Gta 5-Instant Gaming

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Na stim mozes da ja igras samo ako ja kupesh na stim, ako ti e skapa zemi poraboti neshto ili piratebay.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Најчесто купувам игри од Instant Gaming. Безбедно е и до сега сум немал никаков проблем. Клучевите без проблем се активирале на платформата за која пишува дека е клучот.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
90
Поени од реакции
4
Најчесто купувам игри од Instant Gaming. Безбедно е и до сега сум немал никаков проблем. Клучевите без проблем се активирале на платформата за која пишува дека е клучот.
Пишуе дек е само за Official Rockstar
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ништо нема да ти смени каде ќе ја активираш, дали на РССК или Стим. Ти пак ја играш на сервери од Рокстар, кога се работи за онлајн.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Што го лажеш јас имам земано од Инста Гејмс за стим и ене сите работат
Ti sfakjash deka toa se kradeni kluchevi t.e. kupuvani so kradeni kartichki. Ako toj naprae chargeback ostana bez kluchot i bez parite. Dva pati probav da zeam od ig i nikogash povekje. Ednoto beshe dlc france za ets2 i drugoto beshe borderlands. Posle u paket na humblebundle gi zemav za poeftino. :)))

2-5 evra nema da ve zbogatat zatoa kupuvajte si od stim, gog, origin, blizzard i to. :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ti sfakjash deka toa se kradeni kluchevi t.e. kupuvani so kradeni kartichki. Ako toj naprae chargeback ostana bez kluchot i bez parite. Dva pati probav da zeam od ig i nikogash povekje. Ednoto beshe dlc france za ets2 i drugoto beshe borderlands. Posle u paket na humblebundle gi zemav za poeftino. :)))

2-5 evra nema da ve zbogatat zatoa kupuvajte si od stim, gog, origin, blizzard i to. :D
Извини ама не е разликата у 2-5 евра и не е само Инста Гејмс неко и ЦД Киз и тако даље сите со украдени да не се и дане не работат, а со години си постојат а ?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ti sfakjash deka toa se kradeni kluchevi t.e. kupuvani so kradeni kartichki. Ako toj naprae chargeback ostana bez kluchot i bez parite. Dva pati probav da zeam od ig i nikogash povekje. Ednoto beshe dlc france za ets2 i drugoto beshe borderlands. Posle u paket na humblebundle gi zemav za poeftino. :)))

2-5 evra nema da ve zbogatat zatoa kupuvajte si od stim, gog, origin, blizzard i to. :D
На g2a може да има крадени некои, зашто таму луѓе ги продаваат клучевите, а сајтот е само посредник. На Instant Gaming во никој случај не се крадени. Ќе повторам пак, до сега не сум имал никаков проблем со нив. И не се работи за 2-5 евра. Кај нови AAA наслови, цената се разликува и до 20-25 евра.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
90
Поени од реакции
4
Ако ја купам од ИГ дали ќе може повеќе пати да ја симнувам?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Види сега има два начина едната е преку Стим, а другата е преку Рокстар Социал Клуб, слично како што има Убисофт Уплеј, значи сопствена платформа на Рокстар, и таму обично игрите се поефтини и не е толку популарна како стим нели, затоа и клучевите се толку поефтини. Јас би ти препорачал да си ја купиш од овде https://www.cdkeys.com/pc/games/grand-theft-auto-v-5-pc-cd-key пошто на Стим ти е 60€, а овде 18,5€ што е ОК цена.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Извини ама не е разликата у 2-5 евра и не е само Инста Гејмс неко и ЦД Киз и тако даље сите со украдени да не се и дане не работат, а со години си постојат а ?
I Makedonija e stara nekolku mileniumi, a spored nekoj e 26 godini. :)))))))

На g2a може да има крадени некои, зашто таму луѓе ги продаваат клучевите, а сајтот е само посредник. На Instant Gaming во никој случај не се крадени. Ќе повторам пак, до сега не сум имал никаков проблем со нив. И не се работи за 2-5 евра. Кај нови AAA наслови, цената се разликува и до 20-25 евра.
Na IG gta5 e 19 evra, ama za rockstar club, nemash ja na stim. Sonuvaj deka nekoj kje ti dade 25 evra off na epten nova igrica. :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Sonuvaj deka nekoj kje ti dade 25 evra off na epten nova igrica. :D
Не знам дали имаш купено некој клуч од Instant Gaming, ама секогаш ти праќаат скениран/сликан клуч од физичка копија. Е сега, физички копии од нови игри можат да се најдат и доста поефтино отколку дигитално на Steam, околу 40 евра. Сум нарачувал порано по таа цена од Zavvi и слични сајтови. Овие на пример кога купуваат во големи количини и нарачуваат директно од дистрибутерите, добиваат многу добра цена, на пример по 30 евра од копија. Ако сите клучеви ги продадат по 35 евра, имаат ќар 5 евра по клуч. Рачунај по којзнае колку клучеви продаваат и сигурно им се исплати, со оглед на тоа дека немаат физички продавници, трошоци за shipping, трошоци за bandwith (како Steam) и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom