Google Ads реклами

stk

Programmer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Здраво на сите!

Не успеав да најдам тема на форумов во врска со рекламирање на Google Ads.

Дали има некој искуство со креирање на реклами на Google Ads. Дали имал некој проблем со Unsupported Language (моментално македонскиот јазик не е дозволен) дури и кога јазикот на рекламата е на Англиски јазик, рекламата да биде одбиена поради недозволен јазик?

Ги контактирав од Google Support но не добив одговор.

Се надевам дека може некој има искуство и може да помогне да се реши овој проблем..

Поздрав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom