на HBO.
Па да де, и јас исто мислев. На HBO GO скоро сите серијали со кратки анимирани се синхронизирани на македонски.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Па да де, и јас исто мислев. На HBO GO скоро сите серијали со кратки анимирани се синхронизирани на македонски.
Уствари мислев на овие што се од Дизни и Пиксар долгометражните.

А овие Диего, Дора, Пожарникарот Сем се иста синхонизација од МРТ или целосно нова екипа ги синхонизира ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
400den која сликата е кристално ужасна :D
Вака ми одговорија HBO на Facebook.

Благодариме што го контактирате центарот на HBO GO.

Најпрво да ве известиме дека квалитетот на сликата автоматски се присбособува според брзина на интернет како и капацитет на уредот.

HD највисока резолуција е 1080p со брзина на интернет 3400 kbps.
звук: Stereo sound, не 5.1 Dolby Digital
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Не можам да си поверувам дека HBO GO има и балкански филмови и тоа оние стари од времето на југославија. Го видов Како је пропао рокенрол, Ми нисмо Анѓели 1, Балкан експрес, Сакупљач перија и мислам уште еден видов.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Едно техничко прашање, на колку уреди истовремено може да се следи HBO GO? Зборувам за активирањето од 400 денари, што не е преку оператор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Едно техничко прашање, на колку уреди истовремено може да се следи HBO GO? Зборувам за активирањето од 400 денари, што не е преку оператор.
Истовремено на два уреди може да се гледа
И тука е истото прашање одговорено
https://helpcenter.hbogo.eu/mk/tehnichki-informacii-i-funkcii/dali-mozhe-programskite-sodrzhini-istovremeno-da-se-gledaat-na-povekje-uredi

Исто гледам има пишано дека на некој оператори постои опција да се гледа и телевизијата HBO преку HBO GO
https://helpcenter.hbogo.eu/mk/tehnichki-informacii-i-funkcii/dali-mozham-na-hbo-go-da-gledam-programa-koja-se-emituva-na-hbo-kanalot

Па ме интересира дали некој оператор наш ја нуди таа опција ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.411
Едно техничко прашање, на колку уреди истовремено може да се следи HBO GO? Зборувам за активирањето од 400 денари, што не е преку оператор.
Максимум 5 уреди, кои може да се менуваат од профилот на корисникот на услугата.[DOUBLEPOST=1513031858][/DOUBLEPOST]
Истовремено на два уреди може да се гледа
И тука е истото прашање одговорено
https://helpcenter.hbogo.eu/mk/tehnichki-informacii-i-funkcii/dali-mozhe-programskite-sodrzhini-istovremeno-da-se-gledaat-na-povekje-uredi

Исто гледам има пишано дека на некој оператори постои опција да се гледа и телевизијата HBO преку HBO GO
https://helpcenter.hbogo.eu/mk/tehnichki-informacii-i-funkcii/dali-mozham-na-hbo-go-da-gledam-programa-koja-se-emituva-na-hbo-kanalot

Па ме интересира дали некој оператор наш ја нуди таа опција ?
Не се два, пет се. Види во правила за користење, член 5.5. Значи 5 уреди од кои на максимум 2 истовремено.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Кај мене дома сме претплатени на Магента 1 Телеком една сметка за сите мобилни броеви ни стига и имам HBO пакет па гледам на HBO GO дека се пишува мобилен број за да се регистрираш. Ме интересира дали може сите во семејството да си се регистрираат посебно ?
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ова со 2 уреди ептен им е тапа џонсон
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
Кај мене дома сме претплатени на Магента 1 Телеком една сметка за сите мобилни броеви ни стига и имам HBO пакет па гледам на HBO GO дека се пишува мобилен број за да се регистрираш. Ме интересира дали може сите во семејството да си се регистрираат посебно ?
[DOUBLEPOST=1514930077][/DOUBLEPOST]:lolzz:
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Како нетфликс, така и Хбо го, со различен маил поминува со иста виза картичка 1 месец тест период, мада имам 4 картички сега незнам кога последен пат сум имал со истава тест период на хбо ама важно пак пројде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Како нетфликс, така и Хбо го, со различен маил поминува со иста виза картичка 1 месец тест период, мада имам 4 картички сега незнам кога последен пат сум имал со истава тест период на хбо ама важно пак пројде.
Ама така секој месец цело време да правиш нови мејл акаунти се додека не ти дојде преку глава и почне да те мрзи тоа секој месец да го правиш.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
е вака имам еден проблем, ја активирав пробнава верзија што му е еден месец ама одев преку картичка а не преку оператор, се фино лепо се регистрирав на веб страната hbogo.mk е сега сакам да ја активирам на ТВ, кога ќе ја вклучам HBO GO на тв за да се најавам ми бара тв пин, кај можам да го најдам тоа тв пин и дали важи само за тие што се регистрирани преку оператор ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
mnogu retardirano sto samo vo mk moze da se gleda
ne znaev
za druga zemja toa pretplatata ne vazi

zatoa netflix
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
mnogu retardirano sto samo vo mk moze da se gleda
ne znaev
za druga zemja toa pretplatata ne vazi

zatoa netflix
Е да глупо е бар да напраивиле во Хрватска, Србија и другиве екс ју држави кај што е достапна. Во екс ју земјиве е иста содржината.

Јас никогаш не би се одлучил на ваквите услуги (иако имам HBO пакет од MaxTV) се додека во државава не почне строго да се казнува за нелегално гледање. Ги боли власта таквото дали ќе симнуваш торенти или ќе гледаш онлајн нелегално па затоа ќе си користам Kodi и ред други апликации и сајтови за гага содржина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom