HBO, Cinemax и HBO Маx - Филмски тв пакет канали и стриминг платформа за гледање филмови и серии

Дали сте претплатени на HBO каналите ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Во Унгарија и во Унгарија од одамна го имало HBO 3 и HBO 2 a сега они добиваат HBO Comedy наместо HBO 3.

Туку кога ќе почне HBO 3 од утре кај нас со македонски превод мислам дека ќе има бесплатно 2-3 дена гага.

Иначе како што прочитав коментар на Македонски Телеком на фејсбук се планира и HBO HD кај нив но кога точно не пишале.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
HBO 3 е пуштен на МАКС ТВ моментално. Има програма ама пошто го неам пакетот не знам до кога ќе трае.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
HBO 3 е пуштен на МАКС ТВ моментално. Има програма ама пошто го неам пакетот не знам до кога ќе трае.
До 28 - ми што значи 3 дена ти е бесплатно да гледаш..

И сега новата сезона на Игра на Тронови ќе оди на HBO 3 или на првиот HBO канал ?
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
HBO3 ќе има серии само и мислам, документарци. Али мешано нови и стари серии, гледав и РИм почнаа да ја даваат.

Ок е, не ме влече до толку да го земам пакетот. Доволни ми беа два HBO канала и претходно. Дури и премиерите да идат таму, што чистао сумњам, и така ги гледам на интернет истите, ништо не ми скратиле дечкиве од сервисов :D.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не гледам серии али глупо е ако нема HBO 3 премиера на серии. Би сакал HBO првиот програм да тотално ги исфрли сериите и да тие се префрлат на HBO 3 и да се прикажуваат само таму.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Иако сум на близу и ги немам овие нканали амислам ни нема опција да се додадат - мислам дека се џабе давање пари за овие канали барем... пошто сериите и филмовите воопшто што ги даваат на HBO ги имате на торент искочени поодамна така да.... се што има на HBG го има претходно на торент
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Уште ништо од HBO GO во Македонија нити па Cinemax a нема уште ни HBO HD освен кај Тотал тв мислам дека има.

Ај ќе разберам некако Cinemax ама што толку чекаат за HBO GO и HD за сите три канали ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Изгледа за брзо време ќе пуштат HBO GO од Телеком

Кога ќе влезете на сајтот HBO GO има опција за регистрирање преку Телеком и гледам таму пишува повеќе информации на https://www.telekom.mk/hbo-go.nspx , влегувам јас на тој дел од сајтот и ја видов сликава :)


На регистрацијата пишува Магента 1 и 3 макс, но сеуште нема официјални информации.

Jaс имам HBO пакет на Макс тв и се надевам дека деновиве ќе излезат со подетални информации околу ова. Дај боже да се информациите дека е без дополнителни плаќања ова за сите корисници на HBO пакетот.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Ја најдов темава, конечно! :P
Со 3 Max и Magenta 1 (и нормално, претплата за HBO пакетот), од денес конечно HBO GO достапен во Македонија. Јас веќе си се регистрирав на лаптоп и на мобилен. :aplauz:

Знам дека имаше тема за ова, ама некако не ми оди со search-ов на форумов, дефинитивно. Ако ја најдам, ќе го пишам ова и таму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Дали може цело семејство посебно секој да се регистрира на HBO GO ?
Брат ми е на Магента пакет со нас во семејството но се ожени и се пресели да живее во друг стан каде има Макс тв но нема HBO пакет. Дали он ќе може да го користи HBO GO ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Дали може цело семејство посебно секој да се регистрира на HBO GO ?
Брат ми е на Магента пакет со нас во семејството но се ожени и се пресели да живее во друг стан каде има Макс тв но нема HBO пакет. Дали он ќе може да го користи HBO GO ?
Еден претплатник може да гледа на 2 уреди, колку што знам јас. Тоа што он е на MaxTV ништо не значи, штом нема претплата за HBO пакет. Ама ако вие имате, можете едниот уред кај вас, другиот кај брат ти. ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Еден претплатник може да гледа на 2 уреди, колку што знам јас. Тоа што он е на MaxTV ништо не значи, штом нема претплата за HBO пакет. Ама ако вие имате, можете едниот уред кај вас, другиот кај брат ти. ;)
Мене ми е дали може сите во семејството поединечно секој своја регистрација т.е кориснички профил да си направи како што тоа може на Кајгана форумов или мора само еден корисник да се регистрира ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Мене ми е дали може сите во семејството поединечно секој своја регистрација т.е кориснички профил да си направи како што тоа може на Кајгана форумов или мора само еден корисник да се регистрира ?
Абре ти кажувам дека само двајца може да гледаат со една претплата. Не може сите во семејството, значи, само двајца.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Абре ти кажувам дека само двајца може да гледаат со една претплата. Не може сите во семејството, значи, само двајца.
Ок. Значи не може да се регистрираат двајца од едно семјество посебно на една претплата. Штета :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Ок. Значи не може да се регистрираат двајца посебно на услугата. Штета :(
:facepalm:
Ох, човече, јас не знам зошто е толку тешко да разбереш - значи имате една претплата, така? Си имате HBO на телевизија, така? Значи, освен тоа, можеш да си направиш една регистрација на смартфон, и плус да додадеш уште еден уред, на пример - лап-топ. Значи САМО ДВАЈЦА МОЖЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРААТ, НА ДВА РАЗЛИЧНИ УРЕДИ, НЕ МОЖЕ ПОВЕЌЕ. Значи уште еднаш: двајца може, тројца не, четворица не, петмина не и т.н. Со други зборови, може да гледате дома сите на телевизор, плус ти сам на твојот компјутер, плус брат ти на неговиот компјутер. Се надевам дека сега бев доволно сликовит. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom