Green Cola

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Вчера случајно вртејќи по Фејсбук наидов на реклама за некаква си зелена Кока кола. Производот не е од Кока кола компанијата туку некој друг е произведувачот но поима немам кој е.

Вака беше рекламата

Сте слушнале ли за Стевиа? Природен засладувач кој има 0 калории!
Новата GREEN COLA не содржи шеќер, аспартам ниту конзерванси. Засладена со Стевиа ви дава максимално вкусно и здраво уживање! Пробајте ја уште денес!

Некој пробал ова ?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Вчера случајно вртејќи по Фејсбук наидов на реклама за некаква си зелена Кока кола. Производот не е од Кока кола компанијата туку некој друг е произведувачот но поима немам кој е.

Вака беше рекламата

Сте слушнале ли за Стевиа? Природен засладувач кој има 0 калории!
Новата GREEN COLA не содржи шеќер, аспартам ниту конзерванси. Засладена со Стевиа ви дава максимално вкусно и здраво уживање! Пробајте ја уште денес!

Некој пробал ова ?
Не, ама има веќе кокта со стевиа. така да, мање више исто е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Соков се вика coca cola life у западните држави, ова е некој фалц сок
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Јас имам видено реклама за ова пред година дена, ако не и повеќе :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Вчера случајно вртејќи по Фејсбук наидов на реклама за некаква си зелена Кока кола. Производот не е од Кока кола компанијата туку некој друг е произведувачот но поима немам кој е.

Вака беше рекламата

Сте слушнале ли за Стевиа? Природен засладувач кој има 0 калории!
Новата GREEN COLA не содржи шеќер, аспартам ниту конзерванси. Засладена со Стевиа ви дава максимално вкусно и здраво уживање! Пробајте ја уште денес!

Некој пробал ова ?
Не е засладен само со Стевиа туку и со сукралоза, пред некој ден гледав состав во продавница, уште еден маркетиншки трик што се шлепа на „здравиот живот“, а те труе подеднакво или уште повеќе од оригиналните што се засладени со шеќер.Мислам дека го полнат Синалко за Македонија.
Еве нешто за сплендата:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Да,и Кока Кола има ваков производ.Само во некои земји го има.Релативно ново е.А,тоа дали е безбеден производ,е знак прашалник.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Од Грција е производов, баш пред 10 минути проверив, има нивна официјална страна, мене ми беше презентиран од 2 убави момиња и едно машко во Тинекс, и не беше лош, денес се е канцер, така да, не е битно, би го пиел.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Од Грција е производов, баш пред 10 минути проверив, има нивна официјална страна, мене ми беше презентиран од 2 убави момиња и едно машко во Тинекс, и не беше лош, денес се е канцер, така да, не е битно, би го пиел.
Vcera go piev, go polnat vo Gorska, civa licenca ne primetiv.[DOUBLEPOST=1514041079][/DOUBLEPOST]
Неколку компании произведуваат вакви сокови.Работата е само дали ќе останеме живи откако ќе се напиеме од нив. :pos::pos:
Eve 24 casa sum dobar :)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
денес се е канцер, така да, не е битно
Да, тоа е едно од најчестите оправдувања и тешења за своите лоши одлуки кога станува збор за исхрана.
Keep up the good work.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Да, тоа е едно од најчестите оправдувања и тешења за своите лоши одлуки кога станува збор за исхрана.
Keep up the good work.
Дај тогаш ,,здрава'' алтернатива за ваквите сокови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom