Half Life - StoryLine

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Само hl2 имам играно, ништо друго. Затоа ми е интересно и почнав дури од најпочеток.
Значи да скокам. :D Фала.
Како тоа "да скокаш"?
Episode 1 & 2 не смееш да ги скокнеш.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Јас ги имам завршено сите Half-Life продолженија што се излезени до сега... и има толку несватливи работи што дури и неможат да се добројат :P Сеуште се очекува Episode 3, но се слуша румори дека Valve првин ќе ја направат Left 4 Dead 3, па после ќе ја довршат Episode 3 итн.

За G-Man и Гордон, јас мислам дека се исти личности така што G-Man е од иднината. Само забележете, G-Man може да значи Gordon-FreeMan, и доколку не сте забележале, G-Man во Епизодите од Half-Life 2 се појавува на некои места пред тебе (те штити од непријателите) може да се забележи преку прозорец кај мостот (во Half-Life 2: Episode 2 (мислам дека беше)) каде што за прв пат го земаш автомобилот. По мое мислење, со некој си портал од каде што дојдоја чудовиштата (зомбијата како и да се) G-Man е Гордон од иднината, и ти ја прави мисијата полесна (односно сам си ја прави мисијата полесна во минатото). :) Или можеби Valve произведува такви личности за ние гејмерите да дискутираме за нив ;)

Ова е моја логика колку што ја имам сватено играта... можеби сум 100 % во грешка... али тоа е тоа :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јас ги имам завршено сите Half-Life продолженија што се излезени до сега... и има толку несватливи работи што дури и неможат да се добројат :P Сеуште се очекува Episode 3, но се слуша румори дека Valve првин ќе ја направат Left 4 Dead 3, па после ќе ја довршат Episode 3 итн.

За G-Man и Гордон, јас мислам дека се исти личности така што G-Man е од иднината. Само забележете, G-Man може да значи Gordon-FreeMan, и доколку не сте забележале, G-Man во Епизодите од Half-Life 2 се појавува на некои места пред тебе (те штити од непријателите) може да се забележи преку прозорец кај мостот (во Half-Life 2: Episode 2 (мислам дека беше)) каде што за прв пат го земаш автомобилот. По мое мислење, со некој си портал од каде што дојдоја чудовиштата (зомбијата како и да се) G-Man е Гордон од иднината, и ти ја прави мисијата полесна (односно сам си ја прави мисијата полесна во минатото). :) Или можеби Valve произведува такви личности за ние гејмерите да дискутираме за нив ;)

Ова е моја логика колку што ја имам сватено играта... можеби сум 100 % во грешка... али тоа е тоа :D

Што не ти е јасно во серијалот?

А G-Man ти го мести патот како што него му одговара за да стигнеш таму каде што тој сака за да го направиш тоа што тој, поточно неговите претпоставени сакаат.

Мене од целиот серијал само уште не ми е јасно што е, кој е и зашто е G-Man, како и на секој што ја играл играва.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Па со G-Man е едно... друго е све 100 % поврзано со Episode 3, што мн. работи ќе ми се разјаснат... како на пример која е тајната на чудовиштата што го убија таткото на Alyx, тајната за бродот што ќе биде објаснет во Episode 3 (сигурно) и уште неколку се :Phttp://en.wikipedia.org/wiki/Characters_of_Half-Life#Alyx_Vance
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па со G-Man е едно... друго е све 100 % поврзано со Episode 3, што мн. работи ќе ми се разјаснат... како на пример која е тајната на чудовиштата што го убија таткото на Alyx, тајната за бродот што ќе биде објаснет во Episode 3 (сигурно) и уште неколку се :P
Тајната за бродот е малку објаснета во Portal 2 (ако ја играш детално како што треба)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во Портал 2 ќе најдиш спасувачка гума од бродот. eL-O-eL
Покрај другото....

Зборував за објаснувањето од Cave Johnson што ти го дава таму, си кажува убаво што и како.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Kajgana Shop

На врв Bottom