Google ќе кани корисници на сервисот Wave

Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Ај додајте ме на wave, да видиме како е немам направено разговор. Нема разлика меѓу wave и маил, само што вака треба да проверувам на двете места дали пристигнало нешто. Искрено не верувам дека ќе постигне нешто, меѓу широките маси (како фејсбук), посебно не во Македонија.
Google Wave бато дефинитивно ќе го смени начинот на комуникација и те како...Live,Yahoo,Skype и сличните messenger-и ќе паднат во вода.
Е за Facebook неможам да кажам оти колку што знам Wave е многу поразличен сервис.
Twitter ќе си опстои,се разбира
а за другите нејќам да праам муабет пошо се ирелевантни.

ЗАТОА ДАЈТЕ МИ INVITE НА GOOGLE WAVE МИЛИ ЛУЃЕ :vozbud:
 
Е

експерт

Гостин
Google Wave бато дефинитивно ќе го смени начинот на комуникација и те како...Live,Yahoo,Skype и сличните messenger-и ќе паднат во вода.
Е за Facebook неможам да кажам оти колку што знам Wave е многу поразличен сервис.
Twitter ќе си опстои,се разбира
а за другите нејќам да праам муабет пошо се ирелевантни.

ЗАТОА ДАЈТЕ МИ INVITE НА GOOGLE WAVE МИЛИ ЛУЃЕ :vozbud:
go nemas probano zatoa taka velis. nema razlika od mail. neka gi vovedea novostite vo g talk ama kako ke pravat pari.
 

ElektriX

Велешанче :)
Член од
30 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
3
Ајде кој има вејв да пробаме да напраиме некоја конверзација и да ги испробаме опциите кои ги има GW,кој има нека нека пише ПП со меил. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Da ne nekoj imat pokani da davat?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Имам акаунт ама врска немам шо е чудово.. :) Исто и фејсбук на времето ко напрајв незнаев ама сега... Изгледа и ова ќе е нешто интересно. И немам инвајт, ќе пратам ако видам.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Имам акаунт ама врска немам шо е чудово.. :) Исто и фејсбук на времето ко напрајв незнаев ама сега... Изгледа и ова ќе е нешто интересно. И немам инвајт, ќе пратам ако видам.
Рано е треба време да се развие мрежа од корисници.
Инаку опциите се mail сервис во real time и плус додатни интересни ствари пример да се дискутира на различни јазици и да се овозможи превод од самиот wave итн...
Како и да е можеби и нема да успее едноставно сеуште не се знае.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Абе сигурно има интересни работи, се во едно ти е она..ама контакти нула имам :) Во странство на вработениве од големи фирми веќе им доделиле акаунти...Така најдов инвајт. Ние ќе почекаме
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Кој сака инвајт, нека пиши тука. Имам уште 4 за праќање :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom