Google AdSense (официјална тема)

Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Како примате пари на адсенс,преку wire сметка у банка или има друг начин,и колку време откако ќе се постават рекламите ќе се појават ба сајтот?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки,

Стигна чек од Google, од AdSense, 100 eura. И сега? Чаре? Што да му правам? Прашав во 2-3 банки, викаат, не работиме повеќе со чекови.

Пред некој месец чачкав, имаше некоја опција за трансфер на пари, наместо чек, ама не успеав да го линкувам Payoneer и така остана, го заборавив... и ова автоматски, надмилано 100 евра и оп, еве го чекот.

Од Охридска банка добив одговор, можи да го пуштиме да го реализираме, ама во последно време ни се случува да ни ги вратат од таму назад, и ќе треба да платиш околу 50-тина долари... не знам ти за што...
А... и рекоа околу 800 - 1000 денари требало да платам за да го пуштат чекот... и да сум чекал околу еден месец ако го одобреле!

WTF?!?!?!

Дали има некој искуство во поново време со чековиве од Google? Препорака, сугестија... што да правам, како можам и дали воопшто можам да ги извадам париме?

Тнх!
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Дечки,

Стигна чек од Google, од AdSense, 100 eura. И сега? Чаре? Што да му правам? Прашав во 2-3 банки, викаат, не работиме повеќе со чекови.

Пред некој месец чачкав, имаше некоја опција за трансфер на пари, наместо чек, ама не успеав да го линкувам Payoneer и така остана, го заборавив... и ова автоматски, надмилано 100 евра и оп, еве го чекот.

Од Охридска банка добив одговор, можи да го пуштиме да го реализираме, ама во последно време ни се случува да ни ги вратат од таму назад, и ќе треба да платиш околу 50-тина долари... не знам ти за што...
А... и рекоа околу 800 - 1000 денари требало да платам за да го пуштат чекот... и да сум чекал околу еден месец ако го одобреле!

WTF?!?!?!

Дали има некој искуство во поново време со чековиве од Google? Препорака, сугестија... што да правам, како можам и дали воопшто можам да ги извадам париме?

Тнх!
И мене истово во врска со чековите многу ме интересира.
+ Ако некој знае како оди со пријавување на данок во УЈП би било убаво да сподели.
Треба да се плаќа данок, не треба? Колку % е? :)
 
G

Goldie

Гостин
И мене истово во врска со чековите многу ме интересира.
+ Ако некој знае како оди со пријавување на данок во УЈП би било убаво да сподели.
Треба да се плаќа данок, не треба? Колку % е? :)
10%

Мада ако е некоја поситна сума поготово ако не ти иде редовно секој месец според мене не ни плаќај данок, не верувам да те чепкаат од УЈП
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
здраво,ме интересира кога се полни You've reached 81% of your payment threshold,
ТHRESHOLD e 70е,а на лајфтајм имам 90е,кога ќе ми гри префрлат?извинете сеа почнав со ад сенс
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
здраво,ме интересира кога се полни You've reached 81% of your payment threshold,
ТHRESHOLD e 70е,а на лајфтајм имам 90е,кога ќе ми гри префрлат?извинете сеа почнав со ад сенс
На 21 месецов.

Сите што имате чекови идете во комерциална банка, ако сакате пари, услов е 60 евра да им дадете како капар и 400 ден за реализирање на чекот, нормално после месец дена ви ги вракаат тие 60 евра и плус чекот исплатен, ако веќе нејкете да чекате после 60 дена имате опција на адсенсе да побарате чекот да ви биде префлен на девизна сметка, они ке проверат и парите ке би ги пратат на сметка

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дечки,

Стигна чек од Google, од AdSense, 100 eura. И сега? Чаре? Што да му правам? Прашав во 2-3 банки, викаат, не работиме повеќе со чекови.

Пред некој месец чачкав, имаше некоја опција за трансфер на пари, наместо чек, ама не успеав да го линкувам Payoneer и така остана, го заборавив... и ова автоматски, надмилано 100 евра и оп, еве го чекот.

Од Охридска банка добив одговор, можи да го пуштиме да го реализираме, ама во последно време ни се случува да ни ги вратат од таму назад, и ќе треба да платиш околу 50-тина долари... не знам ти за што...
А... и рекоа околу 800 - 1000 денари требало да платам за да го пуштат чекот... и да сум чекал околу еден месец ако го одобреле!

WTF?!?!?!

Дали има некој искуство во поново време со чековиве од Google? Препорака, сугестија... што да правам, како можам и дали воопшто можам да ги извадам париме?

Тнх!
Остај во комерцијална се плаќаат 60 евра ко гаранција дека е оригинален чекот и се чека 3-4 недели за да ти легнат парите потоа може да си ги извадиш од сметка со лична карта. Мене ме интересира до која сума да не ги пријавувам во ујп ?
 
Член од
9 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, може ли некој подетално да ми објасни како работи ова AdSense, како за тотален лаик?
Може и во приватна порака, ве молам итно ми е! :)
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
11
Што да користам за да не ми кликаат ботови на рекламите и да не се појавуваат во одреден регион?
 
Член од
28 јули 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, може ли некој да ми објасни дали и како може да се заработи од сајт со македонска содржина. Пробав со Adsense но не го прифаќаат сајтот поради јазикот. Кој друг сајт за реклами би ми го препорачале кој што прифаќа сајтови со македонска содржина или евентуално сајт кој посредува за рекламирање на македонски фирми. Позз и фала.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Некој што работи со Адсенсе и што повеќе ги разбира овие работи како идат нека биде добар нека ми пише пп. Ќе платам ако треба само нека помогне :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Kazi sto e, ako ne e nesto golemo moze da se pomogne i bez da se plati.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Некој што работи со Адсенсе и што повеќе ги разбира овие работи како идат нека биде добар нека ми пише пп. Ќе платам ако треба само нека помогне :)
Друже работам со Адсенс, ама преку YouTube, ако те занима нешто кажи
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Lifetime earnings имам околу 42 €, но во Balance и Payment на адсенс ми стои 26.98 € заглавено подолго време. Читав негде дека таа сума се обновува обично после 15-ти или еднаш месечно, но си мислев да прашам некој што работи подолго со ова и има искуство. Треба да почекам некое време? Видов дека ова е прилично чест проблем и кај други што работат, но нигде по нетов не наидов на решение.

Инаку уште немам внесено Payment Method, ако тоа влијае нешто...
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
може некој по искусен да пише чекори за адсенс, па после ние лаиите ке си ги гугламе чекорите.

значи некој увод, како за некој што првпат слуша за адсенс и сл. прво што ме интересира е што ми треба за да направам свој сајт, па после све друго.

однапред фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom