Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Премиера кај нас

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Имав среќа другарка ми да ја добие на поклон првата книга и да ме тера да земам да ја читам. Јас првин со резерва ги земав нејзините зборови. Silly me... and that day she took my soul. :D
Туку многу глупав превод имаше: Желбогорска! Oh really? Really? А Снејп мислам Зајадликовски или нешто слично беше. И другите беа крш преведени. :pos:
После кога класниот ни даде карти за кино за првиот дел целата бев :vozbud::vozbud::vozbud:


 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Имав среќа другарка ми да ја добие на поклон првата книга и да ме тера да земам да ја читам. Јас првин со резерва ги земав нејзините зборови. Silly me... and that day she took my soul. :D
Туку многу глупав превод имаше: Желбогорска! Oh really? Really? А Снејп мислам Зајадликовски или нешто слично беше. И другите беа крш преведени. :pos:
После кога класниот ни даде карти за кино за првиот дел целата бев :vozbud::vozbud::vozbud:


ахах Зајадлиевски, Желбогорска, Сматков... страшни се преводите на мкд... затоа и само една книга имам на македонски.. другите се на српски и англиски... ако ништо друго преводот е подобар и кориците се многу поквалитетни заразлика од нашиве ..
 
B

Beginner

Гостин
harry potter and the cursed child movie

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom