HACKER-хрватско списание за компјутери

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
S

Shellshock nam67

Гостин
по мене до сега најдобро пешатено издание за компјутери и компјутерска технологија особено за рецензии за игри
дали ви е позната судбината на ова списание ?
едно време се продаваше и кај нас :helou:
 
Г

Господ

Гостин
Да се сеќавам дека едно време го носеа али броевите беа назад по неколку месеци а беше многу скапо па не ми беше ќеф да го купувам.
Иначе искрено мислам дека ЕНТЕР може вода да му носи.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Да се сеќавам дека едно време го носеа али броевите беа назад по неколку месеци а беше многу скапо па не ми беше ќеф да го купувам.
Иначе искрено мислам дека ЕНТЕР може вода да му носи.
ne samo enter i svet kompjutera
postovite za igri im bea najfenomenalni iskreno probav nekolku pati niz makedonijava da go najdam ama go nema :tapp:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Bug според мене е најдобро компјутерско списание на нашите простори. Има одлични обработки на секакви теми, текстови од уредниците... нешто во стилот на колумни, рецензии и сл. Вреди за парите.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Bug според мене е најдобро компјутерско списание на нашите простори. Има одлични обработки на секакви теми, текстови од уредниците... нешто во стилот на колумни, рецензии и сл. Вреди за парите.
Го има низ трафиките во струмица?Во радовиш го немам сретнано (или не сум разгледала добро)
Јас го купувам Клик (македонско).Ентер е срање,гледам на 50 денара го намалиле од шо им „оде добро продажбата“.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Го има низ трафиките во струмица?Во радовиш го немам сретнано (или не сум разгледала добро)
Јас го купувам Клик (македонско).Ентер е срање,гледам на 50 денара го намалиле од шо им „оде добро продажбата“.
Може понекад да налетеш во некоја трафика... Види кај таа кај Хоризонт (Партизан) што е, таму го имам гледано. Инаку на нет го читам јас.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Hacker навремето го диструбуираа кај нас мене татко ми дома ми го носеше...а за Bug се согласувам дека е најдобро на балканов...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Стара е темава али да не отварам нова за едно прашање.

Дали Bug, Vidi, Mreža хрватскиве списанија сеуште се продаваат кај нас ? Овде во Тетово освен српското Svet Kompjutera кое не е редовно немам видено друго списание за IT по трафикиве. Bug и Vidi иако поскапи сепак се едни од најдобрите од екс ју државите.

Знам дека во државава моментално интересот за печатени списанија е опаднат премногу но јас сепак сакам да читам а деновиве сакам да се потсетам на времето кога купував Ентер, Svet kompjutera и други вакви списанија.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Стара е темава али да не отварам нова за едно прашање.

Дали Bug, Vidi, Mreža хрватскиве списанија сеуште се продаваат кај нас ? Овде во Тетово освен српското Svet Kompjutera кое не е редовно немам видено друго списание за IT по трафикиве. Bug и Vidi иако поскапи сепак се едни од најдобрите од екс ју државите.

Знам дека во државава моментално интересот за печатени списанија е опаднат премногу но јас сепак сакам да читам а деновиве сакам да се потсетам на времето кога купував Ентер, Svet kompjutera и други вакви списанија.
Здраво,

Горенаведените хрватски ИТ магазини ги носеа во Тетово до пред 2-3 години.
Ги имаше во трафиките спроти салоните на T-Mobile и VIP (кај "Социјално").

Во Скопје, магазините можеш да ги купиш во трафиката на приземје во Skopje City Mall, и во трафиката во ГТЦ (влезот од кај плоштад).
За жал, во последниве 1-2 години знаат да доцнат дури и по еден месец.

Ако во наредниов период наидеш на место каде што може да се купат тазе броеви од магазиниве (СК или ТЕ) - пиши инфо тука.

Поздрав!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Здраво,

Горенаведените хрватски ИТ магазини ги носеа во Тетово до пред 2-3 години.
Ги имаше во трафиките спроти салоните на T-Mobile и VIP (кај "Социјално").

Во Скопје, магазините можеш да ги купиш во трафиката на приземје во Skopje City Mall, и во трафиката во ГТЦ (влезот од кај плоштад).
За жал, во последниве 1-2 години знаат да доцнат дури и по еден месец.

Ако во наредниов период наидеш на место каде што може да се купат тазе броеви од магазиниве (СК или ТЕ) - пиши инфо тука.

Поздрав!
Знам за трафиката кај Vip и Т- Mobile во Тетово jaс таму еднаш одамна пред 2-3 години купив ептен стари броеви на Vidi. Bug, Мreža. За жал таа трафика ја рушија затоа што редеа бекатонке и жардињерa безвезе. Глупо ми е да идам во Скопје заради едно списание а и немам кола не возам.

Што се однесува до било какво списание од екс ју државиве кај нас ги има некој и туку наеднаш суша не ги носат па после пак ќе им текне да ги донесат нешто во трафикиве тоа најверојатно затоа што за жал нема во државава голема маса на луѓе читатели. Порано не знам што се не купував од списанија, сега ретко али ете знам по некогаш да купам нешто. Сакам списанија за компјутери и било каква технологија, наука и географија, списанија за мажи, за музика, фотографија но не сум тип кој сака да се претплатува за нив од причина што убаво ми е додека шетам да застанам во трафика и да пронајдам некое добро списание.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сакам да прашам . Шо се деси со списанието Ентер ? Порано и јас помлад го земав,ама со време изгубив интерес,ми беа интересни цедињата со програми/игри. Имате инфо зошто прекинаа и кога последен пат имаше последно издание и година ? Офтопик прашање е но убави спомени беа .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom