GOD'S CROOKED LINES (2022) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.261
Поени од реакции
52.151
Се дури не падне со оцената под Матрикс ќе го хејтам :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Da be, mobilen, i unicorns kako mu kazuvaat sto da pravi.

Pa demek nema baterija mobilniot, i grom go udira telefonot i mu ja polni baterijata, ama ne moze da se javuva deka kopcinata gi izgorel, i sea mora onaka na slepo da go najde voice dial, ama fintava e sto od umor nema glas, i onaka pusta nekoi cudni zvuci, i se javuva nekade, i mu spustaat slusalka, posle taa pticata ke pomine utredenta i ke pussti glas i voice dial ke se aktivira: MUM, a ovoj e pred umiranje, i go slusa glasot na majka si, i misli deka umrel ama posle gleda deka vistina toa, i i vika kaj e sto e, i go spasuvaat. Vakov film sakavte?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.261
Поени од реакции
52.151
Da be, mobilen, i unicorns kako mu kazuvaat sto da pravi.

Pa demek nema baterija mobilniot, i grom go udira telefonot i go plni so baterija, ama ne moze da se javuva deka kopcinata gi izgorel, i sea mora onaka na slepo da go najde voice dial, ama fintava e sto od umor nema glas, i onaka pusta nekoi cudni zvuci, i se javuva nekade, i mu spustaat slusalka, posle taa pticata ke pomine utredenta i ke pussti glas i voice dial ke se aktivira: MUM, a ovoj e pred umiranje, i go slusa glasot na majka si, i misli deka umrel ama posle gleda deka vistina toa, i i vika kaj e sto e, i go spasuvaat. Vakov film sakavte?
Под услов да заврши како ЛОСТ: Дечки ти одааамна си мртов само 2h се заебававме со тебе :pos:
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Страшно у Стар Ворс? Е шо би чекале од него страшно?
That is the point :)

И баш е добра атмосферата во 127 пореално е прикажана, ај сеа да го напраеја цел филм облачно времето па и тука некој суштества да му се појавеа за да долови мрачноста :) Мене ми е подобро вака, се е сегде нормално и никој не би помислил дека во некој од тие дупките некој чоек се бори за живот.
Ко во хорор филм кога музиката е некоја рандом песна од радио, наместо клишеата тм тттм :)
 
I

Intex

Гостин
Се дури не падне со оцената под Матрикс ќе го хејтам :)
Те сакам! :back:
Da be, mobilen, i unicorns kako mu kazuvaat sto da pravi.

Pa demek nema baterija mobilniot, i grom go udira telefonot i mu ja polni baterijata, ama ne moze da se javuva deka kopcinata gi izgorel, i sea mora onaka na slepo da go najde voice dial, ama fintava e sto od umor nema glas, i onaka pusta nekoi cudni zvuci, i se javuva nekade, i mu spustaat slusalka, posle taa pticata ke pomine utredenta i ke pussti glas i voice dial ke se aktivira: MUM, a ovoj e pred umiranje, i go slusa glasot na majka si, i misli deka umrel ama posle gleda deka vistina toa, i i vika kaj e sto e, i go spasuvaat. Vakov film sakavte?
Па баш ваков требаше и да биде, да им е тензичен и мајндфак, а колку ќе е реален, шо е битно.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.323
Поени од реакции
5.992
-Ало мамо "заглавив"?
-Каде бе синко ?Да поминеме со татко ти да те собереме.
-Во блу џон.
-Кај се наоѓа тој кафиќ?
-Мамо под камен во блу џон....
:pos:
прајслес ќе беше ....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.269
Поени од реакции
17.954
-Ало мамо "заглавив"?
-Каде бе синко ?Да поминеме со татко ти да те собереме.
-Во блу џон.
-Кај се наоѓа тој кафиќ?
-Мамо под камен во блу џон....
:pos:
прајслес ќе беше ....
Во иститот момент оскар за сценарио :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.190
Поени од реакции
15.205
И срањето во 127 не го споредувај со срањето во Buried.
Ти го барав постот да не заборавам да ти искоментирам да не ги споредуваш тие два филма.
Buried имаше добра поента, добро презентирана, одличен крај, но многу нелогичности. (додади на ова дека неам страв од тесни простории, филмот го извади она на почетокот што го напишав).

127 е добро филмче, интересно ќе беше ако премногу го нашминкале па тогаш немало да биде според вистинската приказна, вака па ептен бил лежерен филмот. Не може да ви се погоди мајку му стара :)

Она што ми се допадна е камерата, ретко приметувам добри кадри но овој пат стварно ми се допадна начинот на играње со камерата, и премногу се каам што го гледав на скринер, филмот е само за блуреј.

Делот кај што скокаа во водата, сакам и јассссс, има некоја форумџика да ми прави друштво ? :icon_lol:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
368
Поени од реакции
699
Да умреше Франко на крај, ќе свршевте, нели? Реторичко е.

За сите што ве болеше глава поради делењето на екранот на слики, уживајте во
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.261
Поени од реакции
52.151
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne be, nekoj ako saka da sere na nekoj film ke najde nesto, toa e onaka epten normalna pojava na ljubomora :icon_lol:

Glavata gi bolela od kamerata be :pos:

Sto ne go tuzite reziserot, amerikancite dosea milioni ke ima napraveno :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.190
Поени од реакции
15.205
Ne be, nekoj ako saka da sere na nekoj film ke najde nesto, toa e onaka epten normalna pojava na ljubomora :icon_lol:

Glavata gi bolela od kamerata be :pos:

Sto ne go tuzite reziserot, amerikancite dosea milioni ke ima napraveno :)
Ми се чини Џену беше најдобар пример за ова, дури и сама си кажа дека мрчи :icon_lol:
 
F

Frankie Yale

Гостин
Мене не ми се свиѓаше 127 hours... Ваљда зошто знаев дека ќе преживее, плус сцената кога си ја сечеше раката воопшто не ми беше гадна, не знам, едноставно не ми се допадна :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom