H&M во Скопје

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Денеска прочитав дека H&M конечно доаѓа во Скопје и ќе биде спроти Рамстор.Незнам колку е валидна информацијата но сепак судејќи според фотографијата мислам дека тоа е тоа. Па еве јас да отворам дискусија заедно со веста.

http://skopjeinfo.mk/gradot/543406016/foto-skopjani-naskoro-na-soping-vo-him-
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Фала Богу!
Белким нема да читам репортажи на моми кои биле во Виена 5 дена, а 3 потрошиле за у Маријахилферштрасе за да си купат евтина роба од ха унд ем.:facepalm:

А пропо облеката и броевите у ха унд ем:
Откажете се од секаква надеж дека ќе си најдете кошула, сако или пантолони сите вие кршни моми, невести, жени кои имате раменици за кои не ви требаат потпунки, цицки намбер 85Д и со стомаче како погача. Во ха унд ем за вас има само марами и ташни.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Опа, кај мене у маало. Редовно ќе ја апдејтувам темава со најдобрите понуди, но и со информации за најскапите парчиња кои не вредат да се купат.
По првичната еуфорија, очекувајте да биде поскапо отколку било каде во околина. Така беше и со останатите текстилни брендови кои дојдоа во Македонија.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас разбрав дека ова ќе било Аутлет центар на ХМ не дирекно нивен салон.Не сум сигурен ама ајде тие што се по Скопје апдејтувајте со инфо.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Док не отворат Mark & Spencer`s не ми се праи меракот.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Super se H&M, posebno LOGG kolekcijata i novata kolekcija od Gisele.

Sent from my HUAWEI P6-U06
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас разбрав дека ова ќе било Аутлет центар на ХМ не дирекно нивен салон.Не сум сигурен ама ајде тие што се по Скопје апдејтувајте со инфо.
И јас прво на тоа помислив. Не ми се верува да е продавницата ко сегде што е, туку некој аутлет.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Еј , супер :vozbud:.
Ќе ни продаваат роба од пред две-три сезони, што им останала непродадена за цена два-три пати поскапа :pos:.
Или таа што никој нема да им ја одбере ,до Софија да отидеш по бутиците од истата марка ке видиш ептен многу поубави парчиња гардероба кои немаат никаква врска со тие кај нас ,а а да не зборам па во Италија ,....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Убаво, само што ќе биде „се дури не се продаде“, ко со New Yorker на пример, каде истите, буквално истите работи од отварањето до сеа се, колекцијата од пред 3 години. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom