Golf 5 ili Renault Megane III

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од jogy, 6 февруари 2018.

 1. jogy

  jogy

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Razmisluvam sto da kupam od ovie 2 vozila.
  Pa bi ve zamolil za vasha pomos.
  Baram ekonomicno vozilo, Renault Megane III mn pojke mi se svigja na izgled od golf5 no ne se razbiram mn okolu motori potrosuvacka i delovi.

  Blagodaram
   
 2. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.762
  Допаѓања:
  1.302
  Ako sakas da si imas problemi zemi si Megane. :neetaka:
  FIno lepo ti se svigja Golfceto, germanska napravija. (y)
   
 3. grandink

  grandink

  Член од:
  25 октомври 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  pametne-izjave-dosjetke-1-2.jpg
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.142
  Допаѓања:
  554
  Kako ne vi zdosadija toa Golfovite, ova Nemcite samo za Balkanot ne mozat da navasaat so Golfovi :) Inaku ako sakas kola sto ne trosi samo VW Polo nekoe si zemi. Ili Honda Acura RL ako sakas malku pogolema kola.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  571
  Допаѓања:
  251
  Меганите после 2005,значи не од првите серии се едни од најдобрите француски возила,ова важи из Голфот,никако прва серија,2-3 години најмалку после првата серија(за да ги исправат грешките и пропустите)...Мотор за препорака кај Меганот е 1.5 DCi(особено серијата после 2007) или 1.9 DCi(120 кс) а кај Голфот 1.9TDi(PD-мада овие се осетливи на лошо гориво и бараат квалитетно уље)
  Во глобала најбитни се овие 2 работи-да не зимаш кола од првите серии и да пазиш да е зачувана(да не е чипувана,возена агресивно од некои копуци или да е од газда кој не внимавал воопшто на колата),се зема човек со себе кој се разбира во коли кога одиш на пазарување
  --- Споено дупло мислење, 7 февруари 2018 ---
  Не тролај тука без врска,се зависи од тоа во каква состојба е колата,ккао е возена и чувана и каков газда имала
  --- Споено дупло мислење, 7 февруари 2018 ---
  Не тролај тука без врска,се зависи од тоа во каква состојба е колата,како е возена и чувана и каков газда имала
   
  Последно уредено: 7 февруари 2018
  На stratUs му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.762
  Допаѓања:
  1.302
  Ne se gluposti bate. Site so gi znam so megan imaat problemi za koj nemozat da najdat salam majstor da gi oprave. Zboreme za polovna kola. Nova kola e drugo.
   
 7. Avenger99

  Avenger99

  Член од:
  9 јули 2011
  Мислења:
  3.260
  Допаѓања:
  3.682
  Меганот, дефинитивно.
   
 8. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.527
  Допаѓања:
  3.384
  Меган, зошто премногу ми здосадија Голфовите, а и воопшто не е за потценување Меганот во споредба со Голф, мој близок го имаше со 1.4 бензин мотор и беше дефинитивно многу добра кола.
   
 9. Stefan156

  Stefan156

  Член од:
  9 април 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zemi si golf.eftini se za odrzuvanje, ne trosat mnogu, ako kupuvas golf da bidi dizel 1.9 tdi
   

Сподели преку: