Hackintosh Инсталација (Mac OS X на PC)

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.283
Поени од реакции
16.759
Го слегвм сега iatkos ml2 и ќе пробам со него да го инсталирам Hackintosh на сите др начини не успеав.

Дали ќе можи на мојот да ставам/
i7 2.30Ghz
12GB RAM
Nvidia GTX 660M
и сите usb ми се тројки :/

и дали ќе можи после да апгрејдовам во Yosemite? =)[DOUBLEPOST=1440455878][/DOUBLEPOST]Не ми го наоѓа дискот во инсталацијата никако, и AHCI е наместен, и вториот диск го напрајв во mac формат до дискпарт џабе.... помош ?[DOUBLEPOST=1440459184][/DOUBLEPOST]Сега најдов дека плочата ми е УЕФИ а јас обична верзија ставав, можно е поради тоа да не ми го детектираше хардот? :)
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Го слегвм сега iatkos ml2 и ќе пробам со него да го инсталирам Hackintosh на сите др начини не успеав.

Дали ќе можи на мојот да ставам/
i7 2.30Ghz
12GB RAM
Nvidia GTX 660M
и сите usb ми се тројки :/

и дали ќе можи после да апгрејдовам во Yosemite? =)[DOUBLEPOST=1440455878][/DOUBLEPOST]Не ми го наоѓа дискот во инсталацијата никако, и AHCI е наместен, и вториот диск го напрајв во mac формат до дискпарт џабе.... помош ?[DOUBLEPOST=1440459184][/DOUBLEPOST]Сега најдов дека плочата ми е УЕФИ а јас обична верзија ставав, можно е поради тоа да не ми го детектираше хардот? :)
Интересно. Пробај со Clover, инсталирај првин на виртуелка iAtkos-от, па направи си диск со Clover, ќе ти се исплати многу повеќе отколку да се заебаваш вака. Плус ќе можеш и Yosemite да си стаиш директно.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.283
Поени од реакции
16.759
Интересно. Пробај со Clover, инсталирај првин на виртуелка iAtkos-от, па направи си диск со Clover, ќе ти се исплати многу повеќе отколку да се заебаваш вака. Плус ќе можеш и Yosemite да си стаиш директно.
Пробав џабе ништо живо не сакаше се пробав и сите флегчиа и кекстој ставив можда не ми делиле толку :D
Мајтап на страна моментално ќе се воздржам оти нервите ми ги искина ќе пробам пак потакму.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Работе без никаков проблем Ел Капитан.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.208
Гледам темава замрела.

Сега засега легален начин на инсталација на Mac, ќе пробам да го направам.


Гледам инсталираат дури и на AMD Ryzen 4000 само сеуште е бајги килаво и проблематично. Ќе видиме ќе склопам една конфигурација со Intel само за ова.
Сега засега оваа комбинација изгледа добра

После следна цел е Barrier :)

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom