Google Adsense

Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Здраво !!!
Слушнав за Google Adsense дека се ваделе пари преку интернет преку реклами на страница колку што разбрав.Дали некој може да ме упати повеќе во тоа,дали работи и на блогери како weebly...
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
НЕ јас се утепував на неколку пати од работа и повеќе пати ме блокираа еднаш на 70 долари ме блокираа се им ебам клошарана. Ќе најдат било каква забелешка и те блокираат во повеќето случаи. Нешто ко Европска унија ти се тие ако сакаш да влезеш во нив они ке ти кажуват колку банери да ставиш каков фонт да употребуваш големина глупости и на крај пак те шутираат. Пробај само без преголеми надежи
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
НЕ јас се утепував на неколку пати од работа и повеќе пати ме блокираа еднаш на 70 долари ме блокираа се им ебам клошарана. Ќе најдат било каква забелешка и те блокираат во повеќето случаи. Нешто ко Европска унија ти се тие ако сакаш да влезеш во нив они ке ти кажуват колку банери да ставиш каков фонт да употребуваш големина глупости и на крај пак те шутираат. Пробај само без преголеми надежи
Македонче ко македонче, кликал сам на рекламите и го банирале. И после Google scam биле... епа scam се.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Никогаш немам кликано сам по рекламите ! Само првиот пат да видам дали функционира еднаш и дури после 1 месец ме банираа. А што ако некој од страна ми кликал по 100 пати на една реклама или сеа јас ако отидам на некој сајт и ги кликам секој ден по 10 пати рекламите, Ќе го банираат ли/?[DOUBLEPOST=1411502395][/DOUBLEPOST]Никогаш немам кликано сам по рекламите ! Само првиот пат да видам дали функционира еднаш и дури после 1 месец ме банираа. А што ако некој од страна ми кликал по 100 пати на една реклама или сеа јас ако отидам на некој сајт и ги кликам секој ден по 10 пати рекламите, Ќе го банираат ли/?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
Никогаш немам кликано сам по рекламите ! Само првиот пат да видам дали функционира еднаш и дури после 1 месец ме банираа. А што ако некој од страна ми кликал по 100 пати на една реклама или сеа јас ако отидам на некој сајт и ги кликам секој ден по 10 пати рекламите, Ќе го банираат ли/?
Имаат добра click-fraud заштита, не би требало да го банираат. Плус, постои и вакво нешто (КЉИК).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom